שתף קטע נבחר

חשודי הברנוער לפני המעצר: בילוי ובקשת אקדח

המשטרה הודתה בבית המשפט שחתמה על הסכם עם שאול גנון, מנהל הברנוער בעבר שחשוד שתקף מינית בן 15 - מה שהוביל לרצח. עוד נחשף כי החבורה בילתה לאחרונה במימדיון, וכי החשוד הצעיר ביקש מעד המדינה אקדח כדי לפגוע במישהו

המשטרה חשפה הבוקר (יום א') פרטים נוספים מחקירת הרצח בברנוער. "שאול גנון נחשד במעשה סדום ושוחרר לאחר שנחתם איתו הסכם. על פי ההסכם אנחנו חייבים לשחרר אותו", אמר נציג המשטרה בבית המשפט. הוא הסביר כי מתוקף פעילותו בקהילה הגאה, עזר גנון לעד המדינה בייצוג המשפטי בהליך שבמסגרתו נעצר וישב בכלא. בדיון הוארך מעצר שלושת החשודים האחרים בשבעה ימים. הם נראו מחויכים ובטוחים בעצמם.

 

לטענת נציג המשטרה, במאמץ לדובב את הצעיר שלכאורה הותקף מינית, אמר לו עד המדינה: "שאול גנון נגע בי". על פי הערכות, נועדה האמירה להוציא מהחשוד פרטים לגבי מה שהתרחש בינו לבין גנון. חילופי הדברים התקיימו לאחר שהמשטרה הודתה כי חתמה על הסכם עם גנון, מי שהיה מנהל הברנוער, על הקלה בתמורה לעדות. 

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

החשודים בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החשודים בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)
 

לדברי החוקר יוני חג'ג', תועדה התכתבות בפייסבוק בין חגי פליסיאן - האיש שחשוד שלחץ על ההדק - לבין עד המדינה, מי שחשוד שסייע לו עם פרטים לגבי הברנוער. "יש הקלטה של החשוד חגי שקושר עצמו לאירוע", אמר. "במהלך ההפעלה עד המדינה דיבר על סמים ואקדחים עם החשודים".

 

בנוסף, הוא פירט, "במהלך החודש האחרון ביקש חשוד 2 (הקרוב של חגי פליסיאן, שלכאורה נאנס) מעד המדינה אקדח לצורך פגיעה באדם אחר". עוד אמר חג'ג' כי ארבעה ימים לפני המעצר, עד המדינה והחשודים חגגו יחד בפארק המים מימדיון בתל אביב. את הפרט הזה וכן את הפרטים לגבי השיחות בין עד המדינה לחשוד הצעיר, חשף אחד הסנגורים, עו"ד שי שורר.

 

הצעיר מבין החשודים, שהיה קטין ולפי המשטרה קיים קשר מיני עם גנון, ממשיך להכחיש ואף ביקש לפרסם את שמו גם בכניסה לבית המשפט וגם במהלך הדיון. "בחיים לא נאנסתי. אף גבר לא נגע בי. אני רוצה שיפרסמו את השם שלי ורוצה מכונת אמת", אמר לשופט. זהותו של החשוד, היום בן 19, אסורה לפרסום בשל העובדה שהיה, לפי החשד, קורבן לעבירת מין, וכן חשוד בעבירה פלילית כשהיה קטין.

 

עורכי הדין של החשודים, שמשון וייס, שי שורר ומשה שרמן, הכחישו בשמם את החשדות וטענו שלנוכח חומר הראיות, יש לשחררם.

 

חגי פליסיאן חשוד בביצוע הרצח ואילו טרלן חנקישייב חשוד אף הוא בסיוע. השלושה נעצרו ב-5 בחודש, בעקבות מידע שמסר

מקורבו של אחד מהם, שהפך לעד מדינה. במשטרה מייחסים להם מניע של נקמה אישית בשאול גנון, מנהל הברנוער בזמן הטבח לפני ארבע שנים. לפי החשד, אותה תקיפה מינית היא שהובילה את חגי פליסיאן ושותפיו - חנקישייב והנער שהותקף - למסע הנקמה שהפך למסע הרג חסר הבחנה. גנון הכחיש כל קשר לרצח ולמעורבים בפרשה אך בהמשך חתם על הסכם עם המשטרה לפיו ישמש עד תביעה ולפיכך לא יואשם בעבירת מין כלפי הקטין. 

 

הרצח בברנוער אירע בשעת ערב במוצאי שבת, ב-1 באוגוסט 2009 בתל אביב: רעול פנים נכנס למרכז ההומו-לסבי ברחוב נחמני בתל-אביב והחל לירות לכל עבר. במקום, שבו נערכו פעולות לבני נוער מהקהילה הלהט"בית (הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים) היו באותה העת נערים ונערות וכן המדריכים שסייעו להם. מהאש נהרגו המדריך ניר כץ (26) והנערה ליז טרובישי (16)

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 16/06/2013 09:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גנון. מעצר בית
צילום: מוטי קמחי
חגי פליסיאן. חשוד ברצח
טרלן חנקישייב. חשוד במעורבות
עד המדינה
עו"ד משה שרמן
צילום: מוטי קמחי
צילום: אסי כהן
עו"ד שי שורר
צילום: אסי כהן
מומלצים