שתף קטע נבחר

נקודה הופחתה ממאזנה של הפועל בעונה הבאה

האדומים נענשו בחומרה על התפרעות אוהדיהם במשחקי הדרבי בנוקיה. במשחק הביתי הראשון של העונה תיכנסנה רק נשים. היו"ר רמי כהן: "זה ניסיון חיסול לא פחות גרוע מניסיון חיסול של עבריינים". מכבי חיפה נענשה בהפחתת נקודה על תנאי בעקבות הדלקת האבוקה באילת

הפועל תל אביב נענשה הערב (ה') בחומרה בעקבות התפרעות אוהדיה בשני משחקי הדרבי בנוקיה ותפתח את העונה הבאה עם מינוס נקודה. בנוסף במשחק הביתי הראשון של הפועל תוכלנה להיכנס רק נשים.  

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

הפועל נקנסה גם ב-50 אלף ש"ח ו-50 אלף על תנאי וספגה הפחתת שתי נקודות ליגה נוספות על תנאי, זאת בנוסף לתשלום מלוא הנזקים למכבי תל אביב על שבירת הכיסאות בנוקיה.

 

עונש קשה לאדומים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
עונש קשה לאדומים(צילום: ראובן שוורץ)

 

בית הדין ציין כי זוהי ההרשעה החמישית של הפועל העונה בגין התפרעות אוהדים. עם זאת, עונשים שהיו תלויים על תנאי נגד הקבוצה, משחק ללא קהל ומשחק רדיוס במרחק של 50 ק"מ עם קהל לא הופעלו אך תקופת התנאי הוארכה בשנה. 

 

יו"ר הפועל תל אביב, רמי כהן מסר תגובה חריפה: "בתחושה הראשונית אם אנחנו כל כך מפריעים אז אולי באמת עדיף שלא נהיה בליגה, אבל אני מאמין שמחר נתעורר חדורי קרב. מה שעשו לנו היום זה ניסיון חיסול, לא פחות חמור מכל ניסיון חיסול אחר לעבריינים".

 

רמי כהן. "אולי עדיף שלא נהיה בליגה" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רמי כהן. "אולי עדיף שלא נהיה בליגה"(צילום: אורן אהרוני)

 

כהן הוסיף: "אני לא מבין בשביל מה דחו בשבוע את ההחלטה, הרי גם בשבוע שעבר קיבלו את הטענה שלנו שאף אחד לא הצליח להסביר למה נכנסו מאבטחים ליציע. עובדה ששני משחקים אצלנו בראשון לציון שהמאבטחים והמשטרה מחוץ ליציע הכל עבר בשקט. גם היום לא הצליחו להוכיח זאת ובשביל מה בכלל הזמינו אותנו, ובשביל מה התנהל דיון אם זה העונש בסופו של דבר? אני לא יודע מה לעשות, אם להתייאש או להילחם, כי איך אפשר להילחם נגד איגוד שכל מבקר מוצא בו פסול. אין פה פרופרציות, או היגיון. זו פגיעה כלכלית ומקצועית. אם יש מישהו שעשה משהו לא בסדר, אנחנו כמובן כל הזמן מגנים ומסבירים ומבקשים, אבל את המישהו הזה המשטרה צריכה להעניש, מה מעבר אנחנו יכולים לעשות? אנחנו המומים וגם די נמאס לנו מהדברים האלה. אני מאמין שבימים הקרובים נחשוב מה לעשות".

 

מהפועל תל אביב נמסר בתגובה: "אנחנו המומים העונש שנפסק נגדנו. התגלו סתירות רבות בין טענת התובע, עדות השוטר ומפקד כוחות האבטחה. הפועל ת"א מתנגדת לכל גילוי של אלימות ואין אנו מצדיקים את התגובה שבאה בעקבות אותה פרובוקציה. יחד עם זאת העונש חסר פרופרציות ואין בו קשר למציאות. לצערנו נראה כי בעונש זה יש ניסיון ברור להביא לפירוקה של הפועל תל אביב ופגיעה אנושה בעונה הקרובה עוד טרם החלה. הפועל תל אביב מתכוונת לערער על גזר הדין ותמשיך להיות אופוזיציה גאה להתנהלות הקלוקלת רבת השנים. ניסיונות השתקה וחיסול מסוג זה, לא יצליחו ולמנוע מאיתנו להביע את עמדתנו לכל עת בה נדרש לכך".

 

מאיגוד הכדורסל נמסר: "האיגוד דוחה את טענותיה של הפועל ת"א. בית הדין שקיבל את ההחלטה הינו עצמאי ובלתי תלוי. יש לזכור שזו אינה הפעם הראשונה שהקבוצה עומדת לדין השנה".

 

גם מכבי חיפה נענשה

מכבי חיפה נענשה בהפחתת נקודה על תנאי ובקנס כספי של 25 אלף ש"ח בפועל ו-20 ש"ח על תנאי בעקבות זריקת אבוקה מצד אוהדיה במשחק הפלייאוף מול הפועל אילת.


פורסם לראשונה 06/06/2013 20:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אוהדי הפועל תל אביב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים