שתף קטע נבחר

שניים אוחזים: של מי התרבות היהודית?

מן העבר האחד, חילונים גמורים שלומדים תורה בשקיקה. מן העבר השני, חרדים שלא מסוגלים להשלים עם התופעה. פרופ' שטרנגר: "מי יגיד לי אם לי אם אני רשאי או לא רשאי ללמוד תורה?" הרב אורי שרקי: "היהדות היא של הרבנים". הצטרפו לדיון

רות קלדרון לא לבד: טרנד ההתחברות למקורות היהודיים אינו פוסח על המגזר שאינו שומר תורה ומצוות, וגם שם יש מי שרוצה לחזק את זהותו היהודית דרך מכלול המקורות וארון הספרים היהודי. במגזר החרדי מבקרים את התופעה הזו בנחרצות, והרב אורי שרקי פגש בפרופ' קרלו שרטנגר כדי לברר למי שייכת התרבות היהודית.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

לרב אורי שרקי יש תשובה חד-משמעית: "היהדות אינה של הדתיים וגם לא של החילונים. היא של הרבנים", הוא קובע. "לא הדתיים ולא החילונים רשאים לומר מה דעת התורה בעניין כלשהו. רק הרבנים".

 

"עצם הצורך להיאבק על התרבות היהודית, מראה שיש בעיה", פוסק פרופ' שטרנגר. "בארצות הברית התרבות היהודית פורחת עם בתי מדרש מכל הסוגים והמינים. כל אחד רשאי לקחת מה שמדבר אליו.

 

שטרנגר זועם על "עצם השאלה: האם מישהו שאינו דתי רשאי לעסוק בתרבות יהודית", כדבריו. "אם אני אוהב תרבות מסוימת ורוצה לעסוק בה כחלק מהזהות שלי, מי יגיד לי אם לי אם אני רשאי או לא רשאי? באיזו סמכות?" ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להצטרף לדיון, בהנחיית אלעזר שטרום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
"חרדים צופים בתוכנית הזו". הרב שרקי
צילום: אורות
צילום: אורות
"חלק מהזהות שלי". פרופ' קרלו שטרנגר
צילום: אורות
היהדות היא גם שלה. ח"כ רות קלדרון
צילום: ירון ברנר
מומלצים