שתף קטע נבחר

לקראת אישור: יותר מאלף יחידות דיור בשטחים

מועצת התכנון במנהל האזרחי תתכנס לקדם בנייה בהתנחלויות בחבל בנימין ובבקעה. 732 יחידות חדשות ייבנו על פי התוכניות במודיעין עילית. שלום עכשיו: "יעלון חותך ימינה"

כשברקע החלטת האיחוד האירופי בנוגע להתנחלויות, תתכנס מחר (יום ד') מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי לישיבה שבה תקודם בנייתן של יותר מאלף יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון. כך נודע ל-ynet.

 

עוד דיווחי חדשות ב-ynet:

שוב: פצמ"רים מהלחימה בסוריה התפוצצו בגולן

קרי בישראל: "נתניהו מתנגד להקפאת הבנייה"

 

היחידות המדוברות ייבנו בנופי פרת ושילה בבנימין, גלגל ואלמוג בבקעת הירדן ובעיר מודיעין עילית - שם צפויות להיבנות 732 יחידות דיור חדשות. מעבר לכך תדון המועצה בקידום תכנוני ובהפקדת תוכניות ליחידות דיור בודדות ומבני ציבור בכמה יישובים נוספים.

 

מודיעין עילית: 732 יחידות חדשות (צילום: AP) (צילום: AP)
מודיעין עילית: 732 יחידות חדשות(צילום: AP)
 

הפיקוח מצד הדרג המדיני על קידום בניית יחידות דיור חדשות בשטחים עלה מדרגה מאז ביקור אובמה ותחילת מסע הדילוגים של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי באזור, במטרה לחדש את המשא ומתן המדיני. משרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון כמעט לא מקדמים תוכניות בנייה חדשות, גם לא כאלה שכבר נמצאות בשלבי תכנון מתקדמים. הוצאתן לפועל נתקעה, דבר שהביא לזעם בקרב ראשי המתנחלים והימין כלפי ראש הממשלה שלטענתם נוקט מדיניות של הקפאה שקטה.

 

למרות כל זאת מחר תתכנס מועצת התכנון של המנהל האזרחי ותדון בקידום בנייתן של 1,071 יחידות דיור חדשות ברחבי יהודה ושומרון. בכמה מקרים יקבלו אישורים בדיעבד ותוסדר בנייתם של עשרות דירות ובתים שכבר נבנו.

 

המקום המרכזי שבו תואץ הבנייה הוא מודיעין עילית. תוכנית לבניית שכונה ובה 732 יחידות חדשות בתחומה צפויה לקבל תוקף.

 

מעבר לכך יישובים נוספים יזכו להרחבה: נופי פרת צפוי לקבל אישור לקידום בניית 19 יחידות נוספות, בקיבוץ גלגל בבקעת הירדן יאושרו 78 יחידות, בשילה תקודם בניית 17 יחידות נוספות ובכוכב יעקב תקודם בניית 38 יחידות חדשות.

 

בארגון שלום עכשיו מסרו בתגובה כי "גל אישורי הבנייה חסר תקדים בהיקפו. הוא משדר לעולם מסר ברור - הממשלה אינה רוצה בתהליך שלום. משה יעלון החליט לחתוך לימין, להישבע אמונים לראשי המתנחלים ולאשר כל דרישה ותוכנית בנייה חדשה גם בהתנחלויות המבודדות. האישורים מחר הם רק חלק מגל בנייה עצום בהתנחלויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שילה. 17 יחידות חדשות
באדיבות שלום עכשיו
יריב אופנהיימר, שלום עכשיו: המסר ברור
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים