שתף קטע נבחר

נעצרו רוצחי אחיינה של לבנת בקבר יוסף

שלושה פעילי המנגנונים הפלסטיניים, ששוחררו מהכלא ברשות אחרי שנתיים בלבד, נעצרו על ידי כוחות הביטחון. בהודעת השב"כ, שהתיר לפרסום את המעצר חודש אחרי הדיווחים הפלסטיניים, נאמר כי אחד מהם הוא שירה למוות בבן יוסף לבנת

יותר משנתיים אחרי רצח בן יוסף לבנת  בקבר יוסף, נעצרו שלושה פעילים של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, שהיו מעורבים בתקרית הירי. מהשב"כ, שהתיר היום (ד') לפרסום את דבר מעצרם לפני כמעט חודש, נמסר כי מהמידע שנאסף עולה כי ירי שביצע אחד מהם גרם למותו של אחיינה של השרה לימור לבנת.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בהודעת השב"כ נאמר כי השלושה - נואף פהד נואף בני עודה, ואאל חסין מחמד דאוד ותרכי ד'יאב תרכי זוארעה - נעצרו והועברו לחקירה, לאחר ששוחררו בסוף אפריל מכלא הרשות הפלסטינית בתום ריצוי מאסר של שנתיים. השלושה, צעירים בשנות ה-20 לחייהם מטמון, קלקיליה ורמאללה, הודו והורשעו במשפטם ברשות בירי באוויר בלבד. שניים מהם שימשו כחיילי סיור חמושים, השלישי תפקד כנהג ולא היה חמוש.

 

בחקירתם בשב"כ הודו העצורים כי חלק מהירי שהם ביצעו כוון למכוניות בהן נסעו הישראלים, אף שלא נשקפה סכנה לחייהם. מהשב"כ נמסר כי קודם לחקירתם ברשות הם תיאמו את הגרסאות שימסרו. כמו כן, לאחר ביצוע הירי חברי הפטרול פיזרו אבנים על הכביש, על מנת לייצר מצג שווא שיודו לעברם אבנים במהלך האירוע וכי מדובר בהגנה עצמית.

 

בהמשך, וביוזמת קצין האחראי על ביטחון כלא ג'ניד שבו הוחזקו, בוצעה חבלה יזומה ברגליו של אחד הנחקרים על מנת ליצור "ראיה" התומכת במצג שקרי זה. חקירת העצורים נמשכת. בהמשך יועברו תיקי החקירה בעניינם לפרקליטות איו"ש לשם הגשת כתבי אישום.

 

שני פעילים נוספים, מפקד הסיור ואחד מהמשתתפים בו, שהיו מעורבים אף הם בירי לעבר המתפללים הישראלים, טרם נעצרו. מפקד הסיור מרצה עונש שנגזר עליו בבית המשפט של הרשות בגין חלקו באירוע, ואילו המשתתף הנוסף מבוקש לחקירה ומסתתר במבנה המנגנון. בתקרית הירי ב-24 באפריל 2011, אז נרצח בן יוסף לבנת, נפצעו גם חמישה ישראלים נוספים שנכנסו לקבר יוסף כדי להתפלל במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תקשורת שב"כ
דיאב תרכי
צילום: תקשורת שב"כ
צילום: תקשורת שב"כ
מוחמד דאוד
צילום: תקשורת שב"כ
צילום: תקשורת שב"כ
צאלח חאמד
צילום: תקשורת שב"כ
צילום: תקשורת שב"כ
ג'מיל צעאבנה
צילום: תקשורת שב"כ
מומלצים