שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ארגוני טרור חסרי מעצורים יפעלו בגולן הסורי"
  כך מעריך תת אלוף איציק תורג'מן , מפקד עוצבת געש, האחראית על הביטחון בגולן. המפקד היוצא, תת אלוף היימן הזהיר את הסורים: "אל תשחקו באש"

  מפקד חדש לגזרה הצפון-מזרחית: תת אלוף איציק תורג'מן נכנס הערב (יום ד') לתפקידו כמפקד עוצבת געש, האוגדה החולשת על רמת הגולן, והוא מחליף בתפקידו את תת אלוף תמיר היימן, שהוביל בשנתיים האחרונות במסגרת תפקידו מהפכה במענה המבצעי לאורך הגבול עם סוריה.

   

  תא"ל תורג'מן כיהן בעבר כמזכירו הצבאי של שר הביטחון הקודם אהוד ברק, ובין היתר גם מפקד חטיבת השריון 401. במסגרת תפקידו החדש, מלבד האיום ההולך וגובר על הגבול, הוא צפוי גם להוביל את השינוי שיוטמע באוגדתו והפיכתה לאוגדה מתמרנת רב זירתית. את האחריות על גזרת הגבול תקבל אוגדה מרחבית שתקום במסגרת התוכנית הרב שנתית החדשה של צה"ל.

   

  במהלך הטקס אמר תא"ל תורג'מן: "את התפוררות הצבא הסורי יתפסו בשנים הקרובות ארגוני טרור חמושים וחסרי מעצורים, שיאתגרו אותנו מקרוב בגבולות ומרחוק בעורף, בניסיון לפגוע בנו". מפקד האוגדה היוצא, תא"ל היימן, פנה לסורים בנאומו: "אני מציע לשכנינו ממזרח לא לנסות אותנו ולא לשחק באש, כי אנו מוכנים כפי שלא

   היינו מוכנים מעולם. יצרנו קו תקיף ואגרסיבי לאורך הגבול מבלי שנתערב במה שקורה בצד השני, ובנינו 60 ק"מ של גדר חדשה לצד הקמת 11 אתרי איסוף קרבי, אך את רוב השינויים המשמעותיים שביצענו לא רואים לעין והם מסווגים. יש לנו מערך אימונים חזק שעובר בימים אלו משבר מסוים בגלל סגירת יחידות, ונדע לעבור אותו ביחד עם המפקדים".

   

  לאחרונה הוחלט במערכת הביטחון להגדיל את פרויקט שדרוג המכשול לאורך הגבול, ומלבד 60 הקילומטרים של הגדר החדשה, החלה בנייה של גדר חדשה לאורך 24 קילומטרים נוספים בקטע הצפוני ההררי שבצפון הרמה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים