שתף קטע נבחר

שאול גנון שוחרר: "אין לי כל קשר לרצח בברנוער"

מנהל הברנוער בזמן הרצח אמר עם שחרורו למעצר בית כי "לשמועה הזדונית שהסתובבה כשהייתי במעצר אין קשר לאמת". גנון חשוד בביצוע מעשה סדום בנער, ולפי המשטרה זהו המניע לטבח: "לא ביצעתי כל עבירה בהקשר של הרצח"

בכיר הקהילה הגאה נחשף ומכחיש את הקשר לטבח: בהצהרה לתקשורת, שעות ספורות לאחר ששמו, תמונתו ותפקידו הותרו לפרסום, טען היום (ו') מייסד הברנוער שאול גנון כי אין לו כל קשר לפרשת הרצח בברנוער.

 

פרשת הברנוער - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

עד המדינה רצה לדבר, שב"ס לא מסר למשטרה

תלונה: הבכיר בקהילה הגאה שנעצר ניסה לאנוס

 

"ידוע לי שהסתובבה בעת שהייתי במעצר חרושת שמועות זדונית של בעלי עניין אינטרסנטים שאין לה כל קשר לאמת", אמר גנון לאחר שהודה למשפחתו ולעורך דינו. "בבוא העת, לכשאוכל, אתייחס לכך בפירוט. קשירתי לפרשת הרצח גרמה לי, לחבריי ולמשפחתי נזק עצום ולי כאב גדול. לא היה לי כל קשר לפרשת הרצח, ולא ביצעתי כל עבירה אחרת בהקשר הזה. אני מבקש שתתנו לי קצת זמן". בהמשך נכנס גנון למונית ונסע בליווי בני משפחתו למקום שבו ישהה במעצר בית בשבועיים הקרובים. 

 

שאול גנון מגיע לבית שבו יישאר בימים הקרובים (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
שאול גנון מגיע לבית שבו יישאר בימים הקרובים(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 
גונן ואמו עם שחרורו למעצר בית (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גונן ואמו עם שחרורו למעצר בית(צילום: מוטי קמחי)

עם אחותו בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עם אחותו בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

היום הותר לפרסום כי גנון, מנהל הברנוער בזמן הטבח לפני ארבע שנים, הוא החשוד בביצוע מעשה סדום באחד החשודים בעת שזה היה בן 15. לפי החשד, אותה תקיפה מינית היא שהובילה את חגי פליסיאן ושותפיו - טרלן חנקישייב והנער שהותקף - למסע הנקמה שהפך למסע הרג חסר הבחנה. בני משפחתו של גנון - שכונה עד היום "בכיר בקהילה הגאה" - הגיעו לדיון בהארכת מעצרו, ושופט בית משפט השלום עידו דרויאן החליט לשחרר אותו למעצר בית ובהסכמת הצדדים התיר לפרסם את שמו.

 

תלונה לאחר המעצר

גנון, בן 49, נחשב לאחת הדמויות הבולטות באגודה לשמירת זכויות הפרט, מתנדב ותיק שהקים במו ידיו את מועדון הברנוער. גם אחרי שנודעו החשדות, בסביבתו מתקשים להאמין כי האיש שתמך בעשרות בני נוער, ניצל אחד מהם לסיפוק תאוותו. הוא אמנם שוחרר למעצר בית, אך זה קרה יום לאחר שהמשיך והסתבך. אתמול פורסם כי אישה שעברה שינוי מין התלוננה נגדו שניסה לאנוס אותה והטריד אותה מינית לפני עשר שנים. המשטרה פתחה בחקירת התלונה, שהוגשה לאחר מעצרו של גנון.

 

עו"ד רן אלון מהסנגוריה הציבורית, המייצג את גנון, אמר כי "כפי שטענו

מלכתחילה, למרשי אין כל קשר לפרשת הרצח. לא סייע, לא לפני ולא אחרי, ולכן גם שוחרר היום. אין בכוונתי להתייחס לכל פרט מהחקירה, מרשי לא עשה שום דבר בחייו שידע שיוביל למעשה כזה נתעב. גם חברו הטוב ניר כץ נרצח. הפרשה צריכה לבוא על מיצויה".

 

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר, כי "ההאשמה החמורה נגד גנון הכתה את הקהילה בתדהמה. אם יתברר שההאשמות נכונות, על אף זכויותיו הרבות אנו נוקיע אותו ונפיק לקחים מהמקרה, אך כדאי להמתין לתוצאות החקירה והמשפט לפני חריצת הדין". עוד אמרו: "חשוב להפריד בין האדם שהתנדב במסגרות הקהילה והאשמות נגדו, לבין פשע השנאה שבוצע נגד בני נוער להט"בי חפים מפשע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שאול גנון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים