שתף קטע נבחר

דרעי: ערבים וחרדים לא צריכים להאכיל ילדים?

שש סיעות האופוזיציה התמקדו בהצעות האי אמון שהגישו בתקציב הדורסני, כהגדרתן, ובהעמקת הפערים בחברה. יו"ר ש"ס פנה לחברי הקואליציה: "אנא מכם, תנו קצת יותר חמלה. עוד נצטרך לפנות לבית הדין בהאג". הצעות האי אמון נדחו

תקציב המדינה ומדיניותה הכלכלית של ממשלת נתניהו עומדים היום (ב') במוקד הצעות אי-אמון שהגישו סיעות האופוזיציה.המליאה דחתה את ההצעות: 55 חברי כנסת התנגדו לעומת 41 חברי כנסת שהצביעו בעד. בהצעות האי אמון שהגישו הסיעות הערביות 54 התנגדו ו-39 תמכו. 

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

שילם לקטינה על מין: 7 שנות מאסר לברלוסקוני

בתו של מנדלה: אבי הגיע לשלווה, הניחו לו לנפשו

 

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף את הממשלה ובעיקר את מפלגת יש עתיד והעומד בראשה, שר האוצר יאיר לפיד. דרעי אמר כי "זה מה שנשאר לנו לעשות: לפנות לחברי הכנסת של הקואליציה ולהגיד אנא מכם, תנו קצת יותר חמלה. מיום ליום אנו רואים מה הגזירות של התקציב הזה יעשו למשפחות, עם מה אנחנו הולכים להתמודד. אין כאן שום מידתיות. 7.2 מיליארד שקל זה תקציב של כל קצבאות הילדים במדינת ישראל והולכים להוריד 4 מיליארד שקל".

 

דרעי אמר עוד כי "תקציב קצבאות הילדים, מה זה משנה לכם, זה בעיקר חרדים וערבים. זה לא בקונצנזוס. הציבור החרדי והערבי לא צריכים להאכיל את הילדים שלהם? עוד נצטרך להגיע לבית הדין בהאג, אתם פוגעים בזכויות אדם בצורה הכי קשה שיכולה להיות".

 

סגן שר האוצר מיקי לוי (יש עתיד) השיב בשם הממשלה. "אני באמת נפעם אל מול התיאטרון שמתקיים פה כאילו לא היו דברים בעולם, כאילו דברים נולדו רק אתמול ומי שהביא אותם לעולם היא מפלגת יש עתיד", אמר לוי. "לצערי הרב, לא זכינו לקבל מחברי האופוזיציה ולו יום אחד של חסד. במקביל לחוסם העורקים שהנחנו על קטסטרופת הגירעון המבני שירשנו, אנחנו מתמודדים גם עם הבעיות של המשק שדורשות טיפול יסודי וארוך טווח, שאתם נמנעתם מלטפל כשישבתם בממשלות ישראל".

 

חוק התקציב וחוק ההסדרים אושרו בשבוע שעבר בקריאה ראשונה בתמיכת 58 חברי כנסת ובהתנגדותם של 44. בתום דיון סוער וממושך, השיב שר האוצר יאיר לפיד לביקורת הרבה שהוטחה בו ובחר להתמקד ביו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', שכינתה קודם לכן את התקציב "ירי ארטילרי על הישראלים".

על פי לפיד, "זה היה מרתק להקשיב לנאומה המרגש של יו"ר האופוזיציה על עקרות הבית. אני יודע שזה לא כיף לזכור, אבל יכולת לעמוד כאן במקומי כשרת אוצר ולהציג את התקציב שלך, אבל פחדת. ברחת מאחריות. הרבה יותר נוח לשבת על הקווים ולהעביר ביקורת מאשר לעשות באמת".

 

במקביל לדיון, שארך יותר משמונה שעות, הפגינו מחוץ למשכן הכנסת כ-150 איש נגד הגזירות. הם קראו "אין עתיד עם ביבי ולפיד", ו"כל העם אופוזיציה". אל המפגינים, רובם בני נוער וסטודנטים, הצטרפו כמה חברי כנסת ממפלגות האופוזיציה.

 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר האוצר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים