שתף קטע נבחר

לא סרסר בזנות: נסגר עוד תיק נגד שטראוס-קאהן

"פרשת קרלטון": הכלכלן הצרפתי הבכיר יכול לנשום לרווחה אחרי שכתב אישום נוסף נגדו נסגר - והפעם מחוסר ראיות

בית משפט בצרפת הורה היום (יום ג') לסגור מחוסר ראיות את התיק נגד דומיניק שטראוס-קאהן, יו"ר קרן המטבע הבינלאומי לשעבר, אחרי שהואשם בסרסור לזנות ובקשר לרשת זנות שפעלה מתוך בית מלון יוקרתי בעיר ליל.

 

עוד חדשות בעולם :

אחרי 72 שנה: מפציץ גרמני הוצא שלם מהתעלה

הילרי הצטרפה לטוויטר בסטייל: "אני אייקון שיער"

חרף הביקורת: '56% מהאמריקנים בעד הציתותים'

לארדואן נמאס: המשטרה פרצה לכיכר טקסים

 

לאורך כל חקירת בית המשפט בליל טען הכלכלן הבכיר בן ה-63, שבעבר היה מועמד מוביל לנשיאות צרפת, כי השתתף במפגשים מיניים בהסכמה אך לא היה מודע לכך שמישהו מהמשתתפים שילם על קיום יחסי מין. "מרשי מוצא את עצמו, בעיקר בגלל תהילתו, נזרק לקצבים", אמר עורך דינו של שטראוס-קאהן לאחר מעצרו.

 

תיק האונס בניו יורק נסגר בגלל הספק שהוטל באמינות המתלוננת. שטראוס-קאהן (צילום: AP) (צילום: AP)
תיק האונס בניו יורק נסגר בגלל הספק שהוטל באמינות המתלוננת. שטראוס-קאהן(צילום: AP)

 

בתחילת השנה דווח בצרפת כי שטראוס-קאהן ישלם 1.5 מיליון דולר פיצויים לנפיסטו דיאלו, חדרנית במלון בניו יורק שהתלוננה במאי 2011 כי הוא תקף אותה מינית. משפט האונס בניו יורק נגד הצרפתי בוטל לאחר שהוטל ספק באמינותה של דיאלו. לדברי התובעים בניו יורק, שיקרה דיאלו בעדותה לגבי עברה לאחר שסיפרה, בין היתר, שנאנסה בעבר על ידי כנופיה ומסרה גרסאות סותרות לגבי ההתרחשויות בחדר המלון.

 

האיש שבעבר היה המועמד המוביל לנשיאות צרפת נעצר במרס 2012 ביחד עם שמונה גברים נוספים לאחר שכמה זונות הודו שקיימו עמו יחסי מין והשתתפו עמו במסיבות מין. שטראוס-קאהן ויתר העצורים נחשדו שהפעילו רשת זנות והשתמשו בכספי קרנות תאגידים כדי לממן מין.

 

מנגד, שטראוס-קאהן טען כי לא ידע שהנשים שעמן שכב הן זונות. "אני מציב בפניכם אתגר להבחין בין זונה ערומה לבין כל אשה ערומה אחרת", אמר אז עורך דינו של שטראוס-קאהן הנרי לקלרק לטלוויזיה הצרפתית.

 

הפרשה זכתה לכינוי "פרשת קרלטון" משום שרשת הזנות סיפקה לכאורה זונות ללקוחות המלון היוקרתי בעיר ליל.

  

אף על פי שהזנות מותרת בחוק הצרפתי, חל איסור לסחור בזונות ולספק אותן לאנשים אחרים. עוד נאסר על שימוש בכספי תאגידים כדי לממן שירותי מין.

 

התלונה על אונס בניו יורק והחשדות לסרסור בזנות בליל אינם התיקים היחידים שנסגרו נגד שטראוס-קאהן. באוקטובר 2011 נסגר מחוסר ראיות תיק האונס תיק האונס של העיתונאית טריסטן בנון.

 

בנון טענה ששטראוס-קאהן אנס אותה בדירתו בפריז, בזמן שראיינה אותו לאחד מספריה בשנת 2003. הוא הכחיש את האשמותיה, אותן כינה "דמיוניות" וככאלה שנובעות מכוונתו להתמודד לנשיאות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד תיק נסגר. שטראוס-קאהן
צילום: AFP
המתלוננת על אונס שקיבלה פיצויים. דיאלו
צילום: AP
טענה שהכלכלן הבכיר אנס אותה בדירתו בפריז. בנון
צילום: AFP
מומלצים