שתף קטע נבחר

למען ההנקה: רופאים לא יחלקו תחליפי חלב

ניסיון נוסף לעודד הנקה ולהפחית צריכת תחליפי חלב לתינוקות: האיגוד הישראלי לרפואת ילדים הוציא מסמך הנחיות חדש הקורא לרופאים להימנע מקשרים מסחריים עם חברות תחליפי החלב. בין ההמלצות: איסור על השתתפות בכנסים וחלוקת דוגמיות להורים

הסוף לדוגמיות תחליפי החלב במרפאות רופאי הילדים: האיגוד הישראלי לרפואת ילדים יוצא במסמך הנחיות חדש, שמטרתו עידוד הנקה. בין ההמלצות: הימנעות מקשרים מסחריים עם חברות תחליפי החלב והפסקת חלוקת דוגמיות תחליפי החלב במרפאות.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

המסמך נועד, לדברי האיגוד, להסדרת הקשר מול חברות התרופות המשווקות תא תחליפי החלב לתינוקות, כדי לתרום ל"מטרת העל", כלשונם - עידוד ההנקה. באיגוד מציינים כי לא מדובר במסמך משפטי, אלא בהצהרה אתית.

 

עוד כתבות על תחליפי חלב:

 

המרפאה - לא מקום לשיווק תחליפי חלב 

על פי ההנחיות מרפאות הילדים בקהילה לא תשמשנה כמקום לשיווק תחליפי חלב ועל כן מומלץ כי המרפאות יימנעו מקבלת דוגמאות מיצרניות הפורמולות. אם התקבלו דוגמאות בודדות, שמטרתן מתן להורים במקרי הצורך, הן לא יוצגו במקום מרכזי ובולט במרפאה, במטרה שלא יהיו גלויות לציבור.

 

במסמך קובע האיגוד כי על רופאי הילדים להימנע מהשתתפות בכנסים או אירועים שיווקים ביוזמת חברות תחליפי החלב, וכי יוכלו ליטול חלק רק בכינוסים שיובלו על ידי האיגודים המדעיים של ההסתדרות הרפואית או של האיגוד לרפואת ילדים. מטרת הכינוס תהיה מדעית בלבד ולא בעלת אופי שיווקי.

 

חברות תחליפי החלב, הנוהגות לממן רבים מהכנסים, יוכלו להמשיך ולתמוך כלכלית בכינוסים, בתנאי שבכל אחד כזה יהיו מעורבות לפחות שתי יצרניות אשר יתחייבו לשקיפות מלאה ולא תהיה להם שליטה על התכנים ובחירת המרצים. אלה האחרונים יהיו מחוייבים בחובת הגילוי הנאות אודות קשרים עסקיים עם חברות תחליפי החלב.

  

האיגוד סיכם ואמר: "חלב אם הוא המזון המיטבי לתינוק, עידוד הנקה תורם תרומה חשובה לגדילה והתפתחות בריאים של התינוק. כאשר ההנקה אינה מתאפשרת, יש מקום לשימוש בתחליפי חלב אולם שיווקם והפצתם אסור שיפגע בעידוד ההנקה".

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: sutterstock
פעולה נוספת לעידוד ההנקה
צילום: sutterstock
מומלצים