שתף קטע נבחר

עד המדינה רצה לדבר, שב"ס לא מסר למשטרה

כך כמעט פוספס פענוח הרצח: עד המדינה בפרשה מסר בפברואר את המידע, שהביא למעצר החשודים ברצח. בחקירה התברר כי העד ביקש למסור את הפרטים ימים רבים לפני כן, אך הבקשה לא הועברה למשטרה. תגובת שב"ס: "איננו יכולים להתייחס להיבטים מודיעיניים וחקירתיים בפרשה"

עד המדינה רצה לשפוך אור על הפרשה שהביאה בסופו של דבר לפענוח הרצח הכפול, אך השב"ס עיכב את הבקשה: חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב הצליחו לשמוע בפברואר השנה את מה שחיכו לו במשך ארבע שנים. אסיר בכלא השרון הפליל את שלושת החשודים ברצח בברנוער ובעקבות כך הפך לעד המדינה בפרשה. אלא של-ynet נודע כי עד המדינה, ששוחרר מהכלא בעקבות המידע שמסר, ביקש במשך ימים רבים לפגוש את חוקרי המשטרה, אך אנשי השב"ס לא העבירו את הבקשה למשטרה.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו  ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

בפברואר הגיע קצין המדובבים של מחוז תל-אביב לכלא ונפגש במקרה עם האסיר שהפך לעד מדינה. "תגיד לחבר'ה מהימ"ר שלכם שאני רוצה לדבר איתם", פנה האסיר לקצין המשטרה. הקצין שהיה מופתע מהפנייה הבטיח להעביר את המסר לאנשים הרלוונטיים כבר באותו היום. לאחר מכן סיפר המפליל לחוקרי המשטרה: "יש לי מידע מי ביצע את הרצח בברנוער".

 

 

בימ"ר תל-אביב הודו בפה מלא כי המזל שיחק תפקיד בפענוח הפרשה. מפקד הימ"ר, ניצב-משנה גדי אשד, אף אמר השבוע במסיבת עיתונאים, שבה נמסרו פרטי החקירה, כי אלמלא ההתוודות של עד המדינה "יכול למאוד להיות שגם עוד ארבע שנים לא היינו מפענחים את התיק".

 

במהלך גביית העדויות מעד המדינה התברר כי עוד קודם לכן הוא ביקש מגורמים שונים בשירות בתי הסוהר שיפגישו אותו עם חוקרי הימ"ר. מסיבה לא ידועה, המידע כלל לא הגיע לאנשי היחידה.

 עד המדינה, שהוכרז לא אחת כ"דמות בעייתית", כמעט התחרט ולא העביר את המידע הנחוץ. רק לאחר המפגש עם קצין המדובבים של המחוז, החל השב"ס לאסוף חומרים על אודות עד המדינה, שהועברו בהמשך למשטרה.

 

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' היה משוכנע שהמידע הראשוני שהביא לפיצוח התעלומה הגיע מאנשי השב"ס ורצה לתת גם להם את הקרדיט. אלא שלאחר מכן התברר לו מפי חוקרי הימ"ר כיצד הדברים השתלשלו ואיך למזל היה תפקיד משמעותי. מהשב"ס נמסר: "אין ביכולתנו להתייחס להיבטים מודיעיניים וחקירתיים של הפרשה".

 

עו״ד משה שוחטמן שייצג את עד המדינה בזמן מאסרו בכלא השרון אומר כי הידיעה אינה מפתיעה אותו, "שכן השב"ס נהג לזלזל באסיר ולשים אותו כמטרה לבוז וללעג בשל נטייתו המינית. בטוחני שאילו השב"ס היה מקפיד על שמירת זכויותיו כאסיר וכאדם ייתכן וניתן היה להגיע לסיים את הפרשה בשלב מוקדם יותר ובצורה מכובדת ולחסוך מהאסיר סבל מיותר".

 

ל-ynet כי הפליליסט עו"ד משה שרמן מצטרף לצוות ההגנה של החשודים ברצח הברנוער. עו"ד שרמן אמור כנראה לייצג את חגי פליסיאן, מי שנחשד על ידי המשטרה ברצח עצמו. היום קיים פגישת עבודה ראשונה עם עורך הדין שי שורר שמייצג חשוד אחר המקורב לחגי פליסיאן.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד המדינה
צילום: משה הררי
השב"ס זלזל. עו"ד משה שוחטמן
צילום: משה הררי
עו"ד משה שרמן מצטרף לצוות ההגנה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים