שתף קטע נבחר

המפכ"ל: "לא יהיו עוד מסיבות עיתונאים כאלה"

בעקבות הפרסום של פרטי הרצח בברנוער לפני הסרת הצו, הודיע המפכ"ל דנינו על הקמת צוות בדיקה לפארסה: "האחריות על קציני מחוז ת"א". הוא ביקר את הגורמים שתקפו את השופט: "ההתבטאויות אינן במקומן". הטיפול בצווים יועבר לראש אגף חקירות

המפכ"ל יוחנן דנינו התייחס היום (ג') לפארסה שבמסגרתה חשפה אתמול המשטרה את פרטי חקירת הרצח בברנוער לפני הסרת צו איסור הפרסום. באיגרת ששלח לשוטרים ולקציני משטרת ישראל כתב רב ניצב דנינו: "'מסיבת העיתונאים' שנערכה אתמול במחוז תל אביב הייתה בניגוד להנחיות שניתנו בעבר. מאחר שאולי הדברים לא היו ברורים מספיק, אני מבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי משטרת ישראל לא תקיים עוד מסיבת עיתונאים בכלל, על אחת כמה וכמה בתיקי חקירה מתנהלים ובעלי רגישות גבוהה מהסוג האמור" .

 

פרשת הברנוער - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

התדרוך לעיתונאים התקיים אתמול אחר הצהריים לפני שנידון הערעור שהגיש סנגור של אחד החשודים במעורבות

ברצח. כך יצא שבמקביל לחשיפה המתוקשרת נמשך הדיון בבית המשפט, ובסיומו ניתן צו עיכוב ביצוע שדחה את ההיתר לפרסם את הפרטים. לבסוף, רק הבוקר פורסמו שמות חלק מהחשודים והנסיבות שהביאו להתקפה הרצחנית בברנוער בתל אביב ב-1 באוגוסט 2009. 

 

בעקבות זאת החליט המפכ"ל להקים צוות בחינה ארצי שיתחקר את ההתנהלות סביב האירוע ויפיק את הלקחים הנדרשים. "יובהר כי האחריות להתנהלות התקשורתית סביב האירוע, בדגש על מסיבת העיתונאים והיבטי איסור הפרסום, מוטלת על הדרג הפיקודי של משטרת מחוז תל אביב והיחידה המרכזית", הוסיף המפכ"ל.

 

"בהמשך לכך החלטתי כי מעתה ואילך הטיפול בהוצאתם של צווי איסור פרסום, בהסרתם וביישומם, יועלה דרג במשטרת ישראל, ויהיה בפיקוח מלא של ראש האגף לחקירות ולמודיעין".

 

בנוסף הוא תקף את ההתבטאויות האנונימיות של גורמים במשטרה, שתקפו את החלטת השופט עידו דרויאן על החלטתו לעכב את פרסום פרטי החקירה: "הפרסומים על אודות התבטאויות גורמים מגורמים שונים נגד מערכת בתי המשפט וכבוד השופטים אינם במקומם.

בשם משטרת ישראל אני דוחה מכול וכול אמירות והתבטאויות אשר אינן עולות בקנה אחד עם התרבות הארגונית של משטרת ישראל, עם הכבוד הרב שהמשטרה רוחשת למערכת השיפוטית ועם מרקם היחסים ההדדי ורב-השנים שיש בין שתי המערכות".

 

עם זאת ביקש רנ"צ דנינו להחמיא ליחידה המרכזית של מחוז תל אביב על עבודתה בחקירת האירוע: "אין בהתנהלות התקשורתית הנ"ל כדי להעיב או להמעיט בגודל ההישג המקצועי, המעיד על נחישות ודבקות במטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
המפכ"ל יוחנן דנינו.
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים