שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "גרגמל הוא הכוכב האמיתי של הסרט"

  במאי "הדרדסים 2" ראג'ה גוסנל והשחקנים ניל פטריק האריס וקייטי פרי, בטוחים כי את ההצגה בסרט ההמשך גונב המכשף המרושע גרגמל. דווקא הנק אזריה שמגלם אותו פחות נלהב: "הוא רע והוא גאה בזה". בראיון משותף מספרים חברי הצוות על העבודה בצילומים, וגם מי הדרדס החביב עליהם

  אחרי ההצלחה הגדולה של סרט "הדרדסים" ב-2011, היה ברור לכולם שהמשך יבוא. ואכן, כפי שנאמר בשיר הנושא של סדרת האנימציה, "היער עדיין קיים. ואם תקשיבו היטב, אולי תצליחו לשמוע את צעקותיו של גרגמל. ואם תהיו טובים

  אולי תצליחו לראות את הדרדסים". וכך מגיע אלינו "הדרדסים 2" ואם תקראו את הראיון הזה, תצליחו לראות שמאחורי הדרדסים יש בני אדם, בשר ודם: קייטי פרי, הנק אזריה, ניל פטריק האריס והבמאי ראג'ה גוסנל.

   

  בעלילת הסרט הראשון הכרנו את היצורים הכחולים שהגיעו במקרה לעיר הגדולה ניו-יורק, בלגנו את חייהם של פטריק (האריס) וגרייס (ג'יימה מייס) ווינסלו, ועל הדרך גם לימדו אותם מה זו אהבה וכמה משפחה חשובה. בסרט שני משתנה התפאורה ועוברת לעיר גדולה אחרת - פריז, לשם נחטפת דרדסית (אותה מגלמת קייטי פרי). 

   

  משפחה זה לא משהו שבוחרים

  דרדסית היא לכאורה הכוכבת של הסרט - לא קל להיות הבת היחידה בכפר קטן מלא בגברברים צעירים שכל אחד מאופיין על פי תכונה אחת בלבד (למה עוד לא המציאו את הדרדס המושלם שיש בו הכל?). אבל המשאלה הפנימית שלה לחזור למרכז העניינים הופכת עד מהרה לאמיתית, כשהיא נחטפת בידי שני ילדיו החורגים של גרגמל האקוס (אותו מגלם בקולו ג'יי.בי סמוב) ו-וקסי (כריסטינה ריצ'י) "השטותניקים" - שאגב, הרבה יותר מגניבים מהכחלחלים החד ממדיים. "ברור שהם יהיו שובבים, הרי הם ילדיו של גרגמל והוא לא בדיוק בחור נחמד", מסביר גוסנל.

   

  ראג'ה גוסנל. הבמאי של "הדרדסים 2" מרגיש משפחתי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  ראג'ה גוסנל. הבמאי של "הדרדסים 2" מרגיש משפחתי(צילום: EPA)

   

  "אבל וקסי, דרדסיתו של המרושע, פועלת כדי להפוך את דרדסית לחלק מהמשפחה שלהם, כך שהעניין המרכזי של המשפחתיות נשאר כזה לאורך כל הסיפור, בין אם יש טובים ופחות טובים", מצהיר גוסנל, "הכוח שיש למשפחה הוא העניין כאן. הסרט מדבר על הקשר החזק שמתקיים בלב לבה של המשפחה. המשפחה לא מוותרת על התא הפרטי הקיים בתוכה, ובני המשפחה דבקים זה בזה, וזה המסר המוביל",

   

  הסיפור של משפחת ווינסלו משתלב בתוך זה של הדרדסים, מוסיף האריס, שדמותו נקלעת אף היא לעניינים של משפחה חורגת ואהבה כלפי מי שאינו הורייך הביולוגים. "משפחה לא בהכרח מורכבת מההורים להם נולדת, ההורים שגידלו אותך הם אלו שמעצבים אותך, ולכן הם המשפחה שלך", אומר האריס. מצד שני, יכול מאד להיות שהוא מתכוון גם לחיים הפרטיים שלו, בהם הוא אב לתאומים מתוקים, בן ובת, וצמוד לבן זוגו דיוויד בורטקה (שגם התארח ב"איך פגשתי את אמא" בתור סקוטר, אהובה של לילי).

   

  ניל פטריק האריס בבכורת "הדרדסים 2" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  ניל פטריק האריס בבכורת "הדרדסים 2"(צילום: MCT)

   

  ואם כבר משפחה, מה חושבים הילדים של האריס על זה שאבא שלהם משחק עם דרדסים? "הילדים שלנו בדיוק ראו את סרט הדרדסים הראשון שהוקרן בטלוויזיה, ולא האמינו שאבא באמת משחק עם הדרדסים" אומר השחקן בן ה-40, "אבל עכשיו כשיש כל כך הרבה דרדסים סביבם, הם למעשה מצפים שאני אופיע בכל סרט שיש, כך שזה נחמד לגלות מה הם רואים ומבינים, וגם כמה הם מתרגשים ממשהו שעבורי הוא מובן מאליו.

   

  "מעבר לזה, מדובר בסרט לכל המשפחה מה שמאפשר לנו לטייל יחד כמשפחה (כחלק מיחסי הציבור לסרט) ואני מאד מקווה שהילדים שלנו חושבים שיש להם אבא מגניב".

   

  גרגמל הוא הכוכב של הסרט

  המשפחתיות של הסרט גולשת גם ליחסים שבין המדובבים, כך לפחות משתקף מההרמוניה שנוצרת בעת הראיון. האריס ופרי משתובבים בתשובות, מספרים על איך חגגו כל הזמן ולא ממש עבדו. מנגד הנק אזריה נראה כאילו נשאר בתפקיד גרגמל גם בשביל הראיון, כשהוא עונה באדישות או אולי מרמור קל.

   

  הנק אזריה הוא גרגמל ב"הדרדסים 2" ()
  הנק אזריה הוא גרגמל ב"הדרדסים 2"

   

  דווקא בעיני האחרים, הוא הכוכב של הסרט. "גרגמל הוא הכוכב של הסרט בעיני עצמו. בעולמו, גרגמל הוא הגיבור של כל הסיפור", מדגיש גוסנל. אז אולי אנשים פשוט לא מבינים את גרגמל? "לא, מה שרואים זה מה שיש", מצנן אזריה את הסימפטיה לדמותו של המכשף, ומבהיר כי מדובר במרושע אמיתי: "הוא רע והוא גאה בזה ואני חושב שקולטים בדיוק מי הוא".  

    

  חלקכם בוואי זוכרים את אזריה בפניו מהסדרה הקומית "בראש של הרמן", ומהסרטים "אישה יפה" (1990), "היט" (1995), "גודזילה" (1998), "אהבה וסמים אחרים" (2010) ובקרוב ב"לאבלייס", בו הוא מגלם את במאי הסרט הפורנוגרפי "גרון עמוק" ג'רי דמיאנו. ב"הדרדסים 2" - סרט כחול מסוג שונה לגמרי - הוא מופיע כגרגמל עם קרחת, גבות עבות ועוד כל מני אלמנטים שנוספו למראהו. קצת מוזר שדווקא הוא לא נכלל בצוות המדובבים - כי למרות הכל, הוא המנוסה מכולם כשמדובר בדיבובים. הוא עוסק בכך כבר שנים רבות, ותורם מקולו לדמויות דמויות רבות ב"משפחת סימפסון".

   

  הנק אזריה דרדסית וכריסטינה ריצ'י ב"הדרדסים 2" (צילום: AP) (צילום: AP)
  הנק אזריה דרדסית וכריסטינה ריצ'י ב"הדרדסים 2"(צילום: AP)
   

   

  מה פשוט יותר עבורך, להמציא קול לדמות שעיצבו עבורך או לבנות בעצמך דמות מלאה?

   

  "בעיני קל יותר לעשות קול, כי בעצם אתה לא צריך לדאוג לאיך אתה נראה או לגינונים שלך. זה הרבה יותר קל להקליט קולות עבור דמויות מצוירות, כי אתה יכול לנסות קולות שונים לאותה דמות ובעריכה ימצאו את הקול הנכון יותר לדמות. הפעם מדובר לא רק בקול אלא גם בהמון איפור, כאילו ללבוש מסכה - כמו בתיאטרון קאבוקי, ולפעמים לא הייתי בטוח שיש התאמה בין הפרצוף שאני מנסה לעשות למה שבאמת רואים עם כל מה שהיה לי על הפרצוף. אז כן, קל יותר לעשות קול משום שלא צריך את כל המסביב".

   

  " אבל הוא עושה את התפקיד של גרגמל בצורה הטובה ביותר", מחמיא האריס. "כל צילום איתו היה חוויה מהנה, והוא יכול לעשות את אותה סצנה חמש פעמים, וכל פעם תמצא משהו חדש ושונה ומלהיב יותר. הוא היה צריך לסבול את כל האיפור והתיקונים שעשו כל כמה דקות. ועדיין כל סצנה איתו היתה פשוט כיף, כל דבר שהוא עושה יוצא מעולה ונראה כאילו הולך לו בקלות".

   

  אזריה מצדו מתמוגג ומתבדח: "טוב, ניל צודק, על מי אני עובד? הכל קל עבורי".

   

  דרדסבא והחברים. חזרנו לסרט שני ()
  דרדסבא והחברים. חזרנו לסרט שני

   

  ולסיכום, השאלה המתבקשת מכולם: איזה דרדס אתם הכי אוהבים?

   

  האריס: "אני הכי אוהב את קונדסון. הוא תמיד רץ שם עם קופסאות בידיים, ודוחק באנשים לפתוח את המתנה ואז הכל מתפוצץ וכולם צוחקים".

   

  אזריה: "אני הכי אוהב את זללני. אני מאד מתחבר לרעיון הזה שיש יצור קטנטן שכל העבודה שלו היא להכין לך דברים טעימים לאכול".

   

  פרי: "אני הכי מחבבת את האקוס השטותניק. הוא לא בדיוק דרדס, אבל בסופו של דבר יכול להיות אחד כזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: MCT
  הנק אזריה. גרגמל הוא מי שהוא
  צילום: MCT
  לאתר ההטבות
  מומלצים