שתף קטע נבחר

הרג האזרח בכותל: "למה ירו בו 10 פעמים?"

חבריו של הגבר, שנורה למוות על-ידי מאבטח סמוך לכותל המערבי בירושלים, אמרו כי המאבטח היה צריך לירות קודם כל באוויר. "למה המאבטח לא עצר אחרי כדור אחד?", אמרו. לדברי החברים, להרוג שהתגורר ברחוב "הייתה חוכמת חיים"

אצבע קלה על ההדק? מכריו של הגבר, שנורה הבוקר (יום ו') למוות סמוך לרחבת הכותל המערבי בעיר העתיקה בירושלים, לא מבינים מדוע המאבטח ירה בו למוות ומדוע ירה לעברו 10 קליעים. המאבטח, המתגורר בצפון הארץ, טען להגנתו כי הגבר צעק "אללה אכבר" ועמד להוציא חפץ מכיסו ולכן סבר שמדובר במחבל פלסטיני. המאבטח נלקח לחקירה במשטרה ירושלים.

 

תושבים בעיר העתיקה בירושלים, שהכירו את ההרוג, כבן 45, אמרו: "המאבטח היה צריך קודם כל לירות באוויר, גם אם הבחור משוגע הוא היה צריך לירות לו ברגל, לא ישר בחזה. הוא עשה טעות שירה בו כל כך הרבה כדורים, אני לא מבין למה ירו בו עשרה כדורים. הוא לא עושה שטויות. למה המאבטח לא עצר אחרי כדור אחד? כואב לי הלב עליו".

 

אדם נוסף שהכיר מקרוב את ההרוג הבוקר בכותל סיפר ל-ynet כי האיש נהג לישון ברחוב. "היה לו תיק עם בגדים ומזרן שעליו היה ישן ובזה הסתכם כל הבית שלו. למרות זאת, הוא היה איש מסודר ונקי", אמר החבר.

 

התרמילים במקום שבו נורה הגבר (צילום: איציק בן שושן) (צילום: איציק בן שושן)
התרמילים במקום שבו נורה הגבר(צילום: איציק בן שושן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

"הוא היה אדם שהתיידד מאוד עם הסוחרים הערבים ברובע המוסלמי", הוסיף החבר. "הייתה לו חוכמת חיים, יכולת לדבר איתו על כל נושא בעולם. בפעם האחרונה דיברנו בעקבת כתבה בעיתון על תופעת החיילות המתפשטות והוא אמר שהמקום של נשים תופס תאוצה ונתן לי כל מני דוגמאות ושמות של מנהיגות. היה לו ידע רחב והוא הבין עניין, אבל לצד זה היה יכול ברגע אחד לאבד את הכול בשיחה. היה אפשר לראות עליו שהוא עבר משהו בחיים, שהחיים התאכזרו אליו".

 

החבר הוסיף כי ההרוג היה אדם מוכר באזור הכותל המערבי. "אני פשוט המום", אמר

 החבר. "מוזר לי שהמאבטח לא הכיר אותו, כי ההרוג עצמו הכיר את כל המאבטחים ואת כל המערכת של הכותל. מוזר לי שככה דפקו בו כדורים, קשה לעכל".

 

התקרית אירעה סמוך לשעה 7:40 בבוקר, בזמן שמאות מתפללים היו ברחבת הכותל. כוחות מד"א הוזעקו למקום ובמשך כ-20 דקות העניקו טיפול רפואי לגבר, אך כעבור כ-20 דקות נאלצו לקבוע את מותו. זאב חפץ, פראמדיק של מד"א, סיפר ל-ynet "האיש שכב על הרצפה, לאחר שנפגע מכמה קליעים בגופו. הוא היה ללא הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצנו לקבוע את מותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת האירוע בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים