שתף קטע נבחר

עשה עלייה: היוגורט היווני הקפוא של בן אנד ג'ריס

בן אנד ג'ריס החלה לשווק בארץ פרוזן יוגורט יווני. בהשקעה של 1.5 מיליון שקל, הושקו 4 טעמים שמיוצרים בארץ (למעט התוספות), בין היתר: יוגורט אוכמניות-וניל עם פירורי עוגיות גרהם ויוגורט בננה עם חמאת בוטנים. המחירים זהה למחירי גלידות השמנת. במקביל, ויליפוד תייבא 35 מוצרי גלידה לארץ

בן אנד ג'ריס השיקו בארץ 4 טעמים של יוגורט יווני קפוא, עם תוספות של פירות ומאפים. זו ההשקה הגדולה ביותר של החברה בארץ מזה שנים. בדרך כלל החברה משיקה בארץ 2 טעמי גלידת שמנת בשנה.

 

  • קיץ יקר: עוד שלגונים עם בובות לפלדמן ונסטלה

  • שלגוני קיטי, פיניאס ופרב ועליית מחירים בנסטלה

  • גלידת שטראוס: קרמבו ומגנום יתייקרו ב-4%

 

בארה"ב, סדרת היוגורט היווני הקפוא כוללת כבר שבעה טעמים והיא רוכבת על גל הפופולריות שצברה קטגוריית היוגורט היווני במדינה. היוגורט הזה לא חמוץ במיוחד ומשווקים אותו כמוצר בריאות.

 

הטעמים שיימכרו בארץ (במקפיא הגלידות) הם: יוגורט עוגת תות שדה - יוגורט יווני קפוא עם תות שדה ועוגיות חמאה פריכות; יוגורט בננה עם חמאת בוטנים; יוגורט פטל עם פאדג' שוקולד ויוגורט אוכמניות, וניל וגרהם: מוצר שמכיל יוגורט וניל ויוגורט אוכמניות עם פירורי עוגיות גרהאם. בארה"ב, מוכרים גם טעמי וניל דבש עם קרמל, אננס-פסיפלורה ו"ליז למון" - יוגורט יווני קפוא בטעם לימון עם אוכמניות ולוונדר, על שם הדמות שמגלמת טינה פיי (קומיקאית ממוצא חצי יווני) בסדרה הקומית "30 רוק".

יוגורט יווני קפוא עם פטל וחתיכות פאדג' שוקולד. היוגורט בריא והתוספות? ()
יוגורט יווני קפוא עם פטל וחתיכות פאדג' שוקולד. היוגורט בריא והתוספות?

בן אנד ג'ריס. יוגורט יווני קפוא עם תות ועוגיות פריכות. אין כמעט פרוזן יוגורט על המדף ()
בן אנד ג'ריס. יוגורט יווני קפוא עם תות ועוגיות פריכות. אין כמעט פרוזן יוגורט על המדף

 

בן אנד ג'ריס שיווקו בעבר בארץ טעם בשם צ'רי גרסייה בגרסת הפרוזן יוגורט שלו, אך הטעם הזה הוצא לאחרונה מהמגוון בארץ ואף לא נחשב לחלק מהסדרה היוונית.

 

האריזות קטנות במעט מאריזות גלידות השמנת

האריזות של היוגורט היווני הקפוא קטנות במעט מהאריזות של גלידות השמנת של בן אנד ג'ריס בארץ. משקל המוצרים נע בין 392 גרם ל-400 גרם כשהנפח עומד על כ-473 מ"ל. "בקרוב נגדיל את האריזות ל-500 מ"ל כשנייצר אותן בארץ. קודם אנחנו רוצים לראות איך המוצרים יתקבלו פה", אמר ל-ynet מנכ"ל מוצרי איכות אמריקאיים אבי זינגר, המייצרת ומשווקת בארץ את מוצרי בן אנד ג'ריס.

 

לפי החברה, מוצרי היוגורט היווני הקפוא מותומחרים כמו גלידות השמנת. "24-22 שקל לאריזה", טוען זינגר. בחברה מוכרים את הגלידות בשנה-שנתיים האחרונות במבצעים, בעיקר של 1+1.

בן אנד ג'ריס יוגורט יווני קפוא בננה חמאת בוטנים. האריזה מחו"ל, התוספות מחו"ל, היוגורט מישראל (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
בן אנד ג'ריס יוגורט יווני קפוא בננה חמאת בוטנים. האריזה מחו"ל, התוספות מחו"ל, היוגורט מישראל(צילום: מירב קריסטל)

המשקל: מעט נמוך ממשקל גלידת שמנת. המחיר המומלץ לצרכן: אותו מחיר (צילום: מירב קריסטל) (צילום: מירב קריסטל)
המשקל: מעט נמוך ממשקל גלידת שמנת. המחיר המומלץ לצרכן: אותו מחיר(צילום: מירב קריסטל)

 

"כיוון שאנחנו מייצרים את כל גלידות בן אנד ג'ריס בארץ, נאלצנו לייצר בעצמנו יוגורט יווני אמיתי במפעל שלנו בבאר טוביה, כי לא היה בישראל חומר גלם כזה בנמצא", הסביר זינגר, "את האריזות אנחנו מייבאים כרגע מחו"ל, עד שנדע אלו מהטעמים האלה יתבססו בארץ".

 

בעבר בן אנד ג'ריס מכרו בארץ סורבה ונכשלו. כיום החברה הישראלית מוכרת סורבה מייצור שאינו תחת השם "בן אנד ג'ריס".

 

פחות שומן יותר חלבון - אבל התוספות לא בהכרח בריאותיות

שוני נוסף בין גלידות השמנת לפרוזן יוגורט הוא בערכים התזונתיים. בן אנד ג'ריס היא אחת משתי חברות שמשווקות בארץ גלידה ברשתות הקמעונאיות, שהרכיב העיקרי שלה (80%) הוא שמנת. החברה השנייה היא האגן דאז. במוצרי היוגורט הקפוא יש 30% יוגורט, מה שאומר שהם דלי שומן יותר ויש בהם יותר חלבון חלב.

 

לפי המידע התזונתי על גבי אריזות המוצרים, ביוגורט היווני הקפוא יש 8-5 גרם שומן ל-100 גרם לעומת 15-13 גרם שומן בגלידת שמנת משובחת של החברה ועד 23 גרם שומן בגלידות שמנת שכוללות אגוזים. בגלידות השמנת יש 340-240 קלוריות, בעוד שיוגורט קפוא של החברה מכיל 210-180 קלוריות. יש בו יותר חלבון: 6 גרם לעומת 3 גרם בגלידות השמנת ויותר סידן: 200-150 גרם לעומת 100 גרם בגלידות השמנתיות. כמות הפחמימות ביוגורט הקפוא עומדת על: 30-28 גרם ל-100 גרם.

 

יחד עם זאת, שימו לב שהגלידות עתירות תוספות גדולות, כנהוג בבן אנד ג'ריס. התוספות אינן מכילות את אותם ערכים תזותיים טובים כמו היוגורט. בעוגיות גרהאם אין חיידקים ידידותיים אלא פחמימות ושומן וכך גם בפאדג' שוקולד.  

 

איך הטעם? דומה לגלידה, אך עם ארומת יוגורט נעימה ומרקם רך יותר וכמובן, עם תוספות נדיבות - המומחיות של בן אנד ג'ריס.

 

רוצים להגיע ל-5 מיליון שקל מכירות ביוגורט הקפוא

החברה הישראלית מוכרת בארץ 14 טעמים של בן אנד ג'ריס באריזות משפחתיות (וגם שלגונים מסוגים שונים) ומגלגלת 50 מיליון שקל. היא גם מייצאת גלידות לצבא האמריקני. בעבר, ייצאה לסינגפור ולכל אירופה, אך חדלה מכך בעקבות המעבר למפעל בבאר טוביה. "אנחנו מקווים לחדש בקרוב את הייצוא

 

"המטרה שלנו היא להרחיב את הקהלים שצורכים בן אנד ג'ריס, לצרכנים ששומרים על בריאותם אך רוצים גם פינוק", הסביר זינגר. "בארה"ב החברה הצליחה להגיע לצרכנים חדשים שלא צרכו את מוצריה. 47-48% מצרכני היוגורט היווני הקפוא בארה"ב, לא קונים בכלל גלידות פרימיום ולא קנו קודם לכן את הגלידות של בן אנד ג'ריס".

 

לאיזה נתח שוק אתם רוצים להגיע בארץ?

 

בארץ, אנחנו מהווים 12% משוק הגלידות, כשבמשפחתיות אנחנו 17% מהשוק. החברה מגלגלת 50 מיליון שקל בשנה בארץ ואנחנו צופים שעד סוף השנה, המכירות של היוגורט היווני הקפוא יגיעו ל-5 מיליון שקל". 

 

יהיה לכם קל להכניס את המוצרים החדשים למקפיאים ברשתות?

 

"לא יהיה קל. אנחנו כבר שנים עם אותו מקום מצומצם במקפיא למרות שאנחנו רק גדלים".

 

ויליפוד: 35 מוצרי גלידה חדשים

במקביל, יבואנית המזון ויליפוד, תייבא לארץ 35 מוצרים חדשים שישווקו רק ברשתות שופרסל ומגה, משום מה, תחת שני שמות מותגים שונים: "ICHOC" (איישוק) ו-"Gelato" (ג'לטו). המוצרים הם מתוצרת ספרד.

מדגסקר של וילי פוד. ציפוי שוקולד עשיר יחסית. גודל יחידה - מיני: 37 גרם ()
מדגסקר של וילי פוד. ציפוי שוקולד עשיר יחסית. גודל יחידה - מיני: 37 גרם

ויליפוד. גלידות בשומן צמחי ()
ויליפוד. גלידות בשומן צמחי

ויליפוד. רק בשופרסל ומגה ()
ויליפוד. רק בשופרסל ומגה

 

בין הטעמים: פאי בננה באנופי, שוקולד מנטה ושלגוני מיני גלידות שמנת שיתחרו במיני מגנום. בניגוד לגלידות השמנת של בן אנד ג'ריס למשל, הרכיב הראשון בשלגוני השמנת הוא חלב רזה משוחזר. שמנת - היא רק הרכיב השני. יחד עם זאת, ציפוי השוקולד של השלגונים - אמיתי, לא צימקאו ומכיל אחוזיקקאו גבוהים. הגלידות המשפחתיות, נמכרות באריזות שקופות. מחירי המוצרים: 22-13.5 שקל.

 

ויליפוד: "רוצים להגיע ל-10% נתח שוק"

"המאגדות שלנו זולות מהמקבילות ההמקומיות: שישיית טילונים ב-17.90 שקל, למשל", אמר ל-ynet צביקה ויליגר מבעלי ויליפוד. "אנחנו מוכרים 1 ליטר גלידה ב-19.90 שקל".

 

זה לא מחיר נמוך כל כך לנוכח העובדה שבארץ מוכרים גלידה באריזות של 1.2 ליטר ובמבצעים מרובים.

 

"נצא גם במבצעים".

 

למה אתם משווקים רק בשופרסל ובמגה?

 

"כי רק בנינו מערך הפצה של גלידות קנינו משאיות והכל מאוד טרי. את המוצר ג'לטו נמכור ברשת מגה ואת היי שוק, נמכור בשופרסל".

 

המותג ג'לטו נמכר בעבר במגה ונעלם.

 

"נכון. שינינו את כל הסדרה שיפרנו אותה ואנחנומוכרים עכשיו גלידות חדשות לגמרי, מרכיבים טבעיים, ללא חומר משמר. היצרנית זו החברה שמייצרת לטסקו, לקרפור, להולפוד מרקט ולקוסטקו, בין היתר".

 

זה שוק שהרווחים בו כאלה גבוהים? הרי למעט בן אנד ג'ריס והאגן דאז, גלידות ייבוא לא מצליחות בארץ.

 

"כמדיניות של החברה, אנחנו מתחרים בחברות המובילות בארץ: בגבינות, בקורנפלקס. שינינו את כל תמהיל המוצרים שלנו בעקבות המחאה החברתית - אנחנו מייבאים מוצרים איכותיים בממחירים יותר נמוכים מהמותגים המובילים בארץ. בגלידות אנחנו מקווים להגיע ל-10% נתח שוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
בו אנד ג'ריס. היוגורט בריא, התוספות פחות
בן אנד ג'ריס. קטגוריה חדשה בסופר
ויליפוד. מכרו בעבר במגה, עכשיו הם שיפרו את המוצרים
מומלצים