שתף קטע נבחר

סגן שר האוצר: "ח"כים יכולים לקנא בדיפלומטים"

ח"כ מיקי לוי עורר את כעסם של העובדים במשרד החוץ, שנמצאים בעיצומים כבר שלושה חודשים: "דבריו מעידים על חוסר הבנה"

בלי דיפלומטיה: עובדי משרד החוץ, ששלחו מכתב לחברי הכנסת שבו פירטו את מצוקתם, הופתעו לקבל מייל תגובה מיועצו של סגן שר האוצר, מיקי לוי, שטען כי "חברי הכנסת יכולים רק לקנא בתנאים של הדיפלומטים. אין מדובר בעובדים הרעבים ללחם כפי שחלקם ניסו להציג זאת לאחרונה". בוועד עובדי משרד החוץ הגיבו בזעם: "דבריו מעידים על חוסר הבנה".

 

עובדי משרד החוץ פתחו בעיצומים לפני שלושה חודשים במחאה על התנאים הקשים שלהם. השבוע הם שלחו מייל בעניין לכל חברי הכנסת, וקיבלו תגובה מהיועץ אלעד רוזגוביץ', בשמו של מיקי לוי. על פי התגובה, אחרי שלוי בדק את הטענות מול האוצר הוא גילה כי אין בהן ממש. "לאחר קבלת הנתונים הרלוונטיים לגבי תנאי העסקתם של אותם פונים (נוכח צנעת הפרט לא אציינם בפניכם, אך חברי כנסת יכולים רק לקנא בתנאים אלו) מחזיק סגן השר בדעה כי בעת הזו אין מקום לשינויים באותם תנאים שעליהם הם מלינים", נכתב בתגובה.

 

עובדי משרד החוץ. 3 חודשים בעיצומים ()
עובדי משרד החוץ. 3 חודשים בעיצומים

 

לוי ציין את המגעים המתקיימים בין האוצר למשרד החוץ בעניין, ולדבריו כל הדרישות נשקלות ונבחנות. עם זאת כתב כי "לאור הנתונים שהוצגו לסגן השר, אין מדובר בעובדים הרעבים ללחם, כפי שחלקם ניסו להציג זאת לאחרונה. אכן קיימות בעיות מבניות, שסגן השר חושב שיש להתייחס אליהן ברצינות הנדרשת, ובהן איוש משרות בחו"ל אשר רבים מעובדי המשרד אינם מעוניינים לאייש. בחינה זאת נעשית מול הגורמים האחראיים במשרד בימים אלו ממש, בתקווה שסכסוך העבודה יגיע לקצו בהקדם לטובת כולנו".

 

עוד בחדשות ynet:

 

דבריו של ח"כ לוי עוררו, כצפוי, זעם רב בקרב עובדי משרד החוץ. "חמור לשמוע כי כך בוחר להתבטא סגן שר בישראל בנוגע למאבק עובדי משרד החוץ. דבריו מעידים על חוסר הבנה, שלא נאמר ניתוק מוחלט ממצב עובדי משרד החוץ, על כלל הקשיים והאתגרים הייחודיים לנו", אמר יו"ר ועד העובדים, יאיר פרומר.

 

"מן הראוי היה בטרם כתיבת מכתב זה למצוא את הזמן לשוחח ולשמוע גם את עובדי משרד החוץ ולא להסתפק בבדיקה מינימלית וריקה מתוכן אל מול פקידי האוצר. אנו במשרד החוץ היינו שמחים לשבת עמו ולהסביר לו את עמדותינו, כפי שעשינו עם ח"כים רבים וטובים, אך כנראה מטרתו היא רק לצאת באמירות והכרזות שאין להן ממש".

 

פרומר הכחיש כי בין האוצר לעובדי משרד החוץ מתקיימים מגעים כלשהם. "עצוב לשמוע כי סגן שר מכהן מוצא כי על עובד מדינה להגיע לפת לחם בכדי שיתייחס לטענותיו ודרישותיו", אמר. "בניגוד מוחלט לדברי לוי, בימים אלה לא מתנהל כל שיח ומשא 

 

ח"כ חיים כץ כתב בתגובה ללוי כי "צר לי שלמרות מעורבותך לא מצאת לנכון להגיע לישיבת הוועדה ולהציג בפני חברי הוועדה את הנתונים שעל פיהם קבעת את עמדותיך בנושא. במקום זה, בחרת להציג אותם בפנייה של היועץ לחברי הכנסת".

 

במשרד החוץ הציגו שתי דוגמאות, ולפיהן באוצר לא מבינים את המצוקה. האחת, דחיית תשלום של 1,100 שקל לחודש לטובת הקונסולית בסין, שנאלצה לשכור דירה חדשה אחרי שדירתה הקודמת עלתה באש. השנייה, טענה של השגריר באורוגוואי ולפיה שכרו הדולרי לא התעדכן אף שירד ב-30 אחוז מאז תחילת כהונתו. בשני המקרים, דחתה הוועדה הבין-משרדית בהשתתפות נציגי האוצר את הדרישות.

 

ממשרדו של מיקי לוי נמסר בתגובה: "בימים אלו של קיצוצים קשים, אנו סבורים כי אין מקום לניהול משא ומתן על שיפור תנאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
סגן השר מיקי לוי. ערך בדיקה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים