שתף קטע נבחר

המונים ברחובות לונדון: "היסטוריה מלכותית"

הנסיך צ'רלס בירך את בני הזוג: "מאושרים בשבילם לרגל הולדת בנם", והודה: "להפוך לסבא זה רגע ייחודי". ראש הממשלה הכריז: "אלה חדשות נפלאות, בכל העולם יחגגו"

בריטניה חוגגת: מיד עם היוודע דבר היוולדו של הנסיך לבית הנסיך וויליאם והדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון, הריעו התושבים שציפו שעות ארוכות לבשורה, נופפו בדגלי בריטניה ואיחלו לרך הנולד מכל טוב. צהלות השמחה ליד בית החולים נשמעו למרחוק. התינוק, במשקל 3.9 קילוגרמים, הגיח לאוויר העולם אתמול (יום ב') בשעה 16:24 שעון לונדון (18:24 שעון ישראל). המונים יצאו לרחובות לונדון, הריעו ושרו.

 

הממלכה כמרקחה - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

עלות הלידה של קייט: בערך 12 אלף ליש"ט

קייט בבי"ח: "יום יבוא ואספר שראיתי מלך נולד"

 

ברשת סקיי דווח כי הנסיך וויליאם הודיע לאביו צ'רלס ולמלכה אליזבת את הבשורה המשמחת, וכך עשה גם בשיחת טלפון לאחיו, הנסיך הארי. עוד דווח כי הנסיך צ'רלס אמר כי הוא שמח וגאה להיות סבא בפעם הראשונה בחייו: "אני ואשתי שמחים על הלידה הראשונה של נכדנו, אנחנו מאושרים בשבילם לרגל הולדת בנם. להיות סבא זה רגע ייחודי, אני גאה ושמח להיות סבא בפעם הראשונה ואנחנו מקווים לראות את התינוק בקרוב".

 

בהמשך יצאו נציגים רשמיים של הארמון ותלו הודעה כתובה בחזית ארמון בקינגהאם, שבה בישרו קבל עם ועדה על האירוע ההיסטורי. גם כרוז מלכותי בלבוש מסורתי הגיע לכניסה לבית החולים והכריז: "ביום זה, 22 ביולי, אנו מקבלים בברכה את בנם הראשון של הנסיך והדוכסית. זהו הנין הראשון של המלכה. אלוהים ישמור את המלכה". הדובר שהודיע על האירוע המכונן אמר: "יום יבוא וראש הממשלה יבוא לפגישה שבועית עם היילוד, זה כנראה יקרה עוד 50 שנה. זאת היסטוריה מלכותית".

 

רשת ה-BBC דיווחה כי הנסיך הצעיר שנולד כאמור במשקל 3.9 קילוגרמים הוא "יורש העצר הכבד ביותר שנולד בהיסטוריה בת זמננו". לפי הדיווח, אביו של היילוד, הנסיך וויליאם, נולד במשקל 3.2 קילוגרמים בשנת 1982. בעוד הנסיך צ'רלס שנולד ב-1948 הגיח לעולם במשקל 3.3 קילוגרמים.

 

חגיגות לתוך הלילה בלונדון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חגיגות לתוך הלילה בלונדון(צילום: EPA)

לונדון חוגגת (צילום: EPA) (צילום: EPA)
לונדון חוגגת(צילום: EPA)

 

הבריטים חוגגים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הבריטים חוגגים(צילום: רויטרס)

ההודעה הרשמית בפתח בית החולים (צילום: AP) (צילום: AP)
ההודעה הרשמית בפתח בית החולים(צילום: AP)

הקהל הריע. מחוץ לבית החולים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הקהל הריע. מחוץ לבית החולים(צילום: רויטרס)
 

כלי התקשורת הבריטיים טרחו להזכיר לחוגגים גם את לידת יורש העצר הקודם. בסרטון שהעלה ה"גרדיאן" נראה הנסיך צ'רלס מתראיין לאחר לידת בנו, הנסיך וויליאם, שבה היה נוכח. "האין הוא התינוק היפה בעולם?", שואל אותו אחד הכתבים את השאלה המטופשת ביותר בעולם. הנסיך שומר על צניעות ועונה: "הוא לא רע, הוא לא רע".

 

 

ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון יצא לבשר לתקשורת ברחוב דאונינג 10: "אלה חדשות נפלאות ואני בטוח שבבריטניה ובכל העולם יחגגו ויאחלו לזוג את כל האושר שבעולם. אלה היו שנים נפלאות עבור משפחת המלוכה", אמר בהתייחס לחתונתם של בני הזוג קייט וויליאם, וכן לחגיגות יום הולדתה של המלכה האם. ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם פוסט בפייסבוק ובו נכתב: "בשמי ובשם רעייתי שרה אני מאחל מזל טוב לנסיך וויליאם ולדוכסית מקיימברידג' להולדת בנם הבכור. מכל אזרחי ישראל ברכות למלכת בריטניה, לנסיך צ'ארלס ולכל תושבי הממלכה, מזל טוב".

 

נתניהו ורעייתו מברכים  ()
נתניהו ורעייתו מברכים

 

שגריר בריטניה בישראל מתיו גולד, השוהה כעת בלונדון, מיהר לפרסם ברכות ממנו ומעובדי השגרירות. "זה אירוע מאוד גדול, מרגישים כאילו נולד מלך חדש", אמר גולד ל-ynet, "זה אירוע מאוד פרטי ואישי ומצד שני זה אירוע לאומי כי נולד דור חדש לבית המלוכה. בית המלוכה בכלל והזוג ויליאם וקייט זוכים להערכה ולכבוד ולכן, זה לא רק עניין של אופנה לאהוב את בית המלוכה. התינוק שכרגע בן כמה שעות יהיה יום אחד מלך ולכן אני חושב שלא מעט אנשים רואים בכך אירוע רגשי ומרגש". השגריר סיפר עוד כי עבר לפני זמן קצר ליד ה"לונדון איי", הגלגל הענק במרכז לונדון, והוא מואר בצבעי הדגל הבריטי.

 

"מכרתי כבר 12 בקבוקי שמפניה"

בכפר באקלברי במחוז ברקשייר שבאנגליה לא ידעו התרגשות כזו מאז חתונת הנסיך וויליאם וקייט מידלטון, שגדלה במקום. כלי תקשורת רבים שטפו את הרחובות הכפר שבו מתגוררים הוריה של מידלטון, וכוחות משטרה גדולים נפרשו כדי לשמור על השלווה ביישוב הציורי. "כולם שמחים עד השמיים", אמר ג'ון היילי, בעל אכסניה ביישוב.

 

עיתונאים מחכים בבאקלברי לחדשות על לידת יורש העצר (צילום: getty images ) (צילום: getty images )
עיתונאים מחכים בבאקלברי לחדשות על לידת יורש העצר(צילום: getty images )

 

"כששמענו על החדשות, השתגענו כולנו. אני חושב שהחגיגות יימשכו כל השבוע. מכרתי עד כה 12 בקבוקי שמפניה", הוסיף היילי. "היו כאן הליקופטרים, העיתונאים שוצפים את המקום. היה ממש 'דיבור' על הכפר - והאמת שזה נחמד", סיפרה לייני בצ'ן שהגיעה למרכז הכפר כדי להשתתף בחגיגות. "אני ממש שמחה שזה בן", אמרה לכתב ה-BBC.

 

תושב ברקשייר, המלחין דניאל ניקולס, שלימד את מידלטון לנגן על פסנתר בגיל 11 הכין מתנה עבור יורש העצר שרק נולד - שיר לכבודו. "זו תהיה מתנה אישית ממני לוויליאם ולקייט לכן לא אשחרר אותו לציבור. רק אומר שהשיר מדבר על לידה מנקודת מבטו של התינוק". ניקולס סבור כי הדוכסית תעניק לילד את האהבה והדאגה שהיא קיבלה כילדה. הוא סיפר עוד כי הוא תמיד אומר לתלמידיו להמשיך להתאמן כי "מי יודע, אולי יום אחד תהיו חלק ממשפחת המלוכה".

 

חוגגים גם בפאב בקליפורניה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חוגגים גם בפאב בקליפורניה(צילום: AFP)

צעירות במי המזרקה בכיכר טרפלגר שנצבעה כחול לכבוד הולדת הבן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
צעירות במי המזרקה בכיכר טרפלגר שנצבעה כחול לכבוד הולדת הבן(צילום: EPA)

 

לידה שכזאת

בקהל שהתקבץ סביב בית החולים נשמעו תגובות נרגשות: "זה נפלא, מזל טוב, ברכות", אמרה אחת מהם. "זה מרגש מאוד, אני קיוויתי לבן", אמרה אישה נוספת, ורעותה הודתה אף היא: "אני מאוד נרגשת". קייט בת ה-31 ילדה את ילדה הראשון באגף "לינדו" הפרטי, שבו ילדה הנסיכה המנוחה דיאנה את בנה הבכור וויליאם ואת אחיו הארי. הרופא שהיה נוכח בעת הלידה המלכותית היה הגינקולוג האישי של המלכה אליזבת השנייה, ד"ר מרקוס סטצ'ל.

  

התרגשותה של כתבת "סקיי ניוז", שבילתה את כל היום בדיווחים חיים מחוץ לבית החולים, ללא כל התרחשות, הייתה ניכרת. היא בירכה את הקהל בברכת "מזל טוב" כשהיא צוחקת ומחייכת ללא הפסקה. חלק מהאנשים שהמתינו מחוץ לבית החולים פתחו בקבוקי שמפניה והרימו כוסית למול המצלמות. "אלה חדשות נהדרות לא רק לקייט ולוויליאם, אלא לכל הממלכה", אמרה אחת הממתינות לכתבת.

  

התינוק שנולד לוויליאם ולקייט הוא השלישי בתור לרשת את הכתר הבריטי אחרי הנסיך צ'רלס ובנו וויליאם וביום מן הימים יהיה מלך בריטניה ו-15 מדינות נוספות, בהן קנדה ואוסטרליה. לאחר לידת התינוק ייתכן שיעברו כמה ימים עד שיפרסמו את שמו. כשהנסיך וויליאם נולד חלף שבוע עד ששמו הוכרז בציבור ושמו של אביו צ'רלס נשמר בסוד במשך חודש שלם מאז לידתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הכרוז הרשמי מודיע: בן נולד
צילום: EPA
צילום: AP
הודעה בפתח בית החולים
צילום: AP
צילום: AP
הודעה רשמית על הולדת הנסיך
צילום: AP
צילום: רויטרס
הורים טריים. וויליאם וקייט
צילום: רויטרס
מומלצים