שתף קטע נבחר

"השופט אמר: אז מה אם הוא מלקק את הבת"

אביה של ילדה, שנטען כי הוטרדה על-ידי קרוב משפחה אחר, הזדעזע מדברים שאמר בעבר בדיון השופט נתן נחמני: "אמרתי לו שליקקו את הילדה בציצי. אני לא מבין - זה מותר?". השופט הסביר ל-ynet: "ביקשתי לבדוק אם יש בליקוק אופי מיני". בנציבות תלונות על השופטים דחו את תלונת האב. הנהלת בתי המשפט: הדברים הוצאו מהקשרם

"אז מה אם הוא מלקק אותה, יש לבדוק אם מדובר במעשה הנושא אופי מיני". חודש בלבד לאחר שנחשף כי השופט נסים ישעיה אמר במהלך דיון כי "יש בנות שנהנות מאונס", לידי ynet הגיעו פרטים על אמירה בעייתית לכאורה של שופט אחר בעלת אופי דומה. תושב מרכז הארץ שקבל במהלך דיון משפטי על כך שקרוב של בתו "מלקק אותה בציצי", טוען כי השופט דאז נתן נחמני אמר בתגובה "אז מה אם הוא מלקק אותה". נציב התלונות על השופטים בדק את הנושא, וממסמכים שהגיעו לידי ynet עולה כי לא נמצא בדברים פגם.

אביה של הילדה סיפר ל-ynet כי מאז שנחשף לדבריו של השופט, שנאמרו במהלך דיון ב-2008, הוא אינו יכול להשתחרר מהתחושות הקשות שמלוות אותו. לדבריו, "אני סוחב את האמירה החולנית הזו עד היום, קשה לי עם זה. כל החיים שלי עד המוות יהיה לי קשה. אני לא מבין, באמת, איפה אני חי? באמת – או בשקר? מותר ללקק ציצי של ילדה או אסור ללקק ציצי של ילדה?"

 

האב, שמספר על זעזוע קשה, ביקש שנחמני יפסול את עצמו, אולם השופט - שפרש השנה מכס השיפוט - סירב לעשות זאת. לאחר מכן הגיש האב תלונה לנציבות תלונות הציבור על שופטים במשרד המשפטים, אולם תלונתו נדחתה. בתשובה שהעבירה הנציבות לאב נכתב: "אשר לטענת המתלונן בדבר התבטאות כבוד השופט בדיון, בהחלטתו בבקשה לפסילת שופט קבע השופט כי הדברים שנאמרו על ידו היו: 'אז מה אם הוא מלקק אותה, יש לבדוק אם מדובר במעשה הנושא אופי מיני'".

 

עוד נמסר אז בתשובת הנציבות כי "בהחלטתו מציין כבוד השופט, כי המשטרה לא מצאה ממש בטענת המתלונן על התנהגות הקרוב של הבת, וכי לאחר שמיעת הצדדים, גם הוא לא מצא ממש בטענה זו. מדובר בקביעה שיפוטית אשר הנציבות אינה מוסמכת להידרש לה". 

 

בשיחה עם ynet, השופט הכחיש בתחילה שאמר את הדברים אבל בהמשך השיחה הודה: "אני רק אמרתי 'אני לא בטוח בכלל מה הוא מלקק', הוא היה אולי מחבק או משהו, לא אמרתי מעולם שמותר לעשות מעשים שאסור".

 

כשהזכרנו לנחמני שאמר שיש לבדוק אם מדובר במעשה הנושא אופי מיני, השיב: "נכון. אוקיי. באמת יכול להיות. אני לא זוכר את הפרטים בדיוק. אני זוכר שהתלונה הייתה, אבל אני זוכר שנבדק... אז אומר 'מלקק את הילדה',

אם זה לא אופי מיני, אז אני באמת עניתי כזה דבר...".

 

מדוברות מערכת בתי המשפט נמסר בתגובה כי "השאילתה נוגעת לתיק שהתנהל בשנת 2008, עליו חל חיסיון לפי חוק. משכך לא נוכל להתייחס לגופם של ההליכים. השופט נחמני פרש מכס השיפוט. יחד עם זאת, התיק התנהל בהתאם לסדרי הדין הנהוגים. הטענות בשאילתה אינן מפרטות את מלוא היריעה ומשכך מוציאות דברים מהקשרם. הדברים אינם מובאים במלואם וחוטאים לאמת".

 

מנציב תלונות הציבור על השופטים נמסר כי "עקב חובת הסודיות החלה בחוק על הנציב, אין בידו להשיב לשאלות, אף שחלפו יותר מארבע שנים מאז הדיון הרלוונטי בבית המשפט. לפיכך פנה הנציב לנשיא בית המשפט העליון ולשרת המשפטים, אשר על פי החוק רשאים כאחד להתיר פרסום פרטיה של תלונה, כי יתירו את פרסום פרטי התלונה הנדונה על פי סמכותם. מאחר שעד עתה לא נתקבל ההיתר המבוקש, אין בידי הנציב להשיב לשאלות אלא אם ההיתר יינתן. הנציב מוצא לנכון להוסיף כי העובדות, לרבות האמירה המיוחסת לשופט, אינן מדויקות ואינן מבטאות את העובדות לאשורן".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר לוי
האב. "סוחב את זה עד היום"
צילום: אמיר לוי
השופט נתן נחמני
מומלצים