שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מעסיקים ערבים וחרדים? מגיע לכם כסף מהמדינה
  בנט הבטיח - ומקיים: משרד הכלכלה מציע מענקים מיוחדים בהיקף כולל של 30 מיליון שקל, למי שמעסיק אוכלוסיות ששיעור השתתפותן במעגל העבודה נמוך, בהן גם אמהות חד-הוריות או אנשים עם מוגבלויות

  אם אתם מעסיקים חרדים, ערבים, אמהות חד-הוריות או אנשים עם מוגבלויות - מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה מציע לכם מענק מיוחד, בהתאם לכמות העובדים ולמשכורתם. בהודעה ששיגר היום (ג') המשרד, נכתב כי היקף המענקים למעסיקים יעמוד על 30 מיליון שקל.

   

   

  האפשרות לקבלת המענק פתוחה בפני מעסיקים שמחזיקים ב-5 משרות מלאות לפחות של עובדים מאוכלוסיות אלה, שהחלו לעבוד החל מאוקטובר 2012 והלאה. בנוסף, עלות העסקה לעובד צריכה לנוע בין שכר מינימום לבין 15 אלף שקל לעובד.

   

  גובה המענק למעסיק תלוי במספר העובדים ובמשכורתם: בין 20% מעלות השכר של העובד (לאמהות חד הוריות ובעלי מוגבלויות), ל-27.5% מעלות השכר לעובד (לחרדים ונשים מהמגזר הערבי). כלומר אם מדובר בעובדים שמקבלים שכר מינימום, המענק ינוע בין כ-700 שקל לבין כ-1,000 שקל לעובד.

   

  יריד תעסוקה לחרדים (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
  יריד תעסוקה לחרדים(צילום: אבישג שאר ישוב)

   

  אישור חריג

  המהלך מתבצע בהמשך להודעתו של בנט אתמול (ב') בוועדת הכלכלה, לפיה הוא מתכנן צעדים ותמריצים לקידום תעסוקת אוכלוסיות ששיעור השתתפותן במעגל העבודה נמוך.

   

  למעשה, מדובר בתוכנית שאושרה בממשלה הקודמת ביולי 2012, לפיה מנהל מרכז ההשקעות צריך לקבוע תנאים ומסלולי זכאות לסיוע למעסיקים בקליטת אוכלוסיות אלה.

   

  במשרד הכלכלה מציינים כי המהלך התעכב בשל הבחירות והיעדרו של תקציב. יציאתו לדרך התאפשרה לאחר סדרת פגישות ודיונים בין נציגי מרכז ההשקעות לבין החשבות הכללית במשרד האוצר, שהניבו אישור מיוחד לכך מוועדת החריגים בסוף חודש מאי.

   

  נחום איצקוביץ, מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה, ציין כי מדובר ב"סנונית ראשונה במסגרת תקציב 2013, הצפויה להביא ליצירת כ-1,000 משרות באופן ישיר ועקיף לאוכלוסיות ששיעור שהשתתפותם נמוך באופן משמעותי בכוח העבודה במשק".

   

  מעסיקים שמעוניינים להגיש מוועמדות לקבלת המענק, יכולים לעשות זאת באמצעות פנייה למרכז ההשקעות במייל Aviv.Shalev@Economy.gov.il.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חרדים ביריד תעסוקה (ארכיון)
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים