שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הדרדסים 2": סרט כחול לילדים

  יש בדיחות על פלוצים, וגם מסרים חינוכיים על אבות חורגים, אבל "הדרדסים 2" מציע לילדים מפגש נוסף עם היצורים הכחלחלים האהובים, שמשמעותו פרידה של הוריהם משטרות ירקרקים. והבזבוז צפוי להמשיך עם המרצ'נדייז הנלווה. יום יבוא, וכמו גרגמל, גם אתם תגידו: "אנחנו שונאים דרדסים"

  אז אתם אוהבים דרדסים או שונאים דרדסים? ואולי אתם אם או אב מותשים מהחמסין של אוגוסט ומחפשים דרך להעביר שעתיים במיזוג? "הדרדסים 2" ("The Smurfs 2") הוא סרט ילדים במתכונת מאוד עכשווית. עיבוד למוצר תרבותי מוכר, ותיק ופשוט שנשפך עליו הרבה מאוד כסף.

   

  ביקורות סרטים נוספות בערוץ הקולנוע של ynet:

   

   

  "הדרדסים 2" הוא סרט לילדים שנעשה על ידי מבוגרים שמנסים מידי פעם, ובאופן מגושם למדי, לקרוץ למבוגרים מעל ראשי הקליינטים (הבדיחה החוזרת על שיר ה"לה, לה, להלהלהלה" המנג'ס רומזת שגם התסריטאים לא השתגעו על הג'וב שלהם). יש בו קצת פרסומות "סמויות" למוצרי צריכה מפוקפקים ולדברים שילדיכם יפגשו בקרוב בחנויות הצעצועים, קצת בדיחות וולגריות שלא היו במקור הטלוויזיוני - בדיחת פלוצים אחת או שתיים וכמה בדיחות על מכות בדרדאשכים. לא יקרה שום אסון אם תוותרו בשם הילדים על הסרט. מצד שני, יאמר לזכותו, הוא לא גורם נזק מוחי תמידי כמו סרטי אדם סנדלר.

   

  הכחול הגדול

  לאחר שבסרט הקודם (2011) מרבית העלילה יצאה מכפר הדרדסים לניו יורק, הפעם רובו מתרחש בפאריז. רווחיו העצומים של הסרט הראשן הגיעו ל-560 מיליון שמתוכם 75 אחוזים הגיעו מחוץ לגבולות ארצות הברית. לכן, אין זה פלא שהוחלט לעשות את סרט ההמשך בעיר המפורסמת ביותר עבור שאר האנושות. פריז, כמובן.

   

  דרדסבא והחברים. חזרנו לעשות כסף ()
  דרדסבא והחברים. חזרנו לעשות כסף

   

  בתחילת הסרט אנו פוגשים את גרגמל (הנק אזריה) לאחר שהפך, כמעט במקרה, לקוסם סלבריטאי המופיע ברחבי העולם, וזוכה להצלחה מיוחדת על במות פריז. אופיו האנטיפתי נחשב לחלק מהמופע המצליח שלו. אך המוני המעריצים והכסף הרב לא שינו את אופיו והוא ממשיך לחרוש מזימות אנטי-דרדסיות.

   

  בכשפיו הוא הביא לעולם שני יצורים דמויי דרדסים הקרויים "שטותניקים" - בן לא חכם במיוחד בשם האקוס, ובת עם אופי ערמומי יותר בשם וקסי (vixen + sexy). מכיוון שגרגמל רוצה לחלוב את הקסם הכחול מהדרדסים, הוא מתכנן להשתמש בשניים כדי לחטוף את דרדסית (שיודעת את נוסחת הקסם שהופכת אותם לכחולים) ולהוציא ממנה את הסוד. שאיבת הקסם הכחול מהדרדסים לא רק תקטול אותם, אלא תספק לגרגמל מלאי בלתי מוגבל של החומר המזין את מטה הקסמים שלו, בדרך להשתלטות על כל העולם.

   

  הנק אזריה כגרגמל, הדרדסית והשטותניקים. וגם אייפל פה ברקע ()
  הנק אזריה כגרגמל, הדרדסית והשטותניקים. וגם אייפל פה ברקע
   

   

  הדרדסית, הפקידה הפלוגתית של הכפר, רגילה לתשומת הלב, וחשה עצב כאשר נדמה שהיא הפסיקה לעניין את תושביו, במיוחד כשמדובר על יום ההולדת שלה (היא לא יודעת שמתוכננת מסיבת ענק). כשהיא נחטפת לפריז על ידי השטותניקים, כבר יש תשתית פסיכולוגית שבאמצעותה יוכלו האח והאחות החדשים שלה לשכנע אותה כי הם רוצים בטובתה. כוח חילוץ של ארבעה דרדסים, בראשותו של דרדסבא יוצא לחלץ אותה.

   

  ויש גם בני אדם פה

  בצד האנושי של הסיפור, פטריק ווינסלו (ניל פטריק האריס) ואשתו גרייס (ג'איימה מייס) הם כבר הורים לילד קטן (בגיל המשוער של צופי הסרט) שנקרא בלו (מחווה לחברים הכחולים של הוריו). יש גם אב חורג בשם ויקטור דויל (ברנדן גליסון), טיפוס רעשני, ולא תמיד זהיר אך שוחר טוב. פטריק רואה בו סוג של עול, ובאופן לא בוגר מסרב להוקיר לו תודה על כך שנתן לו את אהבתו כשהתחתן עם אמו.

   

  ניל פטריק האריס והבן "בלו". חוגג על פטריה ()
  ניל פטריק האריס והבן "בלו". חוגג על פטריה

   

  אם יש בסרט ערך חינוכי, הרי שהוא ישרת את התובנות שאותם ישמחו להטמיע הורים חורגים: גרגמל יצר את הדרדסית אבל הוא אב רע.

  דרדסבא הפך אותו לדרדסית, והוא סוג של אב מאמץ, אך הוא אוהב אותה כבתו. מהצד האנושי, מערכת היחסים בין פטריק לאביו החורג חותרת לכיוון של מוסר השכל דומה שניתן לסכמו כ"הורה הוא מי שאוהב ודואג לך, ולא בהכרח מי שהביא אותך לעולם". אין מה לדאוג, המסר הזה נאמר מפורשות, מודגש וממורקר עד שאחרון הילדים יבין אותו.

   

  מלבד המסרים החינוכיים, "הדרדסים 2" מזמן לא מעט סצנות פעולה בכיכובן של גלויות התיירות של פריז. מגדל אייפל זוכה למספר ביקורים בהיותו האתר שממנו גרגמל מנסה להפעיל את כשפיו. סצנה שלמה מתרחשת במעוף בין הקשתות של כנסיית הנוטרדאם.

   

  קחו את הילדים לטיול בפריז. בלי לטוס ()
  קחו את הילדים לטיול בפריז. בלי לטוס

   

  אם הילדים לא מכירים את החוק ההוליוודי שלפיו מכל חלון בפריז אפשר לראות את מגדל אייפל, הרי שהסרט יספק להם היכרות מעמיקה עם קלישאה זו. במקום ביקור משמים בכפר הדרדסים, כמה טוב שאפשר כל שנתיים לקחת את הילדים לטיול בחברת היצורים הכחולים באתר תיירותי אחר בעולם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הדרדסים 2". באנו לחלוב ירוק
  לאתר ההטבות
  מומלצים