שתף קטע נבחר

רעש בעוצמה 6.6 בסין: 73 נהרגו, מאות נפצעו

מאות בתים קרסו ואלפים ניזוקו ברעש במחוז גנסו המרוחק וההררי. כתוצאה מהרעש יש שיטפונות ומפולות בוץ רבים באזורים המוכים. "אנשים רבים נפגעו מקריסת בתים עליהם"

לפחות 73 בני אדם נהרגו היום (יום ב') וקרוב ל-300 נפצעו ברעידת אדמה במערב סין בעוצמה של 6.6 דרגות בסולם ריכטר. מאות בתים קרסו ואלפים ניזוקו ברעש לצד קווי חשמל שקרסו. רעידת האדמה אירעה במחוז גנסו ההררי והמדברי ופגעה בשמונה ערים.

 

עוד חדשות בעולם :

בדרך ללדת: קייט בבית חולים עם צירים

עיראקי בן 92, סב ל-325 נכדים, התחתן עם בת 22

ברוקלין: פורסמו שמות מתעללים בילדים חרדים

אימה בקליבלנד: רוצח סדרתי ו-3 גופות נשים

 

תושבים באזור הרעש דיווחו על חלונות שבורים, מנורות קיר שרעדו ובתים שקרסו וכלי תקשורת מקומיים דיווחו כי בעקבות הרעש נרשמו שיטפונות ומפולות בוץ. עוד דווח על שיבושים ברשת הטלפון ובגישה לאינטרנט. הצלב האדום מסר כי הוא שלח צוותי סיוע לאזורים שנפגעו ברעש ועמם ביגוד ואוהלים. "אנשים רבים נפצעו מקריסת בתים", סיפר רופא ממחוז מינשיאן. "כפריים רבים פונו לבתי חולים מקומיים".

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

שתי רעידות אדמה בהפרש של 90 דקות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שתי רעידות אדמה בהפרש של 90 דקות(צילום: רויטרס)

 

בתמונות שפורסמו ברשתות החברתיות הסיניות נראו כבישים שנהרסו וחוות שנהרסו כליל. הרשות המקומית במחוז דינגשי מסרה כי כ-380 בניינים קרסו ו-5,600 נוספים ניזוקו ברעש במחוז ז'אנגשיאן.

 

מורה במחוז מינשיאן סיפר כי בניין בית הספר שבו הוא מלמד ניזוק והוסיף כי לא ידוע לו על תלמידים שנפגעו ברעידת האדמה משום שכל התלמידים שנמצאים בימים אלה בחופשת הקיץ שלהם.

 

גשמים כבדים שיורדים באזורים שנפגעו ברעש רק מקשים על פעולות החילוץ וקיים חשש גדול שהם יגרמו לשיטפונות ומפולות בוץ נוספים.

 

סוכנות הידיעות הסינית "שינואה" דיווחה כי 90 דקות לאחר רעידת האדמה נרשם רעש נוסף באותו אזור בעוצמה של 5.6 דרגות בסולם ריכטר.

 

מחוז גנסו גובל עם מחוז סצ'ואן, שבאפריל השנה נהרגו בו 164 בני אדם ויותר מ-6,400 נפצעו ברעידת אדמה בעוצמה של 6.6 דרגות בסולם ריכטר. הרעש בסצ'ואן היה החמור ביותר שידעה המדינה הקומוניסטית זה שלוש שנים והוא אירע לא רחוק מהרעש העז בעוצמה של 7.9 דרגות בסולם ריכטר במאי 2008 שבו נהרגו כ-70 אלף בני אדם.

 

בין ההרוגים ברעש ב-2008 היו אלפי ילדים שמצאו את מותם אחרי שבתי הספר שבהם למדו קרסו ברעש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
בית הרוס במחוז מינשיאן
צילום: AP
מומלצים