שתף קטע נבחר

זה חמור? זו זברה? לא, זה בייבי זונקי

עם צבע פרווה אפרפר כמו של חמור ורגליים מפוספסות כמו של זברה – התוספת החדשה למשפחת החיות בשמורת הטבע בפירנצה, איטליה, עלולה לבלבל את המבקרים. השבוע נולדה במקום "זונקי" ממין נקבה, שלה שני הורים שונים למדי: זברה זכר ואתון (חמור נקבה). "מצבה הבריאותי טוב", מסרו עובדי השמורה, שהעניקו לה את השם איפו.

 

הכירו את איפו הזונקי:

 
 

רשת ABC האמריקנית דיווחה כי סיפור הולדתה של איפו מדגים כיצד בכוחה של האהבה לגבור על כל המכשולים: אביה הזברה אומץ על ידי השמורה לאחר שחולץ מגן חיות כושל, ואילו האם שייכת לזן מאזור ההר אמיאטה בטוסקנה שנמצא בסכנת הכחדה. אפילו שבין שתי החיות הפרידה גדר שחצתה את השמורה, הצליח הזברה לטפס מעליה – והתוצאה היא איפו.

 

"איפו היא היחידה מסוגה באיטליה", ציינה אחת מעובדות השמורה. אולם בעולם ישנן דוגמאות נוספות לזיווגים כאלו: ב-2010 נולד זונקי נוסף ממין נקבה בשמורת טבע בגיאורגיה. "היא כמו ילדה", סיפר אז מנהל המקום, "היא רצה ומשחקת כל הזמן. שאר החיות מתייחסות אליה כחברה בעדר".

 

מפני שהזברה והחמור הם שני מינים ממשפחת הסוסים, הדנ"א שלהם מתאים אך לא לחלוטין, ולכן רוב הזונקים לא מסוגלים להעמיד צאצאים משל עצמם – אף שבריאותם טובה באופן כללי. אגב, זיווג בין חמור זכר וזברה נקבה מכונה דונקרה, אולם אלו נדירים במיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרי אהבתם של זברה ואתון. זהו איפו
מומלצים