שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: אשכים גדולים - סיכון גבוה להתקף לב

  כאן הגודל ככל הנראה קובע: לאחר מחקר שנמשך 7 שנים, מצאו חוקרים מאיטליה כי גברים בעלי אשכים גדולים היו שמנים יותר, צרכו יותר אלכוהול וסבלו מלחץ דם גבוה יותר. החוקרים: זה צריך להיות פרמטר נוסף לבריאות הכללית

  גדול יותר הוא לא בהכרח טוב יותר: גברים בעלי אשכים גדולים נמצאים בסיכון גבוה למחלות לב, כך מגלים חוקרים באיטליה, שבדקו מאות נחקרים. את המחקר פרסם כתב העת לרפואה מינית, והוא דווח על ידי ה"טלגרף" הבריטי.

   

  עוד על התקף לב:

  מחקר: באיזו שעה הכי מסוכן לחטוף התקף לב?

  8 פעולות פשוטות שיגנו עליכם מפני התקף לב

  מחקר ענק: קירחים בסיכון גבוה ב-70% להתקף לב

   

  האשכים הם צמד איברים האחראים על יצור ואחסון הזרעונים בגוף. מדי יום מייצר הגבר כ-10 מיליון זרעונים. האשכים תלויים מחוץ לגוף, שם הטמפרטורה אופטימלית לגדילת הזרעונים. עם זאת, עובדה זו הופכת את האשכים לבלתי מוגנים.

    

  החוקרים מאוניברסיטת פירנצה בדקו 2,809 גברים שביקרו במרפאות לטיפול מיני. במהלך תקופת המחקר, שנמשכה שבע שנים, נמצא כי גברים שהיו בעלי קוטר אשכים גדול יותר היו גם בעלי רמות גבוהות יותר של ההורמון LH, שאחראי לגדילת האשך. עם זאת החוקרים לא ציינו במפורש מה גודלו של "אשך גדול".

   

  החוקרים מצאו במקביל כי גברים אלה היו בסיכון גבוה יותר לסבול מהשמנת יתר, שתייה תדירה של אלכוהול ורמות גבוהות יותר של לחץ דם. כל אלה, הסבירו החוקרים, מעמידים אותם בסיכון גבוה ללקות במחלות לב.

    

  הממצאים הפתיעו את החוקרים, שכן מחקרים קודמים הראו כי אשכים גדולים מסמנים פוריות טובה יותר של הגבר, המהווה אינדיקציה לבריאות כללית טובה. החוקרים מאמינים כי האשם נעוץ בהורמון LH שעלול להזיק ללב.

   

  הם ציינו כי המחקר מבוסס על גברים שסבלו מבעיות מין ולכן פנו למרפאות לטיפול מיני. בשל כך, ייתכן שהממצאים אינם נכונים לכלל הגברים באוכלוסיה. "אף שלרוב מניחים שגודל האשך משפיע רק על יכולת הרבייה, הממצאים שלנו מבהירים כי הוא פרמטר נוסף לבריאות הכללית ולסיכונים ללב", אמרה ראש צוות החוקרים, ג'וליה רסטרלי.

   
   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  גבר, את האשכים שלך כבר בדקת?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים