שתף קטע נבחר

יחימוביץ' נגד יו"ר ועד נמל אשדוד: לך הביתה

קרב פוסטים של ח"כ שלי יחימוביץ' נגד יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן על רקע תחקיר בעניין חסן. יחימוביץ' כתבה: "כך מתנהג שליט ברפובליקת בננות, לא מנהיג עובדים". חסן: "כולך דיבורים, כמו התוכנית ברדיו. צריך להחליף אותך מהר"

חילופי האשמות קשים בין יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' לבין יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן. בפוסט חריף בפייסבוק, בעקבות תחקיר ערוץ 2, כתבה יחימוביץ': "אתה גורם נזק לעובדים ולעבודה המאורגנת. כך מתנהג שליט ברפובליקת בננות, לא מנהיג עובדים". חסן לא נותר חייב ופרסם פוסט משלו, ובו כתב: "שלי, את פחדנית וצריכים להחליף אותך כמה שיותר מהר". הוא הזהיר שעוד ייפגשו בפריימריז של מפלגת העבודה: "אני אהיה מאלה שיעשו הכול להחליף אותך".  

 

בתחקיר נטען כי אלון חסן בנה אימפריה כלכלית, לאחר שעסקיו ועסקי משפחתו - למשל חברת המשאיות וחברה למוצרי ניקוי - זוכים לעדיפות בנמל אשדוד. שלושה מקרוביו כבר עובדים בנמל, ובתחקיר הוצג כיצד זכתה אחת מהן בוועדת המכרזים כאשר חברי הוועד דירגו אותה בציון 10 בכל הפרמטרים.  

 

יחימוביץ' נגד חסן  ()
יחימוביץ' נגד חסן

 

"אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, לך הביתה", כתבה לו יחימוביץ', שעד היום נמנעה מלמתוח ביקורת על הוועדים העוצמתיים במשק. "בית מפואר, בריכת שחייה בחצר, רכבי יוקרה, שלל עסקים פרטיים - חלקם באורח מסתורי עושים עסקים עם הנמל, העדפה של קרובי משפחה במכרזים, אווירת פחד וחשבון, סגירת הנמל לרגל אירועים פרטיים - ככה מתנהג שליט ברפובליקת בננות, לא יו"ר ועד".  

 

לדברי יחימוביץ', "להיות מנהיג עובדים זאת שליחות מורכבת וקשה, אפילו נעלה. אני יודעת, אני מכירה הרבה כאלה, שמארגנים עובדים מפוחדים, שמייצגים את מי שעובדים קשה ומפרנסים את משפחותיהם בכבוד. שמתייצבים בידיים נקיות ובלהט אל מול האתגר המורכב של הגנה על הפרנסה ועל הזכויות של מי שבחרו בהם, שעומדים לפעמים מול בעלי שליטה חמדנים, שרוצים רווח גדול כאן ומהר על חשבון עובדים רגילים. שהם שותפים במאבק נגד הפרטת נכסי המדינה ומשאביה לידי כמה משפחות הון".

 

עוד כתבה כי "מנהיגי עובדים אמיתיים חיים בתוך עמם, לא מעליו. הם עסוקים יום ולילה בטובתם של מי שבחרו בהם, לא באיך לנצל את כוחם ולעשות הרבה כסף על הדרך". חסן, לטענתה, מספק "תחמושת קטלנית בידי מי שחלומם הוא שלא יהיו ועדי עובדים בכלל. אלה שהיו רוצים שכל העובדים בלי יוצא מן הכלל יהיו עובדי קבלן נטולי זכויות". היא חתמה בקריאה: "אלון חסן, אתה לא מייצג עובדים באמת. אתה גורם נזק. אתה משחק לידי האויבים הציניים ביותר של חופש ההתארגנות, שהיא זכות דמוקרטית בסיסית. לך הביתה".  

 

חסן ליחימוביץ': בעבר ידעת לנשק אותנו 

חסן הגיב בפוסט משלו: "לחברים היקרים שלום! ימים לא קלים עוברים עלינו עובדי הנמל באופן כללי ועליי באופן אישי ואני משתדל לא להגיב עד שנעבור את הגל בעזרת ה'. הפעם אני חורג ממנהגי לאור דבריה השפלים, הפופליסטים של חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. גברת יחימוביץ', אני רוצה להגיד לך שחוץ מלדבר יפה, להתראיין וללכלך על כל העולם, את לא יודעת כלום".

 

חסן נגד יחימוביץ'  ()
חסן נגד יחימוביץ'

 

הוא הזכיר לה שבעבר ידעה "לחבק, לנשק ולהתחנף" כדי שחברי הוועד יעזרו לה להיבחר לכנסת. "להזכירך, גם בתקופה ההיא היו לי עסקים בבעלותי ועד כמה שאני זוכר פרגנת ואמרת שאני כשרוני. האמת, אחד הטעויות שעשיתי שתמכתי בך אז ולא ידעתי שאת כולך דיבורים כמו התוכנית 'הכול דיבורים' שדיברת ברדיו.

 

"שלי היקרה, מדיבורים לא יוצא כלום. הייתה לך האפשרות להשפיע ולא עשית זאת. ראש הממשלה הציע לך לקבל כל תפקיד בממשלה ודחית אותה. את יודעת למה כי את לא מסוגלת לקבל החלטות. את יודעת רק להעביר ביקורת. חוץ מלדבר ולתת לציבור לשמוע מה שהוא רוצה את לא יודעת, לא מבינה ומפחדת. כן שלי, את פחדנית וצריכים להחליף אותך כמה שיותר מהר. אני רואה בך אשמה במצב הפוליטי של היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שלי יחימוביץ'
צילום: גיל יוחנן
מומלצים