שתף קטע נבחר

כמעט תאונה באל על: "להגביל טיסות לאילת"

ביום של אובך חריג התקרב מטוס של החברה ועליו 100 נוסעים להרי אילת. הטייס הראשי של אל על כתב למנכ"ל: "להפסיק את הטיסות בחשיכה, חווינו כמה אירועי בטיחות"

האם חברת אל על תגביל את טיסותיה לאילת בעקבות אירוע בטיחות שכמעט נגמר באסון? בחודש שעבר, במהלך יום אובך חריג, התקרב מטוס בואינג 737 של החברה, ועליו כ-100 נוסעים, באופן מסוכן להרי אילת. בעקבות התקרית פנה הטייס הראשי של אל על לעמיתיו בחברה: "האירוע חמור מאוד... בעקבותיו פניתי למנכ"ל אל על בדרישה להפסיק את הטיסות לאילת בשעות החשיכה למרות ההשלכות הכלכליות והמסחריות".

 

"ידיעות אחרונות" פרסמו לפני חודש לראשונה על האירוע הבטיחותי החריג, בערוץ 10 נחשפו הערב פרטים נוספים. על פי הפרסום הערב, כתב הטייס הראשי לעמיתיו: "לאחרונה חווינו כמה אירועי בטיחות... הצוות לא שולט במטוס והמטוס 'נחטף' על ידי אוטומציה".

 

  • רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

קו אל על לאילת נחנך לפני כשלוש שנים. בניגוד לנמלי תעופה גדולים בעולם, בשדה התעופה מתבצעת הנחיתה ללא מכשירים – דבר שטייסי אל על לא מורגלים לו בשגרה. דקות לפני המקרה התקבלה בתא הטייס קריאה ממגדל הפיקוח להפסיק את פעולות הנחיתה כי המסלול אינו מוכן,

ועל הטייסים לעשות סיבוב באוויר ולחזור לנחיתה.

 

הטייסים החלו לטפס שוב למעלה כשבחוץ אובך כבד, ובשלב זה התקרבו עד כדי 200 מטרים מההרים. כל המערכות החלו לצפצף בחוזקה ורק בשלב זה התעשתו הטייסים: הם טיפסו וחלפו מעל ההר תוך שהם נאלצים לטוס מעל שטח המצרי – אזור שאסור בכינסה ללא תיאום מראש.

 

בעקבות התקרית החלה חקירה של חוקר התאונות הראשי של רשות התעופה, ובאל על החליטו להשעות את הטייסים עד לסיום התחקיר. מאל על נמסר בתגובה: "החברה פנתה לרשות התעופה במטרה למצוא פתרון הולם וראוי לבעיות של תפעול השדה באילת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים