שתף קטע נבחר

דיווחים בסוריה: ישראל שוב תקפה שדה תעופה

גורמי אופוזיציה טוענים שהפיצוץ האדיר שהתרחש אמש בבסיס בשכונת אל-מזה שסמוכה לדמשק היה תוצאה של תקיפת צה"ל. עד ראייה: "זה נשמע כמו ההפצצה בחודש שעבר". משטר אסד עדיין מייחס את הפיצוץ לפעולה של המורדים

כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה בסוריה העריכו היום (ב') שהפיצוץ האדיר שנשמע אמש בשדה התעופה הצבאי בשכונת אל-מזה באזור דמשק, היה תוצאה של תקיפה ישראלית. בדיווחים צוטטו פעילי אופוזיציה שסיפרו שהפיצוץ היה דומה למדי לזה שאירע בהר קאסיון בתחילת מאי, שעל פי פרסומים זרים היה חלק מתקיפה של חיל האוויר הישראלי.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

אחד מגורמי האופוזיציה שצוטט בהקשר זה סיפר: "אני עוקב אחר שדה התעופה וביתי משקיף עליו. לרוב אנחנו רואים את מה שקורה שם באמצעות משקפת. בשלב מסוים אתמול נכנסו אליו כלי רכב משוריינים, ניתן להניח שהם הכילו מערכת מכ"מים ניידת, ואז נשמע קול של טיל שפגע בהם בתוך שדה התעופה".

 

עד ראייה אחר סיפר: "ראיתי את הפיצוץ וזה היה כמו הר געש. הלהבות היו גדולות והגיעו עד לשמיים. לאחר שלוש שניות נשמע קול הפיצוץ, אותו קול שהיה בקאסיון".

 

יש לציין כי בדיווחים שונים אתמול נטען בתחילה שמדובר בשתי מכוניות תופת שהמורדים פוצצו. גם המשטר הסורי דיווח עד כה שמדובר בניסיון טרור לפגוע בשדה התעופה הצבאי, כלומר, הפנה אצבע מאשימה למורדים.

 

כאמור, על פי פרסומים זרים תקפה ישראל בסוריה פעמיים בתוך כמה ימים בתחילת מאי. משטר אסד טען שהותקף מכון מחקר צבאי, אך במערב העריכו שיעדי התקיפה היו מערכות נשק איראניות שיועדו לחיזבאללה. מאז הכריזו בכירים סורים כמה פעמים שתקיפה ישראלית נוספת תגרור תגובה מיידית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
תוצאות התקיפה בחודש שעבר
צילום: EPA
מומלצים