שתף קטע נבחר

המשטרה טוענת: אוהד בית"ר נשך בידו שוטר

4 אוהדים שנעצרו בהפגנה ליד ביתו של גאידמק שוחררו בתנאים מגבילים. הקהל הירושלמי מתכנן למחות גם במשחק ישראל - אנגליה, בוועדה המארגנת של היורו חוששים מקריאות גזעניות

ארבעה מתוך שמונת האוהדים של בית"ר ירושלים שנעצרו אמש (א') בהפגנה הסוערת ליד ביתו של ארקדי גאידמק הובאו הבוקר בפני שופט לבית משפט השלום בתל אביב שהחליט לשחררם בתנאים מגבילים. נגד הארבעה הוצאו צווי הרחקה למשך 45 יום מביתו של ארקדי גאידמק ומגאידמק עצמו. בנוסף כל אחד מהם יצטרך להפקיד ערבות עצמית בסך 400 ש"ח וערבות צד ג'. המשטרה טענה כי, אחד האוהדים נשך שוטר בידו, אחד נוסף חשוד ביידוי בקבוקים על שוטרים ושני האחרים בתקיפה והפרת סדר.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

שלושה שוטרים שנפצעו נזקקו לטיפול רפואי ובכוונתם להגיש תביעות אישיות נגד אוהדי בית"ר. מבין ארבעת האוהדים ששוחררו במהלך הלילה, ישנם 2 קטינים ששוחררו למעצר בית, אוהד אחד הוזהר ושוחרר ואחד שוחרר כי לא היה מעורב בהפרת הסדר.

 

ידו של השוטר שטוען כי ננשך (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
ידו של השוטר שטוען כי ננשך(צילום: משטרת ישראל)
 

העימותים עם המשטרה, אמש. המחאה תימשך (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
העימותים עם המשטרה, אמש. המחאה תימשך(צילום: ראובן שוורץ )

 

הקהל הירושלמי מבטיח להמשיך במחאה ואוהדים מתכוונים להגיע למשחק של ישראל מול אנגליה בטדי. בוועדה המארגנת של יורו הצעירות חוששים מקריאות בוז ו/או גזעניות נגד שחקניה הערבים של הנבחרת. מה שעלול להוביל לקנסות ועונשים כבדים מפיפ"א ואופ"א.

 

בית"ר: "הגבול בין מחאה לאלימות עבר"

בעקבות האירועים, פרסמה בית"ר ירושלים הודעה רשמית ובה נכתב: "בימים האחרונים אנחנו עדים להסתות והתפרעויות של חלק מאוהדי בית"ר כנגד הנהלת הקבוצה והבעלים, מר ארקדי גאידמק.

 

כמדינה שכבר הייתה עדה להסתות שהובילו למעשים קשים ואלימים, אנחנו מבקשים מכל מי שפועל ברקע לתת את הדעת על האירועים שהתרחשו בימים האחרונים ועל ההשלכות שעלולות להיגרם כתוצאה מאותם מעשים. כאזרחים במדינה דמוקרטית אנחנו מחויבים לתת לכל אדם להביע דעתו, אך תחושתנו היא שבימים האחרונים הגבול בין מחאה לבין תופעות של אלימות מילולית, גזענות ואלימות פיזית לחלוטין עבר.

 

בשלב הזה ההפגנה עוד הייתה רגועה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
בשלב הזה ההפגנה עוד הייתה רגועה(צילום: ראובן שוורץ)

 

אנחנו פונים לאוהדים ולאנשים המסיתים את הקהל להרגיע את הרוחות. יש דרך להביע מחאה והיא אינה עוברת דרך הכאת שוטרים, הפגנות אלימות וכאוס ברחובות. כולנו תקווה כי בימים הקרובים בית"ר ירושלים תצא לדרך חדשה, דרך שתביא את האוהדים מהרחובות ליציעים ולתמיכה בקבוצה שתרוץ חזק בצמרת".

 

בינתיים, גאידמק טרם הזרים את 5 מיליון הדולר שהבטיח על ידי משקיעים מחבר העמים. העמותה ואלי טביב מתכוונים במקביל לפנות ביממה הקרובה לבית המשפט להוציא צו נגד כל פעילות חד צדדית של גאידמק במועדון, לרבות העברת זכויות והכנסת משקיעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
ההפגנה ליד ביתו של גאידמק
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים