שתף קטע נבחר

הצעת חוק וסרטון: לאפשר נישואים חד מיניים. צפו

על פי ההצעה של ח"כ סתיו שפיר, יוכרו הנישואים על ידי משרד המשפטים. קמפיין בנושא כבר הוכן וכעת מחכים לתמיכת הח"כים

יחד בגאווה: מפלגת העבודה גיבשה הצעת חוק סיעתית ולפיה יש לאפשר נישואים חד מיניים בישראל. על ההצעה, שאותה יזמה ח"כ סתיו שפיר, חתומים כל חברי סיעתה, וצפויה לה תמיכה גם מצד חברי כנסת ממפלגות אחרות, שכבר הביעו בעבר תמיכה בנישואים מסוג זה.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

במדינות רבות בעולם נחשבים נישואים חד מיניים כזכות בסיסית, אולם בישראל עדיין אין הכרה בכך בשל סיבות דתיות-ממסדיות. מטרת החוק המוצע היא לעגן את זכותם של בני אותו מין לקיים זוגיות ולהקים משפחה, ובכך להסיר את האפליה הנהוגה כלפי קבוצה זו ששיעורה באוכלוסייה מוערך בכעשרה אחוזים. הנישואים לא יתבצעו דרך הרבנות אלא במשרד המשפטים, שם קיים מוסד "רשם הזוגיות", כך שלא יידרש לעניין תקציב נוסף.

 

מצעד הגאווה. לכל אחד זכות לנישואים  (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
מצעד הגאווה. לכל אחד זכות לנישואים (צילום: מאיר אוחיון)

 

עוד בחדשות ynet:

 

"החוק מאפשר לבני זוג מאותו מין, אשר אינם יכולים להינשא לפי דינם הדתי מהטעם שדתם אינה מכירה בנישואים בני אותו מין, להקים משפחה עם בן/בת זוגם מאותו מין בדרך של מתן מעמד חוקי לתא המשפחתי שייצרו בדרך של ברית זוגיות", נכתב בהצעה. "החוק מציע לאפשר לבני הזוג לקבוע מראש את מעמדם ובכך לייתר את הצורך בבירור מעמדם בדיעבד לצורך עניין שמתעורר".

 

בימים הקרובים יושק הקמפיין ברשת יחד עם קליפ מיוחד, וגם ייעשה ניסיון לגייס תמיכה רחבה בקרב חברי הכנסת.

השבוע נערך בכנסת כנס הגאווה ובו לקחו חלק עשרות חברי כנסת, שבאו להביע תמיכה בזכויות קהילת הלהט"ב. בכנס, שאותו יזמו ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) ועופר שלח (יש עתיד) נכחו גם חברי כנסת מהקואליציה כמו מירי רגב, ראובן ריבלין ומרבית חברי הכנסת של "יש עתיד".

 

"אני בהחלט תומכת בהצעת החוק הזו. ברגע שבני זוג מאותו מין גרים ביחד והחברה יותר פתוחה לקבל את רצונם של אנשים לחיות ביחד אנחנו צריכים להקל עליהם את החיים", אמרה ח"כ רגב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
האם חברי הכנסת יתמכו?
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים