שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה את הארכת שעון הקיץ השנה

לפי החלטת הממשלה שתובא לאישור הכנסת כבר ממחר, שעון הקיץ יימשך עד סוף אוקטובר. נתניהו: "עכשיו יש לנו ארץ זבת חלב, גז ושמש"

יותר שעות אור: הממשלה אישרה היום (א') בישיבתה השבועית את הארכת שעון הקיץ. לפי ההחלטה, שעון הקיץ יוארך כבר השנה ויימשך עד סוף אוקטובר. כבר מחר תועבר ההחלטה לאישור הכנסת בקריאה ראשונה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהתייחסו לנושא כי מדובר ב"החלטה שלא התקבלה במשך 65 שנה. שר הפנים מביא את ההחלטה שהיא חשובה ותוסיף שעה של אור יום עד סוף אוקטובר. עכשיו יש לנו ארץ זבת חלב, גז ושמש - וזה שינוי מאוד מאוד מבורך". שר הפנים גדעון סער אמר כי "חוק שעון הקיץ החדש יביא ליותר אור לישראל ולאזרחיה".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

ראש העיר כפר סבא: "טעות של נהג המשאית"

זהירות, נחשים: כך תתמודדו עם הסכנה

 

 

סער הודיע בחודש שעבר כי אימץ את המסקנות העיקריות של הוועדה לבחינת הסדרי שעון הקיץ. סער אמר לפני אישור ההארכה כי "נגיע בפעם הראשונה בתולדות המדינה למעל 200 ימים שבהם מונהג שעון קיץ. תהיה לכך השפעה ישירה על כל אחד מאיתנו וביטוי חיובי על תחום הכלכלה, המסחר, הפנאי, החיסכון באנרגיה, הבריאות והבטיחות בדרכים".

 

לפי הערכות הוועדה, הנהגת שעון הקיץ החדש תביא לחיסכון של 300 מיליון שקל למשק. אורכו הממוצע יעמוד על 211 ימים בדומה למודל שנהוג במדינות אירופה. על פי המלצת הוועדה שעון הקיץ יפעל מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון בחודש מרס בשעה 02:00 ועד יום ראשון האחרון בחודש אוקטובר. המשמעות היא הארכה של שלושה שבועות בהנהגת השעון.

 

הוועדה בראשות שמואל אבוהב הסתמכה בעבודתה על כ-60 מחקרים שנעשו בעולם ו-50 ניירות עמדה שהוגשו לה על ידי הציבור. בנוסף ערכה הוועדה התייעצויות עם מומחים, נציגי ציבור ואנשי דת ורבנים. לדברי אבוהב: "שעת אור נוספת תתרום לרווחת הציבור וגם למשק. האדם מטבעו מותאם לפעילות בשעות האור ולמנוחה בשעות החשיכה. לכן שעת אור נוספת תתרום לתחושת הביטחון וההגנה להורים ולילדים, לנוחות של האזרחים, לתחושת הרווחה, לערנות. זה ישפיע על מצב הרוח ואיכות החיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שינוי מאוד מאוד מבורך". נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט
מומלצים