שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון באר שבע מציג: עיבוד לעמוס עוז

  ברפטואר החדש של תיאטרון באר שבע, מופיעה ההצגה "בין חברים" על פי ספרו של עמוס עוז, לצד הפקות מקור נוספות בכיכובם של שחקנים צעירים וחדשים - שמחכים לפריצה הגדולה

  כשמדברים על רפרטואר בתיאטרון הישראלי, מתכוונים בדרך כלל לתמהיל מאוזן בין חדש לבין ישן, בין קלאסיקה לבין מודרנה, בין קומדיות קלילות לבין מחזאות "רצינית", שנתפשת כבעלת נפח ומשקל סגולי משמעותי. בעידן תקציבי בו הפקה כושלת שנדחתה על ידי קניינים אזוריים, עלולה להפיל עונה שלמה, לקיחת סיכונים ברוב המקרים לא באה בחשבון. תיאטרון באר שבע, חושף השבוע את הרפרטואר החדש ומציג עונה חפה מהתפשרויות שנותנת פייט גם לקולגות בתל אביב.

   

  עונה חדשה בבאר שבע (צילום: דניאל קמינסקי) (צילום: דניאל קמינסקי)
  עונה חדשה בבאר שבע(צילום: דניאל קמינסקי)
   

   

  את העונה תפתח בחודש אוקטובר הקומדיה הסאטירית, "רק אתמול נולדה" מאת המחזאי האמריקני גארסון קאנין. המחזה, שעובד פעמיים לקולנוע, רלוונטי גם כ-70 שנה לאחר שהוצג לראשונה בברודווי. "זה מחזה עם אמירה מאוד מתאימה למציאות הישראלית. שחיתות שלטונית, קשרים בין אנשי עסקים לפוליטיקאים, שוביניזם, אלו נושאים שהיו ועדיין קיימים", אומר רפי ניב, מנהלו האמנותי של התיאטרון, שחוזר לכיסא הבמאי אחרי כשנתיים. בתפקיד הנשי הראשי, כרקדנית מועדונים טיפשונת ובת זוגו של מיליונר מושחת, תגלם מירב שירום, שחקנית בראשית דרכה. זהו התפקיד הראשי הראשון של שירום בתיאטרון, שהפך בשנים האחרונות מקפצה עבור שחקנים צעירים.

   

  שמים את הצעירים בפרונט (צילום: דניאל קמינסקי) (צילום: דניאל קמינסקי)
  שמים את הצעירים בפרונט(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  גם ההפקה "איזה יופי", שתעלה בעונה הקרובה בבימויו של ניר ארז, מפנה זרקור לכיוונם של שחקנים שהתברגו לא מזמן לשורות התיאטרון הרפרטוארי. במרכזה של הקומדיה הרומנטית פרי עטו של המחזאי הבריטי, ג'ונתן הרווי, סיפור אהבה בין שני נערים שמתרחש בשכונה קשה בשולי לונדון. את גיבורי המחזה יגלמו תום חגי (שבלט בהצגה "גליליאו" בתפקיד משנה) ותום אבני, שהצטרף לפני כשנה לשורות תיאטרון באר שבע. זו עונה תובענית במיוחד עבור השחקן תום חגי שלוהק במקביל גם לתפקיד ראשי במחזה "רוחות" מאת הנריק איבסן.

   

  המחזה מעורר המחלוקת, שמוצג לעתים נדירות בישראל, חוזר בעיבוד חדש מאת עידו ריקלין, שחתום על שורת הצלחות בתיאטרון באר שבע ("הרוזן ממונטה כריסטו", "גליליאו").

   

  תפקיד ראשי ראשון תרשום לזכותה בעונה הקרובה גם השחקנית הדס מורנו, לראשונה על במת תיאטרון באר שבע. מורנו תיכנס לנעליה של הצוענייה אזמרלדה, גיבורת הרומן "הגיבן מנוטרדאם" מאת ויקטור הוגו. את הספר עיבד למחזה עידו ריקלין. את קוואזימודו, הגיבן מקתדרלת נוטרדם, יגלם השחקן אלון אופיר. את תפקיד מושא אהבתה, פביוס, יגלם מיכאל אלוני.

   

  ספרו של עמוס עוז, "בין חברים", עובד גם הוא למחזה שיוצג בעונה הקרובה. את הרומן, דרמה פיוטית שמתרחשת בקיבוץ דמיוני בסוף שנות ה-50, עיבדה חגית רכבי-ניקולבסקי, ואת ההצגה תביים איה קפלן. תיאטרון באר שבע מחזיר לבמה בעונה הקרובה גם את "ציד המכשפות" של ארתור מילר. את המחזה, שעוסק בפנאטיות דתית בחברה מסתגרת ורדופה, יביים גדי רול. בתפקיד הראשי ישחק נמרוד ברגמן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עיבוד ראשון לרומן "בין חברים" של עמוס עוז
  צילום: חיים צח
  לאתר ההטבות
  מומלצים