שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המטרונית תפעל מיום שישי. בניגוד להבטחות, עדיין בלי נוסעים

  זמן קצר לפני תחילת פעילות המטרונית בחיפה והקריות, טוענים המפעילים ומשרד התחבורה כי לא ניתנה הבטחה מפורשת להסעת נוסעים בחינם, כבר בתחילת תקופת ההרצה. גורם המקורב לפרויקט: "זה משאיר טעם מר בפה". משרד התחבורה: פועלים בדיוק לפי התכנית

  עוד לא עולים על המטרונית, וכבר יורדים. שלושה ימים בלבד לפני תחילת הרצת המטרונית בחיפה והקריות, הודיעו היום אנשי משרד התחבורה וחברת יפה נוף המפעילה, כי הם חוזרים בהם מהבטחה להעלות נוסעים בחינם כבר ביום שישי הקרוב.לדבריהם, "עד להתייצבות המערכת" לא ייסעו בה נוסעים. יש להזכיר כי באירוע השקת המטרונית שנערך לפני שבועיים, נמסר כי החל ביום שישי הקרוב (2.8) יתחיל כלי הסעת ההמונים בפעולה וללא תשלום עבור הנוסעים במסגרת תקופת ההרצה. עוד הובטח כי דיילים יעמדו לרשות הנוסעים בתחנות לצורך הסבר על המטרונית, וכי מוקדי סיוע טלפונים יאוישו ואף יתוגברו.

   

  • המטרונית תופעל בקרוב בחיפה - בינתיים בחינם

   

  המטרונית עם בלונים ופרחים, אבל בלי נוסעים בינתיים (צילום: צבי רוגר) (צילום: צבי רוגר)
  המטרונית עם בלונים ופרחים, אבל בלי נוסעים בינתיים(צילום: צבי רוגר)

   

  כעת מסתבר כי למרות הטענות להסכם בין שר התחבורה ישראל כץ, וראש העיר חיפה יונה יהב, לפיו המטרונית תאסוף נוסעים במתכונת רגילה כבר ביום שישי הקרוב, הוחלט בינתיים שלא לעשות כך. עם זאת, החל מיום שישי הקרוב לא יוכלו אוטובוסים של אגד או מובילים אחרים להשתמש בנתיבים שישמשו את המטרונית בלבד. המשמעות: גם נוסעי תחבורה ציבורית ייאלצו להשתרך בנתיבים רגילים.

   

  "נסיעות ההרצה של המטרונית שיחלו ביום שישי הקרוב, יתבצעו ללא העלאת נוסעים. הודעה על אפשרות נסיעה במטרונית תצא בהמשך", כך נמסר היום בהודעה מפתיעה שנשלחה לכלי התקשורת, ואשר הופצה על-ידי חברת יפה נוף. החברה אף מפצירה בנוסעים "להתאזר בסבלנות".

   

  בהודעה שנשלחה מסביר סגן מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה, דרור גנון, כי "אנו נמצאים בתהליך יישום מערך התחבורה החדש. הטמעת השינויים בתחבורה הציבורית תדרוש זמן הסתגלות מצד הנוסעים, עד להתייצבות המערכת. מניסיון של הפעלת הרכבת הקלה בירושלים, שלב ההרצה והטמעת המערכת נמשך בין שישה לשמונה חודשים. במידת הצורך, יבוצעו בעתיד התאמות, עד ליצירת מערכת מיטבית, לטובת כלל נוסעי התחבורה הציבורית".

   

  גורם חיפאי המקורב לפרויקט אמר היום ל-ynet, כי גם אנשי יפה נוף הופתעו מהודעת משרד התחבורה, שנמסרה להם לדבריו רק אתמול. לדבריו, במשרד התחבורה הובהר כי מדובר באי הבנה, ומעולם לא הייתה כוונה לאפשר לנוסעים להשתמש במטרונית כבר בסוף השבוע הקרוב. "הנוסעים כבר ידעו כי אפשר להתחיל בנסיעות כבר ביום שישי. הודעה באיחור כזה משאירה טעם מר בפה", אמר אותו גורם.

   

  תגובת משרד התחבורה

  במשרד התחבורה אומרים היום בתגובה לפרסום ב-ynet כי "על פי תוכנית משרד התחבורה שנקבעה מראש, ביום שישי הקרוב (2 באוגוסט), תחל המטרונית בתקופת הרצה, ללא נוסעים, למשך שבועיים עד ל-16 באוגוסט. במהלך תקופת ההרצה יבחנו מערכות המטרונית והתשתיות ובכללם מערכות המידע והכרטוס, העדפה לתחבורה הציבורית, לימוד המסלול על-ידי הנהגים וסנכרון עם הקווים המזינים. בהתאם, לתוכנית החל מ-16 לאוגוסט תחל תקופת ההרצה הרשמית של המטרונית עם נוסעים, וללא כל תשלום.

   

  "על פי החלטת שר התחבורה ישראל כץ, הנוסעים ייסעו בחינם במטרונית עד להתייצבות המערכת והשירות ברמה הנדרשת כפי שנעשה עם הרכבת הקלה בירושלים". עוד מבהירים שם כי "משרד התחבורה פעל בדיוק על-פי התוכנית שנקבעה וכל טענה אחרת בנושא, משוללת כל יסוד ואין לה על מה להתבסס". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חברת יפה נוף
  המטרונית נוע תנוע - אבל בלי נוסעים
  צילום: חברת יפה נוף
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים