שתף קטע נבחר

אושר בהרצליה: מגדלים במקום אוטובוסים

ועדות התכנון אישרו תוכנית התחדשות עירונית במתחם התחנה המרכזית בעיר - במקום אוטובוסים ייבנו שני מגדלים בגובה 24 קומות ועוד 3 מבני מגורים בגובה 10 קומות, שיכללו בסך הכל 340 דירות חדשות. בנוסף ייבנה חניון תת-קרקעי לכלל הציבור

מתיחת פנים להרצליה: כשנתיים לאחר שהפקידה להתנגדויות הציבור את התוכנית לפנות את מתחם התחנה המרכזית בהרצליה לטובת הקמת מגדלי מגורים, אישרה היום (ד') הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל-אביב את התוכנית להתחדשות עירונית במקום.

 

 

במסגרת התוכנית תפונה התחנה ובמקומה ייבנו שני מגדלים בגובה 24 קומות ו-3 מבני מגורים בגובה 10 קומות שיכללו בסך הכל 340 יחידות דיור חדשות, לצד שטחים פתוחים, מבני ציבור ומסחר וחניה. המתחם ממוקם במרכז הרצליה, סמוך לרחובותיה המסחריים הראשיים של העיר, ברחוב בן גוריון פינת העצמאות, על שטח של כ-27 דונם שמשמש כתחנת האוטובוסים המרכזית של הרצליה.

 

ממשרד הפנים נמסר כי "התוכנית מאפשרת התחדשות עירונית חיונית בחשיבותה למרכז העיר הרצליה, וזאת על ידי פינוי התחנה המרכזית הקיימת, אשר אינה מותאמת כיום לסביבתה - הן מבחינה תחבורתית והן מבחינה סביבתית ואורבנית, בלב מרכזה של העיר הרצליה".

 

הדמיית המתחם החדש. התחדשות עירונית ומתיחת פנים (צילום: באדיבות כנען שנהב אדריכלים) (צילום: באדיבות כנען שנהב אדריכלים)
הדמיית המתחם החדש. התחדשות עירונית ומתיחת פנים(צילום: באדיבות כנען שנהב אדריכלים)

 

פתרון למחסור במגורים ובחניה

התוכנית מאפשרת פתרון לבעיית המגורים וחוסרי חניה היסטוריים על ידי הקמת מתחם עירוני משולב, הכולל מגורים בשטח של כ-15 דונם הכוללים 340 יחידות דיור, מתוכן 214 יחידות דיור בשני מגדלי מגורים בגובה 25 קומות, עם קומה טכנית מעל מרתף חניה.

 

עוד כוללת התוכנית 126 יחידות דיור ב-3 בנייני המגורים עם קומה טכנית מעל מרתף חניה; וכן שטחים ציבוריים פתוחים מעל חניה ציבורית בשטח של כ-3.5 דונם; ושטחים למבני ציבור כלל עירוניים כדוגמת מרכז תרבות, ספריה, אולם עירוני וכדומה בשטח של כ-3.6 דונם. בתוכנית זו ישולבו 1,000 מ"ר מסחר בחזיתות מסחריות לאורך רחוב בן גוריון.

 

החניה הציבורית התת-קרקעית היא מתחת לחלק מהפארק ובעומק ניכר, בהתאם להחלטת הוועדה המחוזית לנושא חניה תחת שטחים ציבוריים. באזור המתוכנן לבנייה מתוכננים שני קווי מערכת תחבורה עתירת נוסעים. את התוכנית יזמה חברת מפעלי תחנות בע"מ ואדריכל התוכנית הוא גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות כנען שנהב אדריכלים
הדמיית המתחם החדש
צילום: באדיבות כנען שנהב אדריכלים
מומלצים