שתף קטע נבחר

בחירת הילדים: איזה ילקוט הכי שווה לכיתה א'

אתם רוצים שהוא יהיה טוב לגב, גדול מספיק להכיל את הספרים והציוד ושגם המחיר יהיה נוח. והילדים? להם חשובים דברים אחרים לגמרי (מי אמר תמונה של בוב ספוג?), ולכולם ברור שהם המחליטים. אז נתנו ל-4 בני שש שעולים בשנה הבאה לכיתה א' לבדוק עבורנו את שלל הילקוטים. זה מה שהיה להם לומר

נכון, אתם אלו שקונים אותו. ונכון, חשוב שהוא יהיה בריא לגב, קל עד כמה שניתן ועם הרבה מקום. אבל הרי מה שבאמת חשוב (ובואו נודה על האמת, גם בסוף קובע) בבחירת ילקוט חדש הוא הילד, שצריך לאהוב אותו ולהרגיש איתו נוח.

 

ולכן החלטנו שהשנה אנחנו לוקחים צעד אחד אחורה ומפנים את הבמה לילדים. לקחנו ארבעה מתנדבים בני שש, כולם עולים לכיתה א', שהסכימו להפוך ליום אחד לעיתונאים - ולבדוק עבורנו את הילקוטים.

 

הכירו את העיתונאים הקטנים שלנו:

הציוד לבית הספר באדיבות "פלפוט" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הציוד לבית הספר באדיבות "פלפוט"(צילום: ירון ברנר)

 

עדי זיסמנוביץ, עולה לכיתה א' בבית הספר "קשת" באשדוד (ראשונה מימין); מיה מלמד, עולה לכיתה א' בבית הספר "שילה" בכפר סבא; ליאם ניב, עולה לכיתה א' בבית הספר "יפה נוף" בראשון לציון (ראשון משמאל); יונתן שיינמן, עולה לכיתה א' בבית הספר "כצנלסון" בגבעתיים. 

 

איך בדקנו?

כיוון שילדים בוחרים קודם כל לפי מראה העין, ניסינו לאפשר להם קצת יותר פתיחות בעניין וביקשנו מכל אחד לבחור שלושה תיקים ולהסביר מדוע זו הייתה בחירתם. בנוסף, כל ילד ענה (בעזרת ההורים, כמובן) על שאלון קצר לגבי הנוחות של התיק (על הגב, בהליכה ובהכנסת והוצאת ציוד). בסופה של הבדיקה החליט כל ילד מהו התיק שהוא הכי אהב.

 

ובכל זאת, ההורים הם אלו שבסופו של דבר מוציאים את כרטיס האשראי, ולכן ביקשנו גם מהם להתייחס לתיקים השונים ולציין את רמת שביעות הרצון שלהם מהילקוט בהתייחס למחיר (בעיקר בהתחשב בעובדה שהפערים בין התיקים השונים עמדו על מאות אחוזים).

 

 

מקום 1: תיק "טרולי לייט" מבית "קל גב"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה?  "פטנט בינלאומי שפותח בקל-גב: ילקוט אורטופדי על גלגלים הקל בעולם. המשקל, כולל מערכת הנשיאה והגלגלים, כ-1.450 ק"ג. בפעולה פשוטה מנתקים את הגלגלים וידית הנשיאה ומשקל הילקוט הופך לפחות מ-1 ק"ג. הפטנט החדש כולל ידית גרירה טלסקופית נשלפת, עשויה אלומיניום תעופתי, גלגלים נשלפים בקלות ורגליות קדמיות לייצוב התיק בנשיאה על גלגלים. פעולת החיבור וההסרה פשוטה ומאפשרת את שתי אופציות הנשיאה לילקוט עם מערכת גב משוכללת, תוך שמירה על משקל נמוך של הילקוט בשתי אופציות הנשיאה".

 

למה בחרתי בתיק? "מאוד אהבתי את הציור ואת הבד הקטיפתי. זה היה נחמד שהטרולי מתפרק כשאני לא צריך אותו ואפשר לקחת את התיק על הגב".

 

נוחות? "המשקל שלו סביר ונוח להרכיב אותו על הגב. רציתי תיק עם עגלה וזה טוב שאפשר להשתמש בה רק כשצריך, וכשלא אז לא. הבד שלו נעים וזה כיף כשהוא על הגב".

 

מקום? "היה קל מאוד לפתוח ולסגור את התיק. יש הרבה מקום לשים אוכל ובקבוק, אבל לקלמר פחות".

 

ומה מיכל, אמא של יונתן, אומרת? "מדובר בילקוט מאוד נוח ויפה. רואים שהשקיעו בו מחשבה. הוא אסתטי ומאוד קל. אבל החיסרון הגדול שלו הוא המחיר. תיק דומה, ללא הטרולי, ניתן לרכוש במחיר שפוי הרבה יותר. אני לא הייתי משלמת 350 שקלים על תיק לכיתה א',מרות שהוא באמת היה המוצלח ביותר מבין כל התיקים שיונתן בדק. סביר להניח שהייתי קונה את אותו תיק, מאותה סדרה, ללא עגלה., פשוט כי הוא זול יותר ב-100 שקלים (והאמת, גם אם הוא היה זול רק ב-50 שקלים). מה גם שממחקרים שקראתי הבנתי שעדיף לילדים בגילאים צעירים כאלה ללכת עם התיקעל הגב, ללא עגלה".

 

349 שקלים, להשיג בחנויות וברשתות המובחרות 

  

מקום 2: תיק "אולטרה לייט+" מבית "קל גב"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

  

ההבטחה? "הילקוט האורתופדי הקל בעולם, עם תיק ניתק. מיוצר מחומרים מתקדמים ומעניק שלוש אפשרויות: אורתופדי מושלם, האורתופדי הקל בעולם, תיק ניתק. במשיכת רוכסן פשוטה וקלה ניתק החלק הקדמי של הילקוט והופך לתיק קטן עם כתפיות המיועד לימים קצרים, חוגים ופעילויות אחר הצהריים. כשהוא מחובר שוקל התיק פחות מ-1 ק"ג".

 

למה בחרתי בתיק? "אהבתי את הציורים ושהםעשויים מבד פרווה. גם אבתי את הצבעים היפים שלו".

 

נוחות? "תיק נוח מאוד, יותר מהתיק הקודם. לא אכפת לי שלא הייתה עגלה כי הוא קל. הבד שלו היה נעים מאוד ולא הייתה לי בעיה לפתוח ולסגור אותו".

 

מקום? "יש מספיק מקום לארוחה ולבקבוק מים, אבל לא לקלמר. צריך לדחוף אותו פנימה". 

 

ומה מיכל, אמא של יונתן, אומרת? "יש יתרון בכך שהתיק מתפרק לשניים. את התיק הקטן אפשר להביא בימים הקצרים, וכך לסחוב פחות על הגב". 

 

259 שקלים, להשיג ברשתות ובחנויות המובחרות.

 

מקום 3: תיק "COOL"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה?  "ילקוט עם גב מרופד, כדי שלילד יהיה נוח לשאת אותו על גבו. הכתפיות מרופדות ורכות, על מנת שימנעו חיכוך באזור הכתפיים. מצוייד ברשתות אוורור בגב למניעת הזעה. תחתית קשיחה מקובעת ב-90 מעלות למערכת הגב, כך שהמשקל לא ימשוך את התיק כלפי מטה. מצוייד במחזירי אור בקדמת התיק וברצועות הכתפיים".  

 

למה בחרתי בתיק? "אהבתי את הסמל של הכדורגל ואת הרוכסנים בצורת כדורגל".

 

נוחות? "תיק נוח. לא הייתה  עגלה אז אפשר לקחת אותו רק על הגב. הבד שלו היה בסדר ולא הייתה לי בעיה לפתוח ולסגור אתו".

