שתף קטע נבחר

תומכי מורסי ליד מתקן המעצר: "נמות כשהידים"

גם הערב מפגינים אלפים בקהיר נגד ההפיכה שביצע הצבא, ודורשים את החזרת הנשיא האיסלאמיסט מהאחים המוסלמים. "זו הפיכה נגד הדמוקרטיה, לא נעזוב עד שמורסי יחזור". בכיכר תחריר מפגינים עשרות אלפים בעד ההפיכה

אלפים מתומכיו של נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי מפגינים הערב (יום א') בסמוך למתקן שבו הוא עצור בקהיר. המפגינים במטה משמר הרפובליקה, שם נהרגו שלושה מתומכי מורסי מאש הצבא ביום שישי האחרון, צעקו: "מורסי, מורסי, אללהו אכבר!". אנשי כוחות הביטחון השקיפו עליהם מאחורי גדרות התיל.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

"לא נעזוב עד שמורסי יחזור, אחרת נמות כשהידים", אמרה חנים אחמד עלי א-סאווי כשהיא עוטה רעלה. "זו הפיכה נגד הדמוקרטיה". במהומות ברחבי מצרים מאז יום שישי על רקע הדחתו של מורסי נהרגו יותר מ-30 בני אדם, ויותר מ-1,400 נפצעו.

 

בינתיים בכיכר תחריר מפגינים הערב עשרות אלפים מתומכי ההפיכה וקוראים להגן על "הלגיטימיות של העם". הם מניפים המוני דגלים עם צבעי הלאום של מצרים, ובשמיים נצפו - כמו בימים קודמים - מטוסי חיל האוויר המצרי, שפיזרו עשן בצבעי הדגל.

 

המנהיג העליון של האחים המוסלמים במצרים, המדריך הכללי של התנועה מוחמד בדיע, אמר ביום שישי בנאום שבו שילהב את המוני התומכים של התנועה כי הוא מוכן ל"פשרה עם הצבא" - אך רק לאחר שמורסי יוחזר לתפקידו כנשיא. בדיע הזהיר כי אנשי האחים המוסלמים אינם רוצים באלימות, אולם הם חזקים יותר מטנקים ומוכנים למות עבור מורסי.

 

בינתיים נמשכת התערערות השליטה של צבא מצרים בחצי האי סיני, שם נרצחו מאז יום שישי לפחות חמישה מאנשי כוחות הביטחון המצריים על-ידי ארגוני טרור שהשיגו דריסת רגל משמעותית באזור מאז הדחת הנשיא חוסני מובארק בפברואר 2011.

 

חמושים תקפו היום לפחות ארבע עמדות ביטחון בעיר שייח זוויד שבצפון סיני, בסמוך לגבולות עם ישראל ועם רצועת עזה. חמושים במשאיות ניהלו חילופי אש עם חיילים ושוטרים מצרים באזור בשעות הבוקר המוקדמות, אולם לא דווח על הרוגים.

 

ארגון ג'יהאדיסטי סלפי פרסם היום הודעה באתר המזוהה עם אנשי ג'יהאד עולמי שבה אמר כי "האירועים האחרונים

במצרים" משפיעים על סיני. הוא איים לבצע פיגועים נוספים על-רקע "צעדי הדיכוי" של משטרת מצרים והצבא נגד אנשים בסיני. בחצי האי חיים שבטים בדואיים, שחלקם אינם סרים למרותם של כוחות הביטחון המצריים, ובשנים האחרונות אירעו שם לא מעט חטיפות של אזרחים זרים שנועדו ללחוץ על כוחות הביטחון לשחרר עצירים בני השבטים האלה.

 

ארגון הטרור כבר איים בעבר לתקוף את ישראל, אולם זו הפעם הראשונה שבה הוא מאיים מפורשות לתקוף את כוחות הביטחון המצריים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תומכי הנשיא המודח מורסי מפגינים
צילום: רויטרס
מומלצים