שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הסוף של שובר שורות ישבור לכם את הלב"

  הוא גרם למיליונים להיחשף לסם קריסטל מת' ולהתמכר לוולטר וייט. לרגל עליית הסדרה החדשה שלו "תיקון", מפיק "שובר שורות" מארק ג'ונסון מדבר על הסוף המתקרב, סדרת הבת על סול גודמן ("אפשר לייצר המשכיות") וההערצה ליוסף סידר

  "אנחנו הולכים לשבור לך ולמיליוני אנשים מרחבי העולם את הלב", אומר מארק ג'ונסון, המפיק בפועל של "שובר שורות", כשהוא מתכוון לעובדה שהסדרה המצליחה תסיים את חייה בקרוב מאוד, לאחר עליית חציה השני של העונה החמישית - בחודש אוגוסט. 

   

  "התיקון" (Rectify): כמו ויפאסנה מעייפת

  בריאן קרנסטון: "התרגלתי להיות מועמד לאמי"

  לכל העדכונים החמים: היכנסו לפייסבוק של ynet

   

  מארק ג'ונסון הוא לא רק המפיק בפועל של "שובר שורות", אחת הסדרות הפופולריות של השנים האחרונות, הוא נחשב גם לאחד המפיקים החשובים ביותר באמריקה, כשבאמתחתו קלאסיקות קולנועיות כמו "איש הגשם" – עליה קיבל גם את האוסקר, ושוברי קופות כמו: "בוקר טוב ווייאטנם", "סיפורי נרניה" ו"דוני בראסקו".

   

  אחראי על שובר שורות. מארק ג'ונסון (צילום: ITV) (צילום: ITV)
  אחראי על שובר שורות. מארק ג'ונסון(צילום: ITV)

   

  כעת הוא עומד מאחוריה של חביבת המבקרים - "התיקון" (ימי רביעי ב-3HOT), סדרת דרמה חדשה שמסתמנת כהבטחת השנה, ורק בחודש האחרון זכתה גם לאישור המשמח להתחדש בעונה שנייה. "תיקון" מתארת שישה ימים בחייו של דניאל הולדן (אדן יאנג), שמשתחרר מהכלא אחרי שישב שם באשמת אונס ורצח בת זוגו מהתיכון. הולדן העביר בין החומות הבצורות קרוב לעשרים שנים, כשהוא מרצה את מרבית מאסרו בבידוד מוחלט כנידון למוות. כעת, לאחר ראיה חדשה שנחשפה הוא משתחרר וחוזר הביתה. העונה הראשונה מתארת את הניסיון שלו להסתגל למציאות החדשה.

   

  "הסדרה נוצרה על ידי חבר שלי, ריי מקינון", מספר ג'ונסון. "מדובר בשחקן שאני עוקב אחר הסרטים שלו כבר זמן מה. הוא ביים סרט קצר בשם 'רואה החשבון', שזכה באוסקר לפני 13 שנה. ריי מתגורר בארקנסו, ולפני כמה זמן נפגשנו במקרה ברחוב. דיברנו וניסינו להשלים פערים. בין היתר, שאלתי אותו מה הוא עושה בימינו. ריי אמר לי שהוא בדיוק כתב פיילוט לסדרת טלוויזיה חדשה, וזה היה 'תיקון'. ביקשתי לקרוא והשאר היסטוריה".

   

  מה מייחד את "התיקון" על פני שאר סדרות הכלא?

   

  "מקינון ערך עבודת תחקיר מאוד גדולה לפני שהוא כתב את התסריט. המחשבה שבאמריקה ניתן לגזור על אדם עונש מוות ריתקה אותו מאוד, והסדרה הזאת היא סוג של תגובה למערך הענישה הזה. מקינון סיפר לי למשל, שהוא דיבר עם אנשים שיצאו מהכלא אחרי שהחשדות נגדם התבדו, וזאת תופעה הרבה יותר נפוצה משנדמה לנו.

   

  "חוץ מזה, אנחנו רוצים לספר את הסיפור של מה קורה אחרי היום הראשון. הרי החיים מחוץ לכלא עבור מי שהיה כלוא שנים רבות, נראים כמו פנטזיה, חלום סוריאליסטי שאינו קשור למציאות. כולם רוצים למשל לשתות בירה או לבלות זמן עם המשפחה שלהם. הציפיות מהיום הראשון מחוץ לכלא הן ברובן די זהות. החידוש הוא שאנחנו ביקשנו להראות מה קורה ביתר הימים שלאחר היציאה. על כן בעונה הראשונה יש שישה פרקים שמתארים את שבעת הימים הראשונים של השחרור, כאשר כל פרק מתמקד ביום אחר בחייו של הולדן".

   

  צפו בטריילר ל"התיקון" 

   

  הולדן כמובן, לא חי בוואקום, והיציאה שלו מהכלא משפיעה באופן ישיר על כל הסובבים אותו. ג'ונסון מבקש להתעכב על הנקודה הזאת: "במובן מסוים", הוא אומר, "הסדרה פחות על הולדן עצמו ויותר על איך הסביבה שלו מגיבה לשחרור, כמו אמא שלו למשל, שכל השנים שישב בכלא ציפתה בכיליון עיניים לרגע הנכסף בו יגיע הביתה, ואז כשהוא סוף סוף חוזר – היא מקבלת גבר-ילד מפוחד, מוטרד וחסר ביטחון, שלא יודע לדאוג לעצמו".

   

  בוא נדבר על "שובר שורות", אחת הסדרות הכי אהובות - גם עלי. 

   

  "איזה כיף שאת אומרת לי את זה. את יודעת, דיברתי עם חבר אירופאי שלי, והוא אמר שכול הצעירים באירופה צופים ב'שובר שורות'. הוא אמר שהם מתלהבים מזה ממש. שצעירים בגרמניה, פולין ואנגליה עוקבים אחרי כל פרק שמשודר. האם זה פופולרי גם בישראל?"

   

  מאוד.

   

  "מדהים. ותגידי, כמה מהאנשים שצופים בזה אצלכם באמת משלמים לחברת הכבלים?"

   

  לא יודעת מה היחס בין מי שצופה בה בלווין ובין מי שמוריד אותה.

   

  "אני חושב על זה המון, ש'שובר שורות' היא סדרה מאוד פופולרית ואנשים בכל העולם צופים בה, אבל אין לי מושג כמה מהם משלמים על זה וזה שובר לי את הלב. באמת. הרעיון שאנשים יוצרים אמנות, יהיה זה ציור, ספר, מוזיקה או סדרת טלוויזיה, ואיך בכזאת קלות מישהו יכול לגנוב את זה. אני יודע שטובי האנשים בתעשייה בודקים דרכים שבהן ניתן להתמודד עם הבעיה הפיראטית, אבל לצערי זה משחק שלא ברור מתי הוא יסתיים, כי מרגע שנמצא פתרון חדש ההאקרים מצליחים לפרוץ כמובן גם את זה".

   

  קצת כמו עם סוחרי סמים, חתול ועכבר.

   

  "בדיוק".

   

  יישבר לכם הלב. "שובר שורות" ()
  יישבר לכם הלב. "שובר שורות"

   

  אני מספרת לג'ונסון שעד ש"שובר שורות" עלתה, רוב האנשים בישראל לא היו מודעים בכלל לעובדה שקיים סם כזה, שנקרא קריסטל מת'. "הסם הזה לא נפוץ כל כך", אני אומרת לו. ג'ונסון צוחק בקול רם ומשיב: "טוב מאוד. אני מקווה ש'שובר שורות' לא תשנה את זה. אבל בנימה רצינית, עד הסדרה גם אני לא הייתי מודע לתפוצה הרחבה של הסם הזה. הכרתי את הסם בשם שלו, אבל לא היה לי מושג עד כמה הוא זול, נפוץ והרסני. כשהצטרפתי לצוות הסדרה נהייתי פתאום מודע לעובדה שחלקים נרחבים מאוד באמריקה מעורבים בבעיה הזאת, של קריסטל מת', ועד כמה הסם הזה מסוכן".

   

  באוגוסט תתחדש העונה החמישית של "שובר שורות" לשמונה פרקים אחרונים למדיי, שבהם צפוי להיגזר גורלם של וולטר וייט והאנק שריידר - שני היריבים האולטימטיביים, שיש האומרים כי הם מהווים תמונת מראה האחד של השני. נדמה כי העונה החמישית, או לפחות חלקה הראשון - המחישה בצורה חד משמעית את המהפך שעבר וולטר ווייט, מהגיבור הטוב לרע האולטימטיבי.

   

  יש תחושה שבעונה האחרונה עשיתם הכול כדי להוציא את וולטר וייט הרע.

   

  "אני לא לגמרי מסכים איתך. וולטר הוא גם טוב וגם רע. הרי בכולנו טמון הפוטנציאל לעשות טוב או לעשות רע. זאת הבחירה שלנו. וינס גיליגן יוצר הסדרה, אמר לי בעונה הראשונה שהיא עוסקת באדם טוב שעשה טעות איומה, שביצע החלטה גרועה וכעת הוא נאלץ לכפות עליה. בעונה השנייה הוא כבר פנה אלי ואמר 'אני לא חושב שמדובר באדם טוב יותר. באופן כללי, אחד הדברים הכי טובים בסדרות הוא היכולת לאפשר לדמות להתפתח לכל מיני כיוונים, ומה שמעניין הוא שאנחנו עדיין מוקסמים מוולטר ווייט, לא משנה כמה רע הוא מתנהג. משום מה, אנחנו עדיין רואים את האנושיות שבו".

   

  יש דמויות שאין לנו בעיה לשנוא. סקיילר למשל. בישראל ממש שונאים אותה.

   

  "למה? למה סקיילר?!", הוא צורח מעברו השני של הקו.

   

  "היא פשוט נורא מעצבנת".

   

  הדרמה החדשה שלו. "התיקון" ()
  הדרמה החדשה שלו. "התיקון"

   

  בחודשים האחרונים מסתובבות ידיעות על כך שהיוצרים של "שובר שורות" עובדים על הפקת סדרת בת שתתמקד בסול גודמן (בוב אונדרקיק), העורך דין המשוגע והאתנחתא הקומית של הסדרה. לשאלותיי בנושא ג'ונסון מסרב להשיב בכל תוקף. "מוקדם לדבר על זה", הוא משיב ומוסיף: "גם עוד לא ברור לנו כמה פרקים יהיו ומה יהיה האורך של כל פרק".

   

  איך בכל זאת נולד הרעיון להתמקד דווקא בו?

   

  "סול גודמן נולד כדמות קומית שהלכה וצברה פופולריות שלא יכולנו לנחש. מאחר שכל הצוות מאוד עצוב מהעובדה ש'שובר שורות' אוטוטו מסתיימת לנצח, ניסינו לחשוב איך בכל זאת ניתן יהיה להמשיך חלק מכל הדבר הזה, ואז הגענו למסקנה שהדמות של סול גודמן יכולה להתאים לסדרה חדשה לגמרי. הרעיון הוא ש'שובר שורות' לא חייבת להסתיים. שאפשר לייצר לה בכל זאת איזושהי המשכיות".

   

  אולי בכל זאת תוכל לתת רמז באשר לסיום הקרב של "שובר שורות"? זה רק לצופים בישראל.

   

  "חוץ מזה שאנחנו הולכים לשבור לכם ולעצמנו את הלב? אסור לי להגיד מילה. אבל אני כן אגיד משהו על ישראל - אני ממש מעריץ את יוסף סידר. אני חושב שהוא אחד הבמאים הטובים ביותר שפועלים היום".

   

  איזה יופי.

   

  "כן. אני מנסה לעקוב אחרי כל מה שהוא עושה ומחכה כבר לסרט הבא שלו".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ITV
  מארק ג'ונסון. הסוף של שובר שורות ישבור את הלב
  צילום: ITV
  לאתר ההטבות
  מומלצים