שתף קטע נבחר

מדוע חשוב לעשות תואר MBA?

ניתוח דו"חות, אסטרטגיה, כלים לניהול מול עובדים וספקים ואף כתיבת תוכנית עסקית וגם הנטוורקינג ורכישת חברים: זיו שיינפלד, מנכ"ל חברה לשיווק דיגיטלי וחברתי, מסביר למה חשוב לעשות תואר שני במנהל עסקים לכל מי שחושב על קריירה ניהולית ועסקית

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המציגים

 

החשיבות של תואר שני במנהל עסקים, בייחוד בתחום שלי כעצמאי, היא לא מבוטלת. עולם מנהל העסקים הוא עולם שמכיל בתוכו לא מעט תחומים הרלוונטיים לעולם הקריירה: ניהול, שיווק, הבנה עסקית, דו"חות פיננסיים, ניהול חשבונאי, יזמות והבנה אסטרטגית של תהליכים. לטעמי, התואר השני מייצר כלים לא מבוטלים ללימוד התחומים והדיציפלינות הללו.

 

מבחינתי כאדם שעבר את גיל ה-30 ובחן לראשונה אם להקים עסק, אין ספק שההחלטה לבצע תואר שני במנהל עסקים הייתה נכונה. כמנהל בעל ניסיון רב בתחום השיווק והפרסום הדיגיטלי עם למעלה מעשור של ניסיון, הן מצד משרדי הפרסום והן מצד לקוחות כגון orange וקבוצת הריבוע הכחול, רציתי לקחת את הניסיון שלב אחד הלאה וללמוד כיצד להסתכל על דברים בצורה קצת שונה ומושכלת.

 

מנהל עסקים (אילוסטרציה) (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מנהל עסקים (אילוסטרציה)(צילום: shutterstock)

 

אני מאמין שתואר ה-MBA אותו התחלתי ממש במקביל לבניית החברה אותה הקמתי, עזר לי להבין את שלבי הקמת העסק שלי ובהתמחות שבחרתי - "שיווק ופרסום" - סייע רבות לבחון את הכלים והשירותים בתחומי השיווק הדיגיטלי אותם אני מציע ללקוחותיי.

 

מעבר לכך למדתי לא מעט דברים חדשים שאני באופן אישי חשתי, שדורשים לגביי חיזוק: ניתוח דו"חות, אסטרטגיה, כלים לניהול מול עובדים וספקים ואף כתיבת תוכנית עסקית שסייעה לי לתכנן את הקמת החברה בצורה אפקטיבית.

 

דבר נוסף שאינו מבוטל בתחום הוא עניין הנטוורקינג: חלק נכבד מהאנשים שלומדים איתנו ומסביבנו משתלבים ומנהלים עמדות ניהוליות ובכירות במקומות עבודה רבים במשק. ההיכרות והחברות עם רבים מהם עשויה ליצור באופן טבעי קשרים עסקיים וכפי שקרה לי לשמחתי, גם חברוּת רבת שנים. מלבד זאת החיבור למנהלים ממספר כה מגוון ואיכותי של חברות מייצר מוטיבציה טבעית לחקור, להבין ולעשות.

 

גם בעולם השכירים, אין ספק שהחשיבות של תואר שני לא תסולא בפז. כחלק משוק כה תובעני ותחרותי אנו מגלים שיותר תפקידים מבעבר דורשים תואר שני במנהל עסקים. ראשית, התואר משמש ככלי סינון לא מבוטל ועשוי לסייע לכם להתקדם למשרה נחשקת ומעבר לכך זהו סמל סטטוס רלוונטי שיחד עם הניסיון יכול וצריך לפתוח לכם צוהר למקומות עבודה איכותיים בעולם העסקי.

 

אחד היתרונות של תואר שני במנהל עסקים הוא במגוון תחומי הלימוד והגיוון בהם. בתואר השני במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו התמחיתי הן בפרסום והן בשיווק אך מעבר לכך התמקצעתי בקורסים כגון משאבי אנוש, משפטים, אסטרטגיה עסקית ויזמות. בצורה זו יכולתי לטעום מתחומים נוספים ולבחון מה מעניין אותי יותר.

 

לסיום אומר, שהלימוד לתואר בגיל בוגר יותר עם כמה שנות ניסיון מאחורי בהחלט גרם לי לראות את התמונה הגדולה יותר והחשובה. ממליץ לכל מי שחושב על קריירה ניהולית ועסקית.

 

זיו שיינפלד ()
זיו שיינפלד

 

זיו שיינפלד הוא מנכ"ל חברת Z Digital House, בית לשיווק דיגיטלי וחברתי. זיו מייעץ ומרצה לחברות בתחום השיווק בזירות הדיגיטל ומתמחה בניהול מדיה חברתית, כתיבה שיווקית, וניתוח אסטרטגיות בערוצי תוכן, אינטרנט וסלולרי.

 

זיו הינו בוגר MBA בקריה האקדמית אונו.

 

לאתר Z DIGITAL HOUSE כנסו ל-http://www.zdigital.co.il/

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים