שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אותה הגברת בשינוי אדרת?

  סטיבן הרפר החליט לבצע שינויים גדולים בהרכב ממשלתו. מבקריו טוענים כי מרבית השרים נשארו בממשלה אך פשוט החליפו תפקידים

  על רקע החקירה שמתנהלת המסעירה את לשכתו של ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, בדבר ההמחאה על סך 90 אלף הדולרים שהעביר ראש לשכתו לשעבר, נייג'ל רייט, לסנטור מייק דאפי, החליט הרפר לבצע השבוע את השינוי הגדול ביותר בממשלתו מאז שנכנס לתפקידו בשנת 2006, זאת במטרה לתת לציבור תחושה של התחדשות בממשלתו לקראת הבחירות שצפויות להתקיים בעוד כשנה וחצי.

   

  בין השרים החדשים נמצאים שלי גלובר, חברת פרלמנט מפרובינציית מניטובה, שתשמש כשרת המורשת. קנדיס ברגן, אף היא חברת פרלמנט מפרובינציית מניטובה, תשמש כשרה לפיתוח חברתי. קלי ליט'ש תשמש כשרת העבודה. מישל רמפל תשמש כשרה לפיתוח כלכלי במערב קנדה. פייר פויוארליוור ישמש כשר ליישום הרפורמה הדמוקרטיות. רוב מור ישמש כשר האחראי על הקידום הכלכלי בפרוביניציות שבמזרח קנדה. קווין סורנסון ישמש כשר לנושאים פיננסיים במקום טד מנזיס. חבר הפרלמנט כריס אלכסנדר מונה לשר האזרחות וההגירה במקומו של ג'ייסון קני, שעובר לתפקיד השר לענייני משאבי אנוש.

   

  כיצד עזיבתו תשפיע על ההגירה? קני
  כיצד עזיבתו תשפיע על ההגירה? קני

  לא ברור האם אלכסנדר ימשיך במדיניות שהנהיג קני או יחליט לבצע שינויים, דבר שעשוי להשפיע על אלפי ישראלים שמנסים מדי שנה להגר לקנדה במסגרת מסלולי ההגירה השונים. אלכסנדר, שנבחר לפרלמנט בשנת 2011, שימש במספר תפקידים לאורך 20 השנים במהלכן עבד במשרד החוץ הקנדי, לרוב במדינות במזרח אירופה. דיאן פינלי, שהייתה השרה לענייני משאבי אנוש, תשמש כשרת העבודות הציבורית. השרים פיטר מקיי ורוב ניקולסון החליפו תיקים. מקיי הוא עכשיו שר המשפטים וניקולסון הופך להיות שר ביטחון. רונה אמברוז, שכיהנה כשרה העבודות הציבוריות, מונתה לשרת הבריאות. קודמתה בתפקיד, ליאונה אגלוקאק, מונתה לשרה לאיכות הסביבה. כריסטיאן פארדייס, שהיה שר התעשייה, מונה לשר להתפתחות בינלאומית והאחראי על המיעוט הצרפתי בקוויבק שמנסה לקדם אוטונומיה עצמאית מזה עשרות שנים. במקומו של פארדייס נכנס למשרד התעשייה ג'יימס מור, שכיהן לפני כן כשר לענייני מורשת. ליסה ריאט מונתה לשרת התחבורה. הרפר ציין כי השינויים בממשלה ממחישים שילוב בין חברי פרלמנט צעירים ומוכשרים שמוכנים להזדמנות שקיבלו ופרלמנטרים וותיקים שיצעידו את קנדה לעתיד יציב, בטוח ורווחי.

   

  ימשיך כשר האוצר. פלהרטי
  ימשיך כשר האוצר. פלהרטי

  שר האוצר, ג'ים פלהרטי, נשאר בתפקידו כמו גם שר החוץ ג'ון בירד, השר למשאבים טבעיים, ג'ו אוליבר, השר למסחר בינלאומי, אד פאסט, השר לענייני המיעוט האינדיאני, ברנרד ואלקורט והשרה לענייני אזרחים קשישים אליס וונג. באופוזיציה כמובן שלא התרשמו מהשינויים שהרפר ביצע בממשלתו, בייחוד לאור העבודה כי חלק ניכר מהשרים פשוט החליפו תיקים זה עם זה ואין מספק "דם חדש" במקום חלק מהשרים שנכשלו בתפקידם במהלך הקדנציה הנוכחית ומשום כך השינויים שהרפר עשה הם רק למראית עין ואין בהם שינוי מהותי ביחס לממשלה שכיהנה עד כה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים