שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אי.די.בי פרסמה את מתווה ההסדר החדש

  לפי ההצעה, לאי.די.בי אחזקות יוזרמו 640 מיליון שקל, 375 מיליון מהם באופן מיידי. המשמעות: ביום השלמת ההסדר, יקבלו המחזיקים 27% מהחוב, לעומת 9% לפי המתווה הקודם. ההצעה כוללת תספורת של כ־800 מיליון שקל

  אי.די.בי פרסמה הערב (שבת) את מתווה ההסדר החדש המוצע למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. לפי ההצעה, יוזרמו 640 מיליון שקל במזומן לאי.די.בי אחזקות. סכום זה כולל 375 מיליון שקל בהזרמה מיידית, 165 מיליון שקל מקופת החברה, ו-100 מיליון שקל נוספים בשלושה תשלומים שנתיים בין השנה השנייה לשנה הרביעית להסדר. במידה שהסכום לא יוזרם, יקבלו המחזיקים מניות בחברה. נציגויות אחזקות ופתוח ייפגשו הלילה לדון בהצעה החדשה.

   

  רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

   

  משמעות המתווה החדש היא כי ביום השלמת ההסדר, יקבלו המחזיקים 540 מיליון שקל במזומן, 27% מהחוב, לעומת 9% מהחוב על פי המתווה הקודם.

   

  בנוסף תונפק סדרת אג"ח חדשה של 700 מיליון שקל צמודה למדד בריבית שנתית של 5% שייפרעו בחמישה תשלומים שנתיים בשנים 2021-2017. המחזיקים יקבלו גם 10% ממניות אי.די.בי אחזקות ו־10% ממניות אי.די.בי פתוח.

   

  הצעה זו כוללת גם מחיקה נומינלית בהיקף של כ־40% מהחוב, כלומר תספורת של כ־800 מיליון שקל למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, שהנציגות שלהן הסכימה לתספורת דומה במשא ומתן מול אי.די.בי פתוח. 

   

  דנקנר מתחייב עד לחתימה על הסכם מפורט לגבש לוח זמנים להזרמת עד 400 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח או מכירת חלק מהשליטה בכלל ביטוח, וביצוע מיזוג בין כור לדסק"ש. דנקנר מעוניין למזג את אי.די.בי אחזקות ופתוח ויבקש את אישור המחזיקים לכך. הוא יתחייב לצמצום משמעותי בהוצאות הנהלה וכלליות ויקבל פטור מתביעות. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים