שתף קטע נבחר

דרעי: הגזרות על החרדים - בגלל האפליה העדתית

ברית בנט-לפיד מדירה שינה מעיניי הפוליטיקאים החרדים, אך היום נמצאו האשמים בגזירות: החרדים עצמם. יו"ר ש"ס טען כי הציבור החרדי חייב בחשבון נפש: "הקב"ה נותן לנו את כל הגזירות, שנדע - אם לא תתאחדו בטוב, אני אאחד אתכם בכוח"

חשבון נפש נוסח ש"ס: ח"כ אריה דרעי אומר כי גיוס תלמידי הישיבות והגזירות הכלכליות הפוגעות בציבור החרדי, הם עונש משמים על האפליה העדתית במוסדות החינוך החרדיים. "אם לא הבנו את זה עד עכשיו בשפה טובה, הקדוש ברוך-הוא נותן לנו את כל הגזירות, שנדע - אם אתם לא תתאחדו בטוב, אני אאחד אתכם בכוח".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

 

 

בכינוס של העיתון החרדי "המודיע", שנערך היום (ג') בבנייני האומה בירושלים, אמר יו"ר ש"ס: "זה חילול השם שאין כדוגמתו שיש מאות בנים ובנות שמסתובבים, שאין להם מסגרת, שאין להם איפה להיכנס בבית ספר רק בגלל שהם משתייכים למגזר כזה או אחר".

 

"לא ימחלו לנו לעולם על דבר כזה"

דרעי טען כי קיימת כיום "אפליה, אכזריות ורדיפה" נגד הציבור החרדי בחזיתות שונות, על ידי

"קואליציה דורסנית", אך קרא שלא להסתפק במאבקים, שהם "הקשים ביותר שהיו ליהדות החרדית מאז קום המדינה" - אלא גם לעשות חשבון נפש למה הגזירות באו.

 

"הכי קל זה להגיד שזו הברית החדשה הזו (בנט-לפיד) ולקלל ולצעוק – ובצדק, אבל לא מספיק שנצעק ונאשים, אלא שנשאל מה הקב"ה רוצה מאיתנו". הוא הוסיף כי "התשובה היא פשוטה, התשובה היא ברורה", וציין שהגזירות מאחדות את החרדים משום שהן "לא מבדילות בין ספרדי לאשכנזי, ליטאי או חסידי או משהו אחר".

 

עוד אמר על האפליה: "לא ימחלו לנו לעולם על דבר כזה", ולכן צריך ש"אנחנו בתוכנו פנימה נשדר אחדות". הוא האשים את הציבור החרדי באדישות לתופעת הנוער הנושר, ואז "הקב"ה שולח לנו גזירות אחרות שנוגעות לטובי הבנים שלנו".

 

 • סקר: כל גרושה שלישית נסחטה בידי בעלה
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אם לא בטוב, אז ברע. ח"כ אריה דרעי
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים