שתף קטע נבחר

שואו מי דה מאני: כמה מוציא תייר בישראל?

נתוני משרד התיירות: תייר נשאר בארץ 8 ימים בממוצע ומשלם כ-‭1,500‬ דולר. הכנסות המדינה מתיירות ב-2012: 5.1 מיליארד ד'

הכנסות המדינה מתיירות נכנסת בשנת 2012 הגיעו ל־‭5.1‬ מיליארד דולר, גידול של ‭6.25%‬ לעומת ‭,2011‬ למרות מבצע "עמוד ענן" בחודש נובמבר. כך מדווח משרד התיירות, לצד סקר שפירסם על אופיו של התייר המגיע לישראל.

 

מהסקר עולה כי חלקם של התיירים שמגיעים לארץ עצמאית, ולא כחלק מקבוצה, זינק אשתקד ב־‭22%‬ ל־‭46%‬ מכלל התיירים שהגיעו לישראל, וכי ‭36%‬ מהתיירים שהגיעו לארץ אספו מידע אודותיה באינטרנט טרם החלטתם לבקר פה.

 

עוד על התיירים בארץ:

 

הסקר, בהשתתפות כ־25 אלף נשאלים, מגלה כי תייר בישראל הוציא בממוצע ‭1,484‬ דולר בשהות של כ־8 ימים, וכי ‭56%‬ מהמבקרים בישראל הם נוצרים, ורק רבע הם יהודים.

 

‭80%‬ מהמבקרים אמרו כי הם בטוחים או חושבים שישובו לבקר בישראל. עוד עולה מהסקר כי רק ‭74%‬ מהתיירים לנו במלון או כפר נופש. ‭16%‬ לנו בבתי קרובים וחברים, והיתר לנו באכסניות, דירות שכורות או דיור אחר.

 

הרוב שמגיע הוא נוצרי. תיירים על חוף הים באילת (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
הרוב שמגיע הוא נוצרי. תיירים על חוף הים באילת(צילום: מאיר אוחיון)

 

תיירים רבים מחזיקים דירות בישראל

לפי נתונים שפירסמו אתמול הלמ"ס והתאחדות המלונות, בינואר־יוני 2013 צנחו לינות התיירים במלונות ישראל ב־‭,7%‬ אף שכניסות התיירים לארץ הגיעו לשיא. לדברי ההתאחדות, אחת הסיבות היא העובדה שתיירים רבים מחזיקים דירות בישראל.

 

מתוך הלינות בבתי המלון, ‭29%‬ העדיפו מלונות ברמה גבוהה, ‭68%‬ בחרו במלונות ברמה בינונית, ו־‭2%‬ בחרו מלונות ברמה נמוכה.

 

במחצית הראשונה של 2013 נרשמו ‭1,736‬ מיליון כניסות מבקרים, נתון שיא וגידול של ‭1.4%‬ לעומת ינואר־יוני ‭,2012‬ אך רק ‭4.7‬ מיליון לינות תיירים, לכך מספר סיבות אפשריות:

 

הגעת התיירים לתקופה קצרה יותר, מעבר ללינה במלונות בוטיק חדשים שאינם רשומים בהתאחדות המלונות, לינת תיירים בבתים שרכשו בשנים האחרונות - בעיקר תיירים מצרפת ואנגליה - וגם לינות רבות של תיירים, בעיקר צעירים, אצל חברים וידידים אותם הכירו ברשתות החברתיות.

 

נשיא התאחדות המלונות, עמי פדרמן, אמר אתמול כי "פקידי האוצר, העסוקים בסגירת הבור התקציבי, אינם מבדילים בין קיצוץ הניתן לתיקון בעתיד לכזה הגורם לנזק כלכלי מיידי למשק, הגדול מהסכום הנחסך. הם נוהגים כמנהל כספים, המקצץ ללא אבחנה בתקציב השיווק של מפעל מצליח וגורם לכישלונו‭."

 

האתרים הכי מתוירים:

‭69%‬ - הכותל המערבי

‭51%‬ - יפו

‭30%‬ - מצדה

‭18%‬ - הגנים הבהאיים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
קיץ שרב כבד מזג אויר מזג אוויר חם טמפרטורות גבוהות ב אילת תיירים
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים