שתף קטע נבחר

נתניהו על הגז: "משה רבנו היה נווט טוב"

סערת הקטנת מכסות הגז לייצוא הביאה לקטיעת נאומו של ראש הממשלה במליאה הנועלת של ועידת הנשיא. פעילה חברתית קראה קריאות ביניים בגנות ההחלטה והוצאה מהאולם. נתניהו על רוחאני: "מדבר ומחייך אבל ממשיך קדימה לפצצה"

"ראית שמעון? זו דמוקרטיה", כך אמר הערב (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שהפעילה החברתית מיכל שוקרון קטעה את נאומו במליאת הנעילה של ועידת הנשיא בירושלים. שוקרון מחתה בתחילת הנאום על החלטת הממשלה להשאיר בישראל 60 אחוז מעתודות הגז הטבעי ולהקטין את מכסות הגז לייצוא לכ-40 אחוז - ואמרה כי "אסור לקבל בממשלה את ההחלטה על חלוקת הגז". מיד לאחר מכן שלושה מאבטחים הוציאו אותה בכוח מהאולם.

 

נתניהו ציין בנושא הגז כי "מי האמין שישראל תהיה מקור אנרגיה? אתמול החלטנו לפתוח את שדה הגז שלנו כדי לפתח ייצוא ולא נעשה את הטעות של מדינות שאמרו שהן לא ייצאו. נייצא את הגז ונמלא את קופת המדינה עם מה שנביא מהייצוא לטובת כל הישראלים. מסתבר שמשה רבנו היה נווט טוב".

 

ועידת הנשיא - כתבות נוספות ב-ynet:

עוד לפני כן התייחס נתניהו שוב לתוצאות הבחירות באיראן. "כוחות האור הפכו לכוחות החושך ועמנו שיחק תפקיד נורא ביניהם ואני לא אתן לזה לקרות שוב", אמר נתניהו. בנוגע לניצחונו של המועמד המתון חסן רוחאני בבחירות, אמר נתניהו כי "הנשיא הנבחר מדבר ומחייך אבל ממשיך קדימה לכיוון הפצצה".

 

נתניהו אמר עוד במליאה שעסקה ב"הכרעות שיעצבו את המחר" כי "העם האיראני רוצה מחר טוב יותר, הבחירות הבהירו זאת. אך השלטון מונע מהם לממש עתיד טוב יותר. הנשיא הנבחר אמר קודם כל שאיראן תבטיח את הזכויות. הוא לא אמר הזכויות של העם, אלא הזכויות של איראן והזכויות שהוא מתכוון אליהן זה לפתח נשק גרעיני".

 

פרס: "נחשפה עוצמת העם היהודי" 

נשיא המדינה שמעון פרס אמר כי "במרכז הוועידה עמד המוח, אפשר להיווכח מה המוח של ישראל יצר בתחום. יחד נוצרה כאן תנופה ממקום של מחשבה במטרה לעצב מחר טוב לכולנו. חשבתי בלבי הנה ישראל עומדת מול אויבים שמנסים לעשות לה דה-לגיטימציה וכאן אנשים מתמודדים איתה. אסטרטגיה מנצחת לגיטימציה. כל הוועידה הזו היא לגיטימציה לדרכה של מדינת ישראל. היא מקרינה את עוצמת הידידות והמחויבות כלפי ישראל וחושפת את עוצמתו של העם היהודי".

 

הוועידה כולה עמדה בסימן חגיגות יום ההולדת ה-90 של פרס. האירוע התקיים בערב הפתיחה ביום שלישי, וכלל אורחים מכל העולם ובהם הנשיא האמריקני לשעבר ביל קלינטון, ראש הממשלה הבריטי לשעבר טוני בלייר, השחקנים שרון סטון ורוברט דה נירו ועוד.

 

במהלך אירועי הוועידה אתמול העניק פרס עיטור מיוחד לנשיא קלינטון עבור "המחויבות הבלתי מתפשרת שלו לעם היהודי".

 

בדיון אחר מתח ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ביקורת מרומזת על הממשלה, והדגיש כי את ההזדמנויות המדיניות שנוצרו נוכח השינויים במזרח התיכון - אסור לפספס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר מירון
בנימין נתניהו
צילום: עומר מירון
צילום: עומר מירון
פרס עם נתניהו במהלך הוועידה
צילום: עומר מירון
מומלצים