שתף קטע נבחר

חייל חרדי הותקף במאה שערים, אבנים על שוטרים

דרמה אלימה הערב בשכונת מאה שערים בירושלים. המשטרה הוזעקה לחלץ חייל חרדי שהותקף בידי עשרות ברחוב גמזו. שוטרים פרצו למבנה שבו הסתתר וחילצו את החייל ללא פגע, כאשר חרדים ממטירים עליהם אבנים. 4 חרדים נעצרו

תקיפה אלימה בשכונת מאה שערים בירושלים נגד חייל חרדי. החייל הותקף הערב (יום ג') בידי עשרות חרדים ברחוב גמזו בירושלים, הוא נמלט למבנה והזעיק את המשטרה. שוטרים פרצו למבנה וחילצו אותו ללא פגע ופינו אותו לתחנת המשטרה, שם מסר עדות והגיש תלונה. חרדים יידו אבנים, ולאחר זמן מה המשטרה פיזרה את התוקפים. כוחות משטרה גדולים בסיוע פרשים הוזעקו למקום ולפי המשטרה, החרדים השליכו גם שקיות מים. במהלך העימותים נעצרו ארבעה חרדים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

המורדים רומזים לישראל: "צבא זר תקף בלטקיה" 

אריתריאים חתמו על עזיבה, עשרות יגורשו בקרוב

 

תקיפה אלימה. ירושלים, הערב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
תקיפה אלימה. ירושלים, הערב(צילום: גיל יוחנן)

 

במשטרה אמרו כי החייל, תושב מרכז הארץ, הגיע לשכונת מאה שערים על מנת לבקר את קרובי משפחתו. עם התנפלות החרדים כלפיו, נמלט החייל לתוך מבנה, שבו החליף את מדיו בבגדים אזרחיים. בהמשך הוא יצר קשר עם המשטרה ודיווח על האירוע. בחקירה ייבדק אם החייל הוכה. לאחר שהעימותים הסתיימו התגודדו כמה עשרות חרדים מול השוטרים וצעקו: "נאצים" ו"חרד"קים החוצה".

 

שר האוצר ויו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד אמר בתגובה לעימותים במאה שערים כי "ההסתה המתמשכת והתקיפות האלימות והפרועות נגד מתגייסים חרדים, כמו האירוע הקשה שאירע הערב בירושלים, ראויים לכל גינוי ומעוררים זעזוע עמוק". לפיד הודיע כי בכוונתו לקיים פגישת חירום עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' לבחון את הכלים הנתונים בידי המשטרה כדי למנוע את הישנותם של האירועים האלימים.

 

השר יעקב פרי (יש עתיד), שמשמש גם כיו"ר הוועדה לשוויון בנטל, אמר כי "כל ניסיון לפגוע פיזית או מוראלית בחיילים ייענה מיידית ביד נוקשה מצד המדינה. מקרה כמו שקרה הערב לא יעברו בשתיקה על ידי הרשויות, אני מבקש ממנהיגי החברה החרדית לקחת את המושכות לפני שיקרה פה אסון".

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: ניסן זאב) (צילום: ניסן זאב)
(צילום: ניסן זאב)

 (צילום: ניסן זאב) (צילום: ניסן זאב)
(צילום: ניסן זאב)

מעצר אחד החשודים (צילום: ניסן זאב) (צילום: ניסן זאב)
מעצר אחד החשודים(צילום: ניסן זאב)


 (צילום: אריאל פינדר חדשות 24) (צילום: אריאל פינדר חדשות 24)
(צילום: אריאל פינדר חדשות 24)

 

קצין בכיר מאגף כוח אדם שרטט באחרונה תמונה מדאיגה של פגיעה פיזית והסתה נגד מתגייסים חרדים: יריקות, חיתוך צמיגים וריסוס על בתים: "זו מערכה מתוכננת וחסרת תקדים", אמר ראש חטיבת תכנון ומיצוי כוח אדם (תומכ"א) בצה"ל, תת-אלוף גדי אגמון, במהלך דיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת על רקע תהליך החקיקה בנושא השוויון בנטל.

 

הקצין מאגף כוח אדם בצה"ל ציין כי מתנהל "קמפיין שמטרתו לפגוע בחיילי נצ"ח וגם שח"ר, וזה רלוונטי לכל מסלולי שירות החרדים. יש הוקעה וסגנון ביטוי ודיבור בתקשורת בפשקווילים של קיצונים בחברה החרדית". עוד סיפר כי סגנון הביטויים נגדם נועד "להוקיע, להוציא אותם ממניינים, מבתי כנסת ומשכונות

 שבהן הם גרים. זה בא לידי ביטוי במקומות רבים. פתחנו מרכז מידע לחרדים. לא ראינו את כל היקף הפניות, אבל התקבלו כ-80 פניות מרחובות, בית שמש, ביתר, ירושלים, בני ברק ועוד".

 

בתחילת השבוע אישרה הממשלה את המתווה לשוויון בנטל, שצפוי להגדיל את מכסת גיוס החרדים לצה"ל. 14 שרים תמכו בהצעה, 4 נמנעו. לפי המתווה, שאושר במאי האחרון בוועדה שבראשה עמד השר יעקב פרי, צעירים חרדים בגיל 21 יחויבו להתגייס לצה"ל בעוד ארבע שנים, למעט 1,800 בכל שנתון שיוגדרו "עילויים" וימשיכו ללמוד תורה. הוועדה המליצה גם כי יוטלו סנקציות פליליות על חרדים שישתמטו. בהמשך יובא החוק לאישור הכנסת.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו אטילה שומפלבי ומורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
כוחות רבים הוזעקו
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניסן זאב
הפגנה אלימה במאה שערים. ירושלים, הערב
צילום: ניסן זאב
מומלצים