שתף קטע נבחר

מגדל הזכאים בת"א: שכירות מוזלת לצד סלבס

עיריית ת"א אישרה הסכם לדיור בר-השגה עם יזמי פרויקט מגדלי הצעירים בצפון העיר, במסגרתו מתוך 468 דירות, 48 יחידות דיור יושכרו לזכאים תמורת כ-3,500 שקל בחודש. בין הרוכשים בבניין: הראל סקעת ועומרי כספי. בפלורנטין תקודם תוכנית לבניית מרכז מסחרי בגודל 1,000 מ"ר ו-200 יחידות דיור

עוד הסכם של עיריית תל-אביב לדיור בר-השגה , רגע לפני הבחירות המקומיות. הבוקר (ד') הודיעה עיריית תל-אביב כי אישרה הסכם לדיור בר-השגה בשכירות ב"מגדל הצעירים" ברחוב ארלוזורוב בעיר של היזמים קבוצת חג'ג' וקבוצת אור סיטי נדל"ן.

 

 

מדובר בשני מגדלים שמחוברים בחלקם העליון, האחד בגובה 40 קומות והשני בגובה 46 קומות, שכוללים 486 דירות - מתוכן 48 מיועדות לזכאים לדיור בר-השגה. לפי ההסכם, היזמים הפרטיים ישכירו את הדירות (8 דירות על ידי אור סיטי נדל"ן ו-40 דירות חג'ג') לזכאי דיור בר-השגה שיופנו על ידי העירייה - למשך 10 שנים וב-3,500 שקל בחודש בממוצע.

 

בחירת הזכאים תהיה לפי קריטריונים שגיבשה עיריית תל-אביב, הכוללים עמידה בשורה של תנאים: אי-בעלות על דירה; ותק תושבות של 5 שנים; הגבלת הכנסה כוללת ברוטו למשפחה עד העשירון השביעי (כיום לפי נתוני למ"ס כ-14,500 שקל בחודש); הצהרה על נכסים; מיצוי כושר השתכרות (כלומר אחד מבני הזוג עובד במשרה מלאה או בעל תיק במס הכנסה); הגבלת גיל עד 45 (רווקים החל מגיל 27, נשואים גם בגיל צעיר יותר).

 

בעיריית תל-אביב היו גאים על המהלך, מהסיבה שמדובר בפרויקט של יזמים פרטיים ולעירייה, לכאורה, אין כל חלק בו. כחלק ממדיניות ציפוף והגדלת זכויות הבנייה, העירייה אילצה יזמים להשכיר מספר מצומצם של דירות קטנות בפרויקטים אותם הם בונים. בפרויקט השוק הסיטונאי יבוצע מהלך דומה, במסגרתו יושכרו 56 דירות לזכאים למשך 8 שנים.

 

המגדלים כוללים שורה של תוספות אקסלוסיביות בשטחים המשותפים והציבוריים של המבנה, כדוגמת חדרי כושר, בריכות, ספא ועוד. פינוקים אלו מזניקים את דמי הניהול החודשיים. במסגרת ההסכם, הגבילה העירייה את יכולת היזמים לגבות מהזכאים עד 10% מדמי השכירות ולא יותר מ-350 שקל. למען הסר ספר, כך נכתב בהסכם, הזכאים לא יהנו משירותי הבריכה והספא אותו יציעו במגדל.

 

כחלק ממסע המיתוג למגדל, שווקו דירות רבות לידוענים. בין הרוכשים: הזמר חובב השקעות הנדל"ן הראל סקאת רכש דירת 3 חדרים בקומה 24; הכדורסלן עומרי כספי רכש דירת 3 חדרים בקומה 26; השחקן שלום מיכאשלווילי רכש דירת 3 חדרים בקומה 25; הכוריאוגרף קלוד דדיה רכש דירת 4 חדרים בקומה 41; האדריכל עודד לביא רכש דירת 4 חדרים בקומה 41; בוגר האח הגדול סער שיינפן רכש דירת 3 חדרים בקומה 29; השחקן עודד תאומי רכש דירת 4 חדרים בקומה 33; ואחרים. מיותר לציין כי רוכשים אלה אינם נזקקים לדיור בר-השגה.

 

מגדלי הצעירים. סלבס בקומה מעל, 3,500 שקל בחודש לזכאים (הדמיה באדיבות קבוצת חג'ג') (הדמיה באדיבות קבוצת חג'ג')
מגדלי הצעירים. סלבס בקומה מעל, 3,500 שקל בחודש לזכאים(הדמיה באדיבות קבוצת חג'ג')

 

פלורנטין: דירות חדשות ב-2 מיליון

בתוך כך הודיעו היום קבוצות בולווארד וטרה על עסקת קומבינציה עם בעלי קרקע בגודל 3 דונם מול בניין נווה צדק ברחוב אילת 56 פינת גבולות בשכונת פלורנטין. במקום מתוכנן לקום מרכז מסחרי בשטח של 1,000 מ"ר, שישרת בעיקר את תושבי הסביבה. מעליו מאשרת התוכנית בניית 200 יחידות דיור, שרובן יהיו בנות 2-3 חדרים.

 

העסקה נתנה לבעלי הקרקע 45% מהתמורות ממכירת השטחים, והיזם יקבל את 55% הנותרים. היזמים מסרו כי טווח המחירים הצפוי נע בין 2.3-1.5 מיליון שקל. היקף המכירות הכללי של הבניין צפוי לעמוד על כ-450 מיליון שקל. טרם הוגשה תוכנית על ידי היזמים ולכן עדיין לא ידוע גובהו ואופיו של הבניין.

 

"השוק צמא לפרויקטים מסוג זה, שכוללים דירות קטנות במיקום אטרקטיבי במרכז תל-אביב, ובמחיר סביר המשקף כ-25 אלף שקל למ"ר. המגרש עליו מתוכנן לקום הפרויקט נמצא בצמוד לנווה צדק ובקרבת שדרות רוטשילד, שהפכו להיות הלב הפועם של העיר בשנים האחרונות", אמר שי פולונסקי, מנכ"ל קבוצת בולווארד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגדלי הארבעה. עוד הסכם לשכירות מוזלת
צילום הדמיה: באדיבות קבוצת חג'ג'
מומלצים