 

מקום? "יש מספיק מקום לארוחה ולבקבוק מים, אבל אם מכניסים גם קלמר אז זה צפוף מדי".

 

ומה מיכל, אמא של יונתן, אומרת? "העדפתי את התיקים האחרים שבדקנו. הם נראו לי איכותיים יותר. המחיר אמנם מפתה, אבל כשעושים חשבון שמדובר בתיק שאמור לשמש את יונתן שנתיים ואפילו שלוש, אז אני מעדיפה משהו איכותי יותר והמחיר הזול מאוד לא משפיע עליי במיוחד". 

 

99 שקלים, להשיג ברשת חנויות "כפר השעשועים"

 

 

מקום 1: תיק טרולי ניתק מבית "מודן"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "תיק טרולי חכם בעל פטנט רשום המאפשר הפרדה מלאה בין מערכת הגלגלים לבין התיק עצמו. התיק מאפשר נשיאה נוחה בשלושה מצבים שונים: שימוש בגרירה על ידי מערכת הטרולי והגלגלים, נשיאת התיק על הגב יחד עם הטרולי, והחידוש של מודן - הפרדה מוחלטת בין הטרולי ובין התיק כך שניתן לשאת את התיק על הגב גם ללא הטרולי. משקל התיק הכולל (ללא הטרולי) הוא 940 גרם בלבד".

  

למה בחרתי בתיק? "כי אני אוהבת את הציור של הנסיכה סופיה מ'דיסני' וכי אפשר ללכת איתו עם הטרולי, ולא רק לסחוב את התיק על הגב".

 

נוחות? "התיק היה ממש קל, גם כששמתי אותו על הגב וגם כשהלכתי עם הטרולי. היה לי קל מאוד לפרק את הטרולי, אבל יותר קשה להחזיר אותו למקום. הכתפיות טיפה הפריעו לי בצוואר. הבד שלו היה ממש נעים, הכי נעים מכולם".

 

מקום? "יש הרבה מקום בתא הקטן, גם לקלמר וגם לאוכל, ויש מקום לבקבוק בצד".

 

ומה ליאת, אמא של מיה, אומרת? "תיק מאוד יפה. הוא גדול מספיק בשביל כל הציוד שצריך, אבל לא רחב מדי על הגב. הוא גם קל מאוד והפטנט של הטרולי, שמתחבר לתיק בפתח מיוחד, מעולה. גם המחיר שפוי יחסית לתיקי האחרים". 

 

279 שקלים, להשיג ברשתות ובחנויות המובחרות 

 

מקום 2: תיק "אולטרה לייט+" מבית "קל גב"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "הילקוט האורתופדי הקל בעולם, עם תיק ניתק. מיוצר מחומרים מתקדמים ומעניק שלוש אפשרויות: אורתופדי מושלם, האורתופדי הקל בעולם, תיק ניתק. במשיכת רוכסן פשוטה וקלה ניתק החלק הקדמי של הילקוט והופך לתיק קטן עם כתפיות המיועד לימים קצרים, חוגים ופעילויות אחר הצהריים. כשהוא מחובר שוקל התיק פחות מ-1 ק"ג".

 

למה בחרתי בתיק? "כי הוא היה ממש נוח. וגם אהבתי את הנסיכות של דיסני".

 

נוחות? "הוא היה נוח על הגב וגם מאוד קל. אבל עדיין הייתי מעדיפה שתהיה לו עגלה ושאפשר יהיה להוציא אותה כשרוצים. וגם שהיא לא תברח או תתפרק לי באמצע ההליכה. היה גם מאוד נוח לפתוח ולסגור אותו".

 

מקום? "הרבה מקום בכל התאים, ובעיקר בתא של הקלמר. יש לו גם רשת שאפשר להכניס אליה כל מיני דברים קטנים".

 

ומה ליאת, אמא של מיה, אומרת? "בגלל שהתיק מתפרק אז יש לו כאילו תא נוסף, שזה יתרון. הבעיה היא שהתא הזה קצת קשה לסגירה, בגלל הכתפיות של התיק הקטן. חסרון נוסף בכך שהתיק מתפרק הוא שאם התיק הקטן הלך לאיבוד, למעשה הילקוט כולו כבר לא שווה. הייתה גם בעיה קלה של יציבות של התיק כשמיה הכניסה והוציאה ממנו דברים". 

 

259 שקלים, להשיג בחנויות וברשתות המובחרות

 

מקום 3: תיק "COOL" ברשת "כפר השעשועים"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "ילקוט עם גב מרופד, כדי שלילד יהיה נוח לשאת אותו על גבו. הכתפיות מרופדות ורכות, על מנת שימנעו חיכוך באזור הכתפיים. מצוייד ברשתות אוורור בגב למניעת הזעה. תחתית קשיחה מקובעת ב-90 מעלות למערכת הגב, כך שהמשקל לא ימשוך את התיק כלפי מטה. מצוייד במחזירי אור בקדמת התיק וברצועות הכתפיים".

 

למה בחרתי בתיק? "לא מאוד אהבתי אותו, אבל הוא היה נראה נוח ויש בו תותים חמודים ברוכסנים".

 

נוחות? "הוא היה יותר כבד מהתיקים האחרים וגם הכתפיות הפריעו לי בצוואר. הן היו גדולות מדי. הבד שלו מאוד נעים".

 

מקום? "הרבה מקום בכל התאים. התא הקטן היה קצת קטן מדי".

 

ומה ליאת, אמא של מיה, אומרת? "יחסית למחיר הזול מאוד - תיק שווה ביותר. חבל שהתא הקטן היה צר כל כך, כי בכיתה א' הקלמר תפוח מאוד ולא בטוח שיהיה מספיק מקום גם עבורו וגם עבור כריך. חסרון נוסף הוא בכך שאין לו טרולי תואם, בעיקר בשל העובדה שהוא היה יותר כבד מהתיקים האחרים, אם כי לא כבד מדי". 

 

99 שקלים, להשיג ברשת חנויות "כפר השעשועים"

 

 

מקום 1: תיק "מיקמק" מבית "מודן"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "תיק אורתופדי לכיתות הנמוכות עם מערכת הקפיצים Spring System מבית מודן, מעוטר בדמויות האהובות של חבורת 'מיקמק', המוכרות לילדים מהעלם הוירטואלי MIKMAK, מקס, זואי, ג'ימבו, סאני וקיפ".

 

למה בחרתי בתיק? "כי הוא היה הכי מגניב מכל התיקים. גם אהבתי את הצבע שלו".

 

נוחות? "התיק היה לי מאוד נוח. הבד שלו היה נעים והוא לא היה כבד בכלל. קצת היה לי פחות נוח לפתוח ולסגור אותו".

 

מקום? "יש מקום מיוחד לבקבוק בצד של התיק ויש הרבה מקום לקלמר ולאל בתא הכי קטן. התאים הגדולים גם היו עם הרבה מקום".

 

ומה עמית, אבא של ליאם, אומר? "התיק נראה נוח והוא גם מאוד מרופד בגב, שזה מצויין. יתרון גדול נוסף הוא שהתא החיצוני גדול. בכלל, מדובר בתיק גדול עם הרבה מקום".

 

235 שקלים, באתר MIKMAK ובסניפי מיקפה ומיק-סינמה ברחבי הארץ 

 

מקום 2: תיק מבית "קל גב" מהעונה הקודמת

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "תיק אורטופדי עם שלושה תאים, אותו ניתן לחלק לשניים: תיק קטן ותיק גדול. משקלו פחות מ-1 ק"ג. מקולקציית התיקים של קל-גב ל-2012".

 

למה בחרתי בתיק? "אהבתי את הציור של בוב ספוג ואת הצבע הירוק".

 

נוחות? "התיק היה לי נוח ולא היה כבד. היה לי קל לפתוח ולסגור אותו והבד היה לי מאוד נעים".

 

מקום? "היה מקום בתא הקטן לקלמר ולאוכל, אבל לא הרבה מקום. יש לבקבוק מקום בצד של התיק".

 

ומה עמית, אבא של ליאם, אומר? "התיק נראה מעט קטן, אבל לליאם הוא היה נוח. יש לו כיסוי נגד גשם שמחובר אליו, וזה יתרון. התא החיצוני מאוד קטן והזכיר לי תיקי ילדים לגן. אני לא בטוח שהוא יספיק ליותר מקלמר ואוכל. למרות שהוא מהעונה הקודמת, זה ממש לא היה מורגש ובהחלט שווה את החיסכון במחיר".

 

120 שקלים, במחלקת האאוטלט בסניפים מובחרים ברשת חנויות "עידן 2000"

 

מקום 3: תיק "COOL" ברשת "כפר השעשועים"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "ילקוט עם גב מרופד, כדי שלילד יהיה נוח לשאת אותו על גבו. הכתפיות מרופדות ורכות, על מנת שימנעו חיכוך באזור הכתפיים. מצוייד ברשתות אוורור בגב למניעת הזעה. תחתית קשיחה מקובעת ב-90 מעלות למערכת הגב, כך שהמשקל לא ימשוך את התיק כלפי מטה. מצוייד במחזירי אור בקדמת התיק וברצועות הכתפיים".

 

למה בחרתי בתיק? "אהבתי את העיצוב שלו. את הצבעים של הקבוצות ואת כדורי הרגל הקטנים ברוכסנים".

 

נוחות? "התיק היה לי כבד וגם פחות נוח מהאחרים על הגב. הבד שלו נעים ולא הייתה לי בעיה לפתוח ולסגור אותו".

 

מקום? "התאים שלו גדולים, אפילו התא הקטן, והיה בו מספיק מקום לקלמר ולאוכל".

 

ומה עמית, אבא של ליאם, אומר? "התיק נראה נוח, אבל בגלל הגודל והמשקל נראה לי שהוא מתאים לילדים גדולים יותר, ולא לכיתה א', לכן גם המחיר האטרקטיבי פחות דיבר אליי".

 

99 שקלים, להשיג ברשת חנויות "כפר השעשועים"

 

 

מקום 1: תיק iTrolly מבית "קל גב"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "תיק אורתופדי בעל שלושה תאים מרווחים עם טרולי נשיאה קבוע על גלגלים ובעל ידית טלסקופית".

 

למה בחרתי בתיק? "הצבע מאוד יפה ומיני היא אחת הדמויות האהובות עליי בעולם".

 

נוחות? "התיק נוח ואפשר לקחת אותו גם בעגלה ואז מאוד כיף להסיע אותו".

 

מקום? "יש בו הרבה תאים ואני יכולה לשים שם את כל הדברים שצריכים לבית הספר ואפילו את הכריך לארוחת הבוקר".

 

ומה רינה, אמא של עדי, אומרת? "התיק נוח מאוד, מחולק לתאים רבים, שמהווים יתרון. התיק גם נעים מאוד למגע, ונראה שקל לנקות אותו במקרה הצורך. מצד שני הוא כבד יחסית גם כשהוא ריק, ללא כל הציוד שהילדים צריכים לקחת איתם".

 

299 שקלים, להשיג ברשת חנויות "קרביץ"

 

מקום 2: תיק "COOL"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "ילקוט עם גב מרופד, כדי שלילד יהיה נוח לשאת אותו על גבו. הכתפיות מרופדות ורכות, על מנת שימנעו חיכוך באזור הכתפיים. מצוייד ברשתות אוורור בגב למניעת הזעה. תחתית קשיחה מקובעת ב-90 מעלות למערכת הגב, כך שהמשקל לא ימשוך את התיק כלפי מטה. מצוייד במחזירי אור בקדמת התיק וברצועות הכתפיים".

 

למה בחרתי בתיק? "תותית היא התוכנית האהובה עליי בעולם ומיד כשראיתי את התיק, רציתי אותו. הסוגרים בצורת תותים מאוד יפים, ואני אוהבת לשחקת בהם".

 

נוחות? "התיק נוח מאוד ומתלבש לי על הגב. זה ממש מתאים לי, אני אוהבת ללכת עם התיק על הגב. אני תלמידה, לא?!".

 

מקום? "יש בתיק הרבה מאוד תאים ואני יכולה לשים שם את כל הציוד שאני רוצה".

 

ומה רינה, אמא של עדי, אומרת? "התיק יפה מאוד. הוא גם נוח מאוד ומחולק להרבה תאים, שזה יתרון גדול מאוד. בנוסף, המחיר שלו הוא לחלוטין גורם משיכה ראשון במעלה מול שאר התיקים. בהחלט כדאי לבחור את התיק הזה".

 

99 שקלים, להשיג ברשת חנויות "כפר השעשועים"

 

מקום 3: תיק "טרולי לייט" מבית "קל גב"

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

ההבטחה? "פטנט בינלאומי שפותח בקל-גב: ילקוט אורטופדי על גלגלים הקל בעולם. המשקל, כולל מערכת הנשיאה והגלגלים, כ-1.450 ק"ג. בפעולה פשוטה מנתקים את הגלגלים וידית הנשיאה ומשקל הילקוט הופך לפחות מ-1 ק"ג.

 

הפטנט החדש כולל ידית גרירה טלסקופית נשלפת, עשויה אלומיניום תעופתי, גלגלים נשלפים בקלות ורגליות קדמיות לייצוב התיק בנשיאה על גלגלים. פעולת החיבור וההסרה פשוטה ומאפשרת את שתי אופציות הנשיאה לילקוט עם מערכת גב משוכללת, תוך שמירה על משקל נמוך של הילקוט בשתי אופציות הנשיאה".

  

למה בחרתי בתיק? "כי הוא כל כך יפה! אני אוהבת את הנסיכה בל הצהובה יותר מכל הנסיכות. חוץ מזה התיק קל מאוד ונוח לי להרים אותו, וזה יעזור לי בדרך מהכיתה לאוטו של אמא או אבא כשהם יבואו לקחת אותי. יש בתיק גם מקום נוח לבקבוק השתייה".

 

נוחות?  "התיק קל מאוד ומאוד פשוט לשים אותו על הגב. ואפשר לתפוס את הרצועות במקום מיוחד כדי שהן לא יהיו על הרצפה".

 

מקום? "יש בתיק הרבה מאוד תאים, ואז אפשר לשים בתיק הרבה מאוד דברים, ספרים ומחברות וגם קלמר עם עפרונות וטושים".

 

ומה רינה, אמא של עדי, אומרת? "התיק באמת יפה מאוד ונוח מאוד. יש לו כמה יתרונות מהותיים על פני תיקים אחרים: הוא קל ממש, וגם עם הציוד בתוכו המשקל שלו מאוד ריאלי לילדה בת שש. גם חלוקת התאים טובה מאוד. בנוסף, העובדה שאפשר להסיר את הטרולי היא יתרון ענק. שמחתי לגלות שההסרה של הרגליים, הגלגלים והידית אמנם  קלה להורים אבל קשה לילדים, כך שהחשש שלי מפני אובדן שלהם והרס התיק) קטן יחסית. הבעיה היחידה שלו הייתה המחיר המאוד מאוד גבוה, שלא בטוח שמצדיק את כל השכלולים".

 

349 שקלים, להשיג בחנויות וברשתות המובחרות

 

צילום: ירון ברנר

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
העיתונאים הצעירים. ההחלטה בידיים שלהם
צילום: ירון ברנר
מומלצים