שתף קטע נבחר

בקואליציה מאשימים את יריב לוין: "זה גדול עליו"

אחרי עוד כמעט הפסד בהצבעה, ח"כים מתלוננים על יו"ר הקואליציה: אין מי שידפוק על השולחן, הוא חלש מדי ולא דומה לאלקין - אז מצפצפים עליו. לוין: מי שרוצה שיבוא ויחליף אותי

הקואליציה במשבר - והאצבעות מופנות לעבר האיש שעומד בראשה. לנוכח הצטברות העימותים הפנימיים, בקואליציה ניכרה היום (ד') תסיסה ותרעומת מהתנהלותו של יו"ר סיעת הליכוד-ביתנו והקואליציה, ח"כ יריב לוין. "הקואליציה איבדה שליטה על עצמה, והוא כל הזמן מקטר במקום לקחת אחריות", אמרו עמיתיו של לוין.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

המפלה הגדולה נרשמה שלשום, עם ההפסד בהצבעה החשאית על הנציגים בוועדה למינוי שופטים - ח"כ יצחק כהן מש"ס נבחר על חשבונו של מועמד הקואליציה, ח"כ דוד רותם (הליכוד-ביתנו). זאת בנוסף למחלוקות קשות וחילופי האשמות בין הבית היהודי לתנועה של ציפי לבני, שמעכבים הצעות חוק ממשלתיות בנושאי דת ומדינה. הבוקר זה נמשך - כאשר בהצבעה בקריאה טרומית על חוק הגנת הצרכן שהגיש דב חנין, ואשר הקואליציה התנגדה לו, עמד הפער על שניים בלבד - 24 בעד ו-26 נגד.

 

אלקין, לוין, נתניהו וליברמן. נעליים גדולות (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אלקין, לוין, נתניהו וליברמן. נעליים גדולות(צילום: גיל יוחנן)

 

שורת גורמים שעמם שוחחנו ביממה האחרונה טוענים שהבעיה היא בניהול - אין יד מכוונת, הם אומרים, וחברי הכנסת לא סרים למרותו של היו"ר לוין, שנכנס לתפקידו בתחילת הקדנציה והחליף את זאב אלקין, שהיה ידוע בקשיחות שהפגין.

 

"היום כמעט הפסדנו הצבעה", אמר חבר כנסת מהקואליציה, "לוין כל הזמן מקטר ומצייר את הבעיה בהרכב הקואליציה במקום לקחת אחריות. הוא לא מצליח לאגד את יושבי ראש הסיעות ואין לו הניווט הנכון שדרוש. בניגוד לאלקין הוא לא יוצר חיבורים נכונים ולא צופה את הבעיות. המזל שלו שיש לו מנהלת סיעה ותיקה, אחרת כל המערכת הייתה קורסת.

 

"במקום להאשים את הקואליציה המורכבת, טוב יעשה לוין אם ינסה לאתר ולהשתלט על חברי הכנסת הסוררים", אמר אותו ח"כ. "הבית היהודי והתנועה מתעמתות כמעט על כל נושא שקשור בדת ומדינה ואין מי שידפוק על השולחן ויישר אותם. בהצבעה חשאית על השופטים היו יותר מ-20 חברי כנסת סוררים והמשמעות היא שהקואליציה איבדה שליטה על עצמה".

 

בכירים בליכוד-ביתנו ביקשו להדגיש את האבסורד. "במקום לתקוע הצעות לאופוזיציה, הקואליציה תוקעת את עצמה. יש פה מצב של נעליים גדולות מדי. כל בכירי הליכוד יוצאים עכשיו החוצה ומתראיינים שזו קואליציה בלתי אפשרית. הסיפור הוא אחר - אין מי שינהל את הקואליציה הזאת. הנעליים שהושארו פשוט גדולות. זה לא דומה לאיך שאלקין ניהל את זה. בדרגות הגבוהות גם כבר מבינים את זה".

 

ח"כ נוסף בקואליציה אמר: "יו״ר הקואליציה בינתיים חלש מדי. מי שרוצה להיות בסדר עם כולם לא יכול לנהל קואליציה כזאת. כדי להצליח, צריך להחזיק קצר את האנשים ושירגישו יראה. בקואליציה הזאת זה לא קורה. לא רק שהם לא חוששים הם אפילו מצפצפים".

 

לוין עצמו אמר היום: "קיבלתי על עצמי את תפקיד יו״ר הקואליציה לבקשת ראש הממשלה ולמרות הקושי הרב הכרוך בביצוע התפקיד נוכח ההרכב הקואליציוני ופערי העמדות בין הסיעות. העובדה היא שגם בתנאים האלה הצליחה הקואליציה להעביר את כל הצעות החוק שתמכה בהן, הן במליאה והן בוועדות, ולהדוף את כל הצעות החוק והאי-האמון של האופוזיציה".

 

הוא תקף בחזרה וטען: "מי שחושב שהוא יכול לעשות את זה טוב יותר מוזמן לנהוג באומץ, לדבר בשמו ולהסכים לקחת על עצמו את התפקיד. עד כה לא עומדים אצלי בתור וכנראה גם לא יעמדו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוין. "גם ברמות הגבוהות מבינים את זה"
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים