שתף קטע נבחר

נתניהו נפרד מפישר ותקף: האיום הגדול - פופוליזם

ראש הממשלה ניצל את אירוע הפרידה מהנגיד הפורש כדי להרעיף עליו שבחים - וגם כדי להתייחס לביקורת על ייצוא הגז: "האיום הגדול ביותר זה הגלים הפופוליסטיים שמאיימים לשטוף את כלכלתנו". יעקב פרנקל ייכנס לנעליו של פישר ב-1 ביולי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפרד הערב (יום א') מנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, שיסיים בסוף החודש את תפקידו לאחר יותר משמונה שנים. פישר, שהפתיע בתחילת השנה כשהודיע על סיום כהונתו שנתיים לפני הזמן, נחשב לאחד הנגידים הטובים בעולם, ונתניהו גם הוקיר אותו ככזה: "בשנים שכיהנת בתפקיד התברכנו בעבודתך", אמר באירוע. "עברנו משבר עולמי עם יציבות שסטנלי תרם רבות להתממשותה, וזה לא דבר שמובן מאליו".

 

עוד בערוץ החדשות:

הפגנה בדרום ת"א: "הסכינים מסתננים לנו לצוואר"

דרמת המדליף הנמלט: בדרך לאקוודור, בלי דרכון? 

 

"אני רוצה להודות לך על התרומה החשובה לכלכלת ישראל וגם לשנינות שלך, ולחדות של האבחנות שלך ולמנהיגות שלך, שבאמת בירכה את כולנו", הוסיף ראש הממשלה בדברי הפרידה שלו. הוא גם התייחס במרומז לביקורת על ייצוא הגז הטבעי וציין כי "אתה עוזב את התפקיד כשהוא מבוסס וחזק אך יש עליו איומים שונים. בעיניי האיום הגדול ביותר זה הגלים הפופוליסטיים שמאיימים לשטוף לא רק את כלכלתנו, אלא שכבר שוטפים כלכלות רבות".

 

 
נתניהו ציין כי ישנו "גל של התנכלות לסקטור הפרטי שסוחב את המשק, גל שרואה בעשיית רווחים כפשע, וגל שהוא היפוך גמור לידיעה שאנחנו צריכים את היוזמה והעשייה, הפעלתנות והיצירה של נשות ואנשי עסקים שיובילו את המדינה קדימה". הבוקר אישרה הממשלה את ההחלטה לאפשר ייצוא 40% מהגז הטבעי שהתגלה במאגרים במים הטריטוריאליים של ישראל. נתניהו אמר במעמד זה: "לא נסחפנו בגלי הפופוליזם ששוטפים את המדינה והעולם. עשינו את הדבר הנכון למדינת ישראל".

 

מוקדם יותר נודע כי מחליפו של פישר יהיה פרופ' יעקב פרנקל ימונה לנגיד בנק ישראל בפעם השלישית, לאחר שכבר כיהן בתפקיד בשנים 1991-2000. פרנקל (70), המכהן כיום כיו"ר הבנק האמריקני JP Morgan, מונה למרות תמיכתו של פישר במועמדותה של המשנה לנגיד, קרנית פלוג. המינוי יובא עתה לאישור הוועדה למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל, ואז יוצג לאישור ממשלת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
חיבוק פרידה. נתניהו ופישר, הערב
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים