שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כחלון: להוריד את מספר המשכורות לרכישת דירה
  השר לשעבר משה כחלון, מי שהיה מיועד לשמש כיו"ר רשות מקרקעי ישראל, התייחס לנתוני משרד השיכון לפיהם בשנה החולפת היה צורך ב-130 משכורות כדי לקנות דירה בישראל. קורא לממשלה "לקבוע יעד ממשלתי להורדת מספר המשכורות לרכישת דירה - את המספר 130 אי אפשר לקבל"

  "על המדינה לקבוע יעד ממשלתי להורדת מספר המשכורת שיש להשקיע כדי לרכוש דירה - את המספר 130 חודשי שכר אסור לקבל". כך טען היום (ב') השר לשעבר משה כחלון בכנס הפתיחה של המרכז לרפורמות ומנהיגות במכללה האקדמית נתניה, שבראשו הוא עומד.

   

  כתבות נוספות על משה כחלון בערוץ הנדל"ן :

   

  כחלון התייחס לנתונים שפורסמו בחודשים האחרונים על ידי משרד השיכון, לפיהם בשנת 2012 עמד מחירה הממוצע של דירה חדשה על רמה של 1.43 מיליון שקל, ונדרשו 131 משכורות לרכישת דירה. הוא הבהיר כי יש צורך בהורדה הדרגתית של מספר המשכורות, כך "שתוך מספר שנים נגיע לממוצע של המדינות המפותחות".

   

  כחלון היה מיועד להתמנות ליו"ר רשות מקרקעי ישראל על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אולם בחודש שעבר נתניהו חזר בו מהמינוי. נזכיר כי כמה ימים לפני הבחירות כינס נתניהו מסיבת עיתונאים דרמטית, שבה הודיע כי ימנה את כחלון לתפקיד כדי להוריד את מחירי הדירות. אולם זמן קצר אחרי הבחירות הסביר כי "תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו".

   

  "לעתים המדינה מרוויחה כאחרון הספקולנטים"

  זוהי אינה ההתבטאות הראשונה של כחלון בנוגע למצוקת הדיור. לפני כחודש אמר בהרצאה בפני סטודנטים כי "המצב במדינה הוא מצב חירום אמיתי - אנחנו בבועת נדל"ן מטורפת". הוא אף התייחס לפועלו עד כה של שר האוצר, יאיר לפיד, ואמר: "אם הוא רוצה, הוא יכול להוביל רפורמות מרחיקות לכת - ולהביא אותנו למקומות דמיוניים תוך 3 שנים".

   

  בכנס לשכת עורכי הדין שנערך לפני כחודשיים באילת הודה כחלון כי "אני לא קוסם ולא הולך להוריד את מחירי הדירות", עת מינויו ליו"ר רשות מקרקעי ישראל עמד על הפרק.

   

  בטקס פתיחת המרכז החדש השתתפו חברי המרכז, בהם עו"ד שרית דנה, לשעבר היועצת המשפטית לממשלה; עו"ד דרור שטרום, לשעבר ראש הרשות להגבלים עסקיים; עדן ברטל, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת; בארי טאף, יועץ בכיר לנגיד בנק ישראל; ופרופ' בנציון זילברפב, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר.

   

  כחלון התייחס למרכז לרפורמות וממשל והסביר כי "המרכז ינסח פתרונות יישומיים ולא רק תיאורטיים לבעיות כלכליות-חברתיות של מדינת ישראל, בעיות מרכזיות שמעיקות על אזרחי המדינה משום שלעתים היא גם מרוויחה כאחרון הספקולנטים ממצבי הריכוזיות והביורוקרטיה המיותרים".

   

  פרופ' צבי ארד, נשיא המכללה האקדמית נתניה, אמר כי "המטרה המרכזית שלנו בהקמת המרכז היא שהאדם העובד ומשפחתו יוכלו להתפרנס בכבוד ולסגור את החודש. לשם כך גייסנו את מיטב המומחים, תוך הקפדה יתרה על אנשים שכבר התנסו בהנעת תהליכים ברמות הגבוהות ביותר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  השר לשעבר משה כחלון. "צריך ירידה הדרגתית"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים