שתף קטע נבחר

הברק יחזור? שנת המבחן של יצחקי במכבי ת"א

לפני שנה הוטלה על ברק יצחקי פצצה: נודע לו שלא ימשיך במכבי. אז הוא עבר לקפריסין וביצע שינוי תדמית. מטיפוס בעייתי שנוהג לככב במדורי הרכילות עם אייל גולן - הפך יצחקי למלך השערים של הליגיונרים. העונה הוא חוזר לאלופה הצהובה בתור המנהיג החדש. האם החלוץ הכישרוני יעמוד בלחץ?

בדיוק לפני שנה, בבוקר יום שישי לוהט, קיבל ברק יצחקי הודעה דרך סוכנו רונן קצב כי ג'ורדי קרויף, בצעד חד צדדי, הורה לו לחפש קבוצה אחרת מאחר והוא לא בתוכניות המקצועיות של מכבי ת"א.

 

עוד כותרות ממכבי ת"א:

 

יצחקי קיבל בהלם את הידיעה, במיוחד אחרי שהובאה לידיעתו על ידי נציגו ולא קיבל איזו שיחת הסבר מהקודקוד המקצועי של מכבי. דובר אז על מערכת היחסים הרעועה בינו לבין אלירן עטר, שלא ברור מה הייתה התועלת שלה לחדר הלבשה בריא במועדון. התחושה של קרויף, אחרי שיחות רבות עם אנשי מקצוע, הייתה כי אין סיכוי שיצחקי ועטר יישבו בכלל האחד ליד השני.

 

ברק יצחקי ואלירן עטר. קרויף לא אהב את מע' היחסים בין השניים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ברק יצחקי ואלירן עטר. קרויף לא אהב את מע' היחסים בין השניים(צילום: ראובן שוורץ)

 

יצחקי התחיל לעצמו חלופה אחרת והצהיר מראש כי הוא רוצה להגיע לאירופה. בעבר רשם רומן קצר עם גנק, אותה עזב אחרי חצי שנה בלבד. במקביל עטר קיבל תמרור אזהרה כשהבין שלא כדאי להתעסק עם הקרויפים - אחרת הוא הבא בתור.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

המהלך של מכבי היה מצוין לשני השחקנים. עטר היה מרוכז רק בכדורגל, בלי בחישות בחדר ההלבשה, התחיל לעשות אפילו הגנה וסיים את העונה הטובה ביותר שלו כמלך השערים ועם חוזה חדש בריימס הצרפתית. יצחקי, אומנם רחוק מאור הזרקורים, סיים עונה מצוינת בקפריסין עם 14 שערים. אמנם לא מדובר ב-11 השערים של תומר חמד בלה-ליגה האיכותית, וגם לא ב-12 השערים של עדן בן-בסט בליגה תחרותית כמו הצרפתית, אבל לפחות על פי הסטטיסטיקה יצחקי סיים כמלך השערים של הלגיונרים.

 

ברק יצחקי. סיים את העונה כמלך השערים של הליגיונרים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ברק יצחקי. סיים את העונה כמלך השערים של הליגיונרים(צילום: ראובן שוורץ)

 

יצחקי התחיל את העונה בהיסוס, גם עבר פציעה, אבל סיים כסגן אלוף בקפריסין עם אנרתוזיס פמגוסטה, כולל שני שערים במשחק האחרון של העונה מול האלופה אומוניה ניקוסיה. אחרי ההצגה, שהבטיחה לקבוצה שלו השתתפות במוקדמות הליגה האירופית, ניקוסיה אף הציעה ליצחקי להצטרף ולעזור לה במוקדמות ליגת האלופות.

 

 

בזמן שיצחקי הצליח בקפריסין והקפיד לשמור על שקט תעשייתי, מכבי שלו זכתה באליפות ראשונה אחרי עשור, בלעדיו. הוא אפילו ויתר על מענק אליפות של חצי מיליון שקלים.

 

ברק יצחקי והחברה. חיי לילה? הכדורגל יותר חשוב (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ברק יצחקי והחברה. חיי לילה? הכדורגל יותר חשוב(צילום: ראובן שוורץ)

 

אחת הביקורות הגדולות כלפי יצחקי בשנים האחרונות הייתה הקרבה לאייל גולן, כחלק מחיי הלילה והזוהר שלא תרמו לתדמית שלו. דווקא הגלות בקפריסין תרמה לכך - התמונות של יצחקי ממדורי הרכילות עם הזמיר נעלמו, הוא

התרכז בזוגיות שגם ידעה פרידה וחזרה, ובעיקר התמקד בשיקום מנטלי וגופני לקראת העונה הנוכחית, בה הוא חוזר להיות המנהיג המקצועי של מכבי.

 

מעניין מאוד לראות את הקאמבק של יצחקי. עבור רבים, כולל חבריו לקבוצה, יצחקי הוא כישרון מדהים, הרבה יותר גדול מעטר שעזב. "הוא שחקן ההתקפה הכי טוב בארץ", אומר אחד מחבריו הקרובים במכבי. "יש לנו תחושה שזו השנה שבה הוא הולך להתפוצץ. אם ברק ירגיש שהוא רצוי בקריית שלום - מהר מאוד ישכחו את עטר. אצל יצחקי הכדורגל הרבה יותר מסקרן".

 

רוני לוי וג'ורדי קרויף. יצחקי החלוץ הטוב ביותר בישראל? (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
רוני לוי וג'ורדי קרויף. יצחקי החלוץ הטוב ביותר בישראל?(צילום: עוז מועלם)

 

רוני לוי שהביא את יצחקי לפמגוסטה, מעריך מאוד את השחקן. הרבה קרדיט בנושא השיקום של יצחקי מגיע ללוי, שלא אחת כבר הצהיר: "יצחקי הוא החלוץ הטוב ביותר בכדורגל הישראלי. אני לא יודע איך הוא לא בנבחרת".

 

יצחקי הוא לא מסוג השחקנים שיבקר למשל את אלי גוטמן על אי זימונו לנבחרת. בעידן שכולל שחקני התקפה כמו מאור מליקסון, ליאור רפאלוב, עדן בן-בסט, איתי שכטר, תומר חמד, אלירן עטר, יוסי בניון ואחרים, ליצחקי קשה להיכנס לסגל. היכולת בקפריסין לא הפילה את גוטמן מהכסא את גוטמן, שיעקוב אחר יצחקי יותר מקרוב במשחקים בארץ.

 

הקרבה לאייל גולן לא תרמה לתדמיתו המקצועית. יצחקי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
הקרבה לאייל גולן לא תרמה לתדמיתו המקצועית. יצחקי(צילום: ראובן שוורץ)

 

קרויף הגיע מספר פעמים לעקוב אחר יצחקי בקפריסין, האי השכן שהוא מכיר מצוין. יצחקי קיבל מתנה: גלות במרחק של 35 דקות טיסה מת"א, שקט מופתי, אפשרות לעבודה נטו, בלי אייל גולנים למיניהם בין הרגליים. "ברק שחקן מצוין, הוא גם אדם מדהים", פירגן לו מאמן היריבה העירונית, רן בן שמעון מהפועל ת"א (שאימן גם את אא"ק לרנקה). "הייתי לידו הרבה בשנה הזו, הוא אישיות ואני מאוד נהניתי לראות אותו".

 

יצחקי חוזר לצהובים בדיוק בזמן: עטר ורוברטו קולאוטי עוזבים, ראדה פריצה הוכיח שהוא שחקן מצוין אבל גם הגיל מדבר אצלו. גם קרויף מבין את המצב מצוין: "ברק ישחק השנה במכבי, יש לו חוזה וראיתי הרבה ממשחקיו בקפריסין. הוא שחקן מעניין מאוד, אני מצפה ממנו להרבה בעונה הקרובה ואני בטוח שהוא יגיע לרמה הגבוהה של הקבוצה. אין לו שום בעיה של פציעות או כושר".

 

יצחקי בילה את החודש בין סיום הליגה בקפריסין לתחילת הליגה הישראלית בחופשה בארה"ב, כולל בלאס וגאס. הוא הקפיד לעלות לרשתות החברתיות תמונות של אימוני הבוקר שלו בחדרי הכושר בבתי המלון השונים, עד כנראה שהתעייף גם מזה.

 

בחתונתו של גילי ורמוט השבוע הוא היה צמוד לחברתו. כששחקנים רבים לצדו שתו משקאות אלכוהוליים והציעו לו 'לזרום איתם', יצחקי סירב. בכל זאת, היה לו אימון פתיחת עונה יומיים לאחר מכן.

 

ברק יצחקי. שנת מבחן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ברק יצחקי. שנת מבחן(צילום: אורן אהרוני)

 

בין לבין, יצחקי קיבל מסרים מבית"ר ירושלים, המועדון שהוא הכי אוהב. בבירה הבהירו לו שהם מוכנים לעשות הרבה כדי שיחזור, אבל יצחקי מרוכז בשנת המבחן שלו במכבי. הוא רוצה להצעיד אותה לליגת האלופות, לשמור על טבעת

האליפות, לחזור להיות ברק יצחקי שכולנו זוכרים מהשנים הגדולות בירושלים, ולהשכיח את המהלך הכי מזוהה עימו במכבי - המשחק מול חיפה במחזור השני לפני שנתיים - כשסימן לעבר הספסל שקרע את רצועות הברך.

 

אז עם צוות אימון יוצא דופן בקרית שלום, יצחקי יכול לחזור להיות מי שהוא. הוא יקבל את המפתחות, השאלה אם יידע להשתמש בהם או שיחזור להיות עוד פעם שחקן ספסל ממורמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק יצחקי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים