שתף קטע נבחר

ביטאון ש"ס: אפליית ספרדיות בחינוך - כמו מנגלה

בעיתון הרשמי של המפלגה המטרה מקדשת את האמצעים: מאמר שכותרתו "נותנים למנגלה למנגל בחינוך" משווה בין מנהלי המוסדות המפלים לבין ד"ר יוזף מנגלה מאושוויץ. באתר ש"ס ההשוואה הושמטה - אבל לא בגלל זילות השואה

נפגעי האפליה העדתית בחינוך החרדי מחריפים את מאבקם במנהלי המוסדות, והפעם גם מגייסים את השואה וסמליה לצורך התעמולה נגדם. ביטאון ש"ס, "יום ליום", פירסם הבוקר (יום ה') מאמר חריף במיוחד, המשווה בין מנהלים המבצעים סלקציה גזענית בבתי ספר - לפושע המלחמה הנאצי יוזף מנגלה, שהכריע מי יחיה ומי ימות באושוויץ (לקריאת המאמר המלא - לחצו כאן).

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

תחת הכותרת "כשנותנים למנגלה למנגל בחינוך" כתב הרב משה שפיר, עורך בכיר בעיתון ומהכותבים הבולטים בו: "מי מסוגל להיות ניצב על אם הדרך, להורות באצבעו האכזרית ימין ושמאל? מי האיש יעשה זאת כאילו היה עצמו מנגלה בשעתו, או שמא חש הוא ממנגל אנה ואנה בתאוות בשרים משמימה?

 

"האם שייך שבמדינה מתוקנת יופקדו ברנשים כאלו במשרות חינוכיות, כאשר חלק גדול ממשימתם מתמקד דווקא בטיטוא גזעני של צאצאי יהדות ספרד המעטירה מבתי ספרם? איזו דוגמה הלה מעביר בכך לאותם שהוא מופקד על חינוכם? האם זהו שיעור באכזריות, בתורת הגזע, בשנאת אחים טהורה?"

 

באתר צונזרה ההשוואה

בהמשך מפרסם הכותב עדות על נערה ממוצא אשכנזי שלא התקבלה לסמינר חרדי, משום ששם משפחתה המעוברת "חשוד" כמזרחי. אלא שאביה העמיד את המנהל הנבוך על טעותו: "סבי, שהיה ניצול שואה ושמו היה 'רוט', שינה את שמו ל'אדמוני' - כיוון שהשם רוט הזכיר לו את אחד הקלגסים הנאציים הטראומתיים שהיו במחנה".

 

על-פי עדות הכותב, האב הוסיף לעקוץ את מנהל הסמינר, כאשר שלח אותו לברר את אמיתות המידע אצל שניים מקרובי

משפחתו, אשכנזים: "תסמוך עליהם שהם עשו את כל בדיקות ה-CT, ה-MRI או ה-DNA האפשריות. הם יודעים איך - יש להם מנהל במשפחה".

 

באתר האינטרנט של ש"ס, המפרסם גם הוא מעת לעת את מאמרי הרב שפיר, בחרו להשמיט את אזכורי ד"ר מנגלה, וגם הכותרת שונתה - ל"דמעה של ילדה קטנה". עורך באתר הסביר בטבעיות: "הדימוי היה מכוון כלפי המנהלים הגזענים, ולא רצינו שיחשבו בטעות שזה נגד שר החינוך".

 

לעומתו, גורם בש"ס אמר כי התנועה מתנגדת לשימוש בביטויים שיש בהם השוואה לשואה, אך כאמור – נדמה שעקרון זה פסח על ביטאונה הרשמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידות חרדיות
צילום: דודי ועקנין
מומלצים