שתף קטע נבחר

לפיד: התפייסתי עם עדי קול, זה לא יקרה שוב

במייל ששלח לפעיליו הבהיר יו"ר יש עתיד כי הוא והח"כית שנענשה על שנמנעה בהצבעה על חוק המשילות כבר ליבנו את העניינים. "ישבנו על המרפסת של שי פירון, שתינו יין ודיברנו", הוא סיפר. על הסערה שעוררה החלטתו אמר: "גם העבודה היא לא מופת דמוקרטי"

אחרי הסערה מגיע הפיוס? החלטתו של יו"ר מפלגת יש עתיד, השר יאיר לפיד, להשעות את חברת סיעתו ח"כ עדי קול כעונש על שנמנעה בהצבעה על חוק המשילות גררה ביקורת ציבורית רבה, אולם במייל שהפיץ לפעיליו הדגיש לפיד: העניינים כבר לובנו, על מרפסת ביתו של שר החינוך, שי פירון. הוא גם הבהיר את השתלשלות האירועים: "לפעמים הפערים בין המציאות ומה שנכתב עליה הופכים להיות מגוחכים".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מקצוע האם: נסיכה. ואילו מתנות קיבל ג'ורג'?

ארה"ב: ייתכנו ניסיונות פיגוע החודש במזה"ת

 

קול, שנכחה במליאה כשהחוק הובא לקריאה ראשונה ביום רביעי בערב, החליטה להימנע בהצעה על חלקה הראשון של הצעת החוק, יחד עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. בהצבעה על החלק השני, שנגע להעלאת אחוז החסימה, היא הצביעה עם שאר חברי מפלגתה – אך זה כבר היה מאוחר מדי. היא נדרשה להתנצל והושעתה מפעילות בוועדות הכנסת ומחקיקה.

 

 

בתגובה למחאה שקמה, כתב לפיד: "בעת ההצבעה על שינוי שיטת המשטר עדי נמנעה במפתיע למרות המשמעת הסיעתית, ואני בתגובה השעיתי אותה מפעילות פרלמנטרית. הדיון בנושא היה גועש, האופוזיציה כמובן חגגה, המילה 'דיקטטור' הושמעה שוב ושוב, ח"כ גפני עלה על הבמה ורעד מזעם קדוש בעת שזעק על כך שאנחנו מפלגה לא דמוקרטית".

 

לפיד תקף את הח"כ מיהדות התורה: "רגע, אני חייב לחזור על המשפט הזה: ח"כ משה גפני – גפני! אלוהים ישמור!! כידוע ח"כ גפני הוא אדם שבא ממפלגה שבה אתה לא יכול להיות חבר אם אתה: מזרחי, אתיופי, רוסי, חייל, הומו, חילוני, כיפה סרוגה, אישה. בעצם אתה לא יכול להיות חבר במפלגה של גפני אלא אם כן אתה לבוש, מתנהג, מדבר, זז, נושם וחושב בדיוק כמו ח"כ גפני. אני לא רוצה להישמע שיפוטי, אבל לא בטוח שזה הופך אותו לגורם מוסמך בשאלה מהי בדיוק מפלגה דמוקרטית".

 

באותו הערב תקפו את לפיד חברי כנסת נוספים מהאופוזיציה, והוא ציין בהתייחסו לכך: "אני לא חושב שגם מפלגות כמו העבודה, שבה כולם שונאים את כולם בלהט, מלכלכים אחד על השני בעיתונים מהבוקר עד הערב ולא מצליחים לשתף פעולה בשום נושא הן מופת דמוקרטי". אז פנה לפיד לספר כיצד הוא והח"כית הננזפת יישרו את ההדורים ביניהם.

 

"באותו יום חמישי בערב, אחרי המהומה הגדולה, היינו כל חברי הכנסת של יש עתיד, כולל עדי קול, על המרפסת של הרב שי פירון ביישוב אורנית. החום בדיוק פג, ושתינו יין אדום ודיאט ספרייט, ודיברנו. שיחה ארוכה, אוהבת, פתוחה, עמוק לתוך הלילה. עדי הסבירה מה קרה לה, ואני דיברתי על כמה חשוב שלא נפתיע אחד את השני, והתחבקנו, ואמרנו שזה לא יקרה לנו שוב כי אנחנו אנשים שעובדים על עצמם ויודעים לבנות שפה אחרת וללמוד מטעויות".

פורסם לראשונה 02/08/2013 20:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לפיד. "אמרנו שזה לא יקרה שוב"
צילום: גיל יוחנן
צילום: מוטי קימחי
עדי קול. הושעתה מפעילות פרלמנטרית
צילום: מוטי קימחי
מומלצים