שתף קטע נבחר

קשישים הפגינו בתל אביב: "ביבי, זכור את אבא"

אל ההפגנה מול קריית הממשלה הגיעו גם קשישים סיעודיים שמחו על מצבם: "הייתי אסיר ציון והיום אני אסיר בודד בבית", סיפר שמשון בלס (86) מרמת גן. יו"ר הסתדרות הגמלאים תהה: "איך תשובה ודנקנר משלמים על חלב כמוני?"

"יאיר, גם אימא שלך גמלאית", "ביבי, זכור את אבא שלך". על-רקע נתוני הביטוח הלאומי שלפיהם 90 אלף ישראלים עלולים להצטרף בעקבות הגזירות הכלכליות למעגל העוני, הפגינו הבוקר (יום ד') גמלאים, קשישים סיעודיים וסטודנטים מול קריית הממשלה בתל-אביב. המפגינים ביקשו לפעול לשינוי הנתון שלפיו אחד מכל חמישה קשישים נמצא מתחת לקו העוני.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו  ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

מחאה ממוקדת נגד נתניהו ולפיד. ההפגנה, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מחאה ממוקדת נגד נתניהו ולפיד. ההפגנה, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

במהלך ההפגנה שבה השתתפו מאות קראו הקשישים: "לא נותנים לחיות - לא נותנים למות". מטה המאבק המשותף של הסתדרות הגמלאים, שארגן את ההפגנה, טען כי גזירות האוצר פוגעות באופן קשה ביותר באזרחים הוותיקים.

 

גדעון בן-ישראל (91), יו"ר הסתדרות הגמלאים ומיוזמי ההפגנה, אמר כי המחאה מופנית בצורה ממוקדת לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר יאיר לפיד. "איך יכול לקרות מצב שאנשים כמו דנקנר ותשובה משלמים על חלב ועל לחם אותו מחיר כמוני?" תהה בן-ישראל. "אנחנו יוצאים נגד ביטול ההנחה בארנונה לתושבים ותיקים, העלאת מחירי התרופות, גביית ארנונה על חלקות קבר, העלאת המע"מ, סירוב האוצר להנהיג מע"מ מדורג, ביטול הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים והמרת עובדי סיעוד מקצועיים בכסף למשפחות הקשישים".

 

שמשון בלס (86) מרמת גן אמר: "ב-46' הייתי אסיר ציון והיום אני אסיר בודד בבית, אף אחד לא מגיע לבקר אותי ועכשיו רוצים לקחת לי את הטיפול הסיעודי. אני אחרי אירוע מוחי ואירוע לב ולא מתחשבים בי".

 

סוזי פרנקל מקיבוץ חפציבה אמרה: "זו בושה למדינה, הם חזקים על חלשים. לפיד ונתניהו עוד לא חיו בזקנה ובנכות והם לא יודעים מה זה להיות אומלל, מישהו צריך לספר להם שלגמלאים אין משכורות עתק. כל החיים עבדנו כדי לא להיות נטל על הילדים ועכשיו הם צריכים לשלם על הקבר שלי. שיהיו חכמים ויקצצו בשרים".

 

ח"כ איציק שמולי שהיה בהפגנה טען ש"התוכנית של משרד האוצר היא באמת קשה, אחת הקשות שהיו, הגזירה הכי אכזרית בתקציב זה הגזירות על הקשישים ונגד הדבר הזה אנחנו נלחמים. כבר היום יש כמעט 200 אלף קשישים מתחת לקו העוני ועכשיו הולכים להצטרף אליהם עוד עשרות אלפי קשישים. מה מציע להם השר לפיד, ללכת להתגייס? אולי לצאת לשוק העבודה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"הם חזקים על חלשים". ההפגנה, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